Üsküdar Gingivektomi Hizmetleri

Gingivektomi, diş boyunun kısa olması durumunda boylarının uzatılması ve daha estetik gülüşler için tedavisi önerilir. Estetik gülüşlerde diş etlerinin daha baskın görülmesi hoş görülmeyen bir durum olmasından dolayı genellikle tercih edilir.

Gelişen teknoloji sayesinde estetik gülüşlere sahip olmak ve kısa dişlerin boylarının uzatılması bu tedavi şekliyle mümkün olur. Diş etlerinin cerrahi işlemler sayesinde uzaklaştırılmasıyla gerçekleşen operasyon diş etlerinin baskın olan görünümünü azaltır.

Kişiler bu tedavi sonrasında kısa sürede istediği estetik gülümsemelere sahip olur. Gingivektomi tedavisi sonrasında sağlıklı gülüşlere kavuşulmasının yanı sıra çene yapısının da sağlıklı bir hale gelmesi sağlanır.

Diş etlerinin dişlerden ön planda olması çoğu bireyi rahatsız eden bir durumken aynı zamanda kişilerin gülümsemesine de engel olur. Bu durumdan rahatsız olan kişilerin tercih ettiği cerrahi olan bu tedavi sayesinde diş etleri uzaklaştırılarak diş boylarının uzatılması amaçlanır.

Gingivektomi Nasıl Yapılır?

Gingivektomi diş etlerinin uzaklaştırılmasını sağlarken aynı zamanda diş boylarının da uzamasına yardımcı olan cerrahi bir tedavi şeklidir. Günümüzde gelişen teknolojiyle ön plana çıkan bu tedavi şekli anestezi altında yapılan bir işlemdir. Kişi tedavi süreci boyunca anestezi altında olmasından dolayı acı ya da ağrı yaşamadan konforlu bir şekilde süreci geçirir.

 İşlemler başlamadan önce dişler ve diş etleri özel cihazlar, lazer cihazları yardımıyla temizlenerek hazır hale getirilir. Anestezi uygulaması yapılarak dişlerin uyuşturulması sağlanır. Tedavinin süresi uygulamanın yapılacağı diş sayısına göre değişkenlik göstermekte olup genellikle 1 dakika ya da 1 saat gibi sürede tedavi tamamlanır.

Cerrahi müdahale uygulanarak alınan diş etleri sonrasında estetik bir görüntü ortaya çıkarak kişi güzel ve istediği bir gülümsemeye sahip olur. Diş etleri üzerine işlem sonrasında koruyucu bir bandaj yerleştirilmesi yapılarak 10 gün süreyle bu korumanın kalması önerilir. 10 gün sonunda diş etlerinin durum kontrolü ve bandaj çıkarılması için uzman hekim ziyaret edilmelidir.

Diş etlerinin yerine oturması ve istenen görüntünün sağlanması için 3-4 ay gibi bir süre yeterli olur. Oldukça rahat ve konforlu bir tedavi süreci geçirilerek istenen gülümsemelere kavuşmak bu tedavi sayesinde mümkündür.

Gingivektomi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş etlerinin baskın olması kişilerin gülümsemesini etkilerken aynı zamanda kötü bir görüntüye neden olur. Estetik anlamda sıkıntıya düşüren bu durum için Üsküdar gingivektomi tedavisi uygulanarak diş etlerinin uzaklaştırılması sağlanır. Kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanabilen bu operasyon diş etlerinin uzaklaştırılması ve dişlerin boylarının bu sayede uzatılmasını amaçlar.

Estetik sorunların yanı sıra diş fırçalama sırasında temizlenemeyen ve diş etleri aralarında biriken yemek artıklarını temizlemek içinde uygulanabilen cerrahi bir operasyondur. Anestezi altında olmasından dolayı diğer diş tedavileri gibi herhangi bir acı ya da ağrı oluşmaz.

Dişlerinde diş etlerinden kaynaklı gülümseme sorunu yaşayan kadın ya da erkek fark etmeden aynı zamanda yaş sınırı olmadan herkese uygulanabilen etkili bir operasyondur.

Diş etleri sorunları yanı sıra aynı zamanda dişlerde meydana gelen sağlık sorunlarının da giderilmesi mümkün olan operasyon oldukça avantajlı ve faydalı bir tedavi şeklidir.

Gingivektomi Öncesi

Diş etine yapılacak olan diş eti operasyonunda mutlaka bir ön hazırlık aşaması mevcuttur. Özellikle diş etlerinin gingivektomi tedavisine uygun olup olmadığını analiz edebilmek için muayene olunması gereklidir. Diş etinin baskınlığı ve ağız yapısının bu tedavi için uygunluğuna bakılırken süreç hakkında hasta bilgilendirmesi yapılır.

Ağız içi bakımı ve hijyeni tedavi sonrasında yapılması gereken önemli bir aşama iken tedavi öncesinde de ön hazırlık açısından oldukça önemlidir. Hijyenik ve bakımlı bir ağız yapısının olması operasyon sürecinde oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltır. Hazırlık aşamaları için dikkat edilmesi ileride karşılaşılacak tüm sağlık sorunlarının önüne geçeceğinden oldukça önemli bir adımdır.

Gingivektomi Sonrasında Yapılması Gerekenler?

Diş eti tedavisi sonrasında bandaj uygulaması yapılır. Bandajlar koruma amaçlı diş etlerine ve diş üzerine takılırken 10 gün süreyle çıkarılmaması önerilir.

10 gün sonunda uzman hekime kontrol amacıyla gidilmesi gerekir ve bu sürede bandajların çıkarılması gerçekleşir. Diş etleri bir operasyon geçirmesinden dolayı hassas olacağından yiyeceklerin yumuşak olmasına ve diş etlerine zarar vermemesine özen gösterilmelidir.

Kullanılan bandajlar süreç içerisinde herhangi bir şekilde yemek yenmesine engel olmaz. İyileşme süreci bitene kadar olan sürede diş ipi kullanılmamalı ve dişler yumuşak bir fırçayla nazik hareketlerle fırçalanmalıdır. Koruyucu bant olan kısımların fırçalanmaması önemlidir.

Gingivektomi İyileşme Süresi?

Diş eti tedavisi olan ve diş etlerinin temizlenmesine aynı zamanda dişlerden uzaklaştırılmasına yardımcı olan Üsküdar gingivektomi tedavisi günümüzde sıklıkla uygulanır. Diş eti tedavisi sonrasında 3-4 hafta kadar bir iyileşme süresine ihtiyaç vardır.

Gerçek diş etlerinin yerine oturması ve iyileşme süreci için 3-4 ay gerekli olup bu süre sonunda tamamen iyileşerek istenen estetik gülüşler oluşabilir. İyileşme süresi boyunca ve sonrasında uzman hekimlerin önerilerine uyulmasına özen gösterilmelidir. Diş etleri ve diş sağlığı için uygulanan bu diş tedavisinde ağız içi bakımı oldukça önemli olup operasyon sonrasında ağız içi hijyenine dikkat edilmelidir.

Gingivektomi Zararları?

Diş tedavilerinde sıklıkla uygulanan diş eti tedavisinin herhangi bir sağlık açısından zararı bulunmaz. Faydası ve avantajları olan gingvektomi tedavisi zararı olmamakla birlikte acı ya da ağrı hissi oluşturmadan sürecin tamamlanmasına yarar sağlar. Cerrahi bir işlem olmasından kaynaklı tedavi sürecinde hissedilmeyen acı hissi sonrasında gelişebilir.

Bu durumda uzman hekimlerin önerdiği antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı gerekli olur. Herhangi bir sağlık açısından zararlı ilaç ya da cihaz kullanılmamasından ve uzman hekimler tarafından yapılmasından dolayı oldukça güvenli, zararı bulunmayan, sağlıklı bir diş tedavisidir.

Gingivektomi Yaptıranlar

Dişlerin kısa olması ve diş etlerinin baskın bir şekilde olmasından kaynaklanan görüntü tüm bireyleri rahatsız eden bir estetiğe sahiptir. Estetik gülüşlere sahip olmak ve diş etlerindeki sorunların giderilerek dişlerin daha uzun görülmesini sağlamak için tercih edilen gingivektomi operasyonu günümüzde uygulanan bir diş eti tedavisidir.

Bu tedavi sayesinde kısa sürede konforlu bir süreç sonrasında istenilen estetik gülüşe sahip olunması mümkündür. Tedavi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar atlanmadan süreç tamamlanırsa başarılı sonuçların alınması mümkündür.

Diş eti tedavisini yaptıran bireyler sonuçların başarısından oldukça memnun ve yepyeni sağlıklı ağız yapısıyla yaşamlarına devam eder. Ağız içi hijyeni sağlayarak ve belirlenen kriterler uyularak uzun ömürlü bir tedavi sağlanması mümkündür. Uzman bir diş hekimi tarafından uygun şartlarda operasyon sürecinin tamamlanması memnuniyet açısından önemli bir adımdır.

Üsküdar Gingivektomi Tedavisi Fiyatları 2023

Diş tedavileri genel olarak kişilere özel uygulanır. Gingivektomi diş eti ve diş sağlığı tedavilerinin fiyatları diğer tedavilere nazaran daha uygun şekilde hastalara yansıtılır. Bu durumun en önemli değişkeni ise diş sayısıdır.

İşlem görmesi tedavi edilmesi gereken diş ve diş eti ne kadar fazla ise süre uzarken aynı zamanda fiyatlarında yükselmesine neden olur. Bu nedenle mutlaka ön görüşme yapılması ve süreç hakkında bilgi alınırken fiyatlar içinde bilgi alınması önemlidir.

Muayene sırasında süreç hakkında bilgi alınması ve ağız yapısının uygunluğu belirlenmesi tedavinin ilk aşamalarındandır. Üsküdar gingivektomi tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.