Üsküdar İmplant Üstü Protez Hizmetleri

İmplant üstü protez, kullanımı da oldukça avantaj sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hareketli ve hareketsiz olarak yapılabilen bir işlemdir. Çene kemiğinin büyüklüğüne göre yapılan bu tedavi yöntemi genellikle ileri yaş hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir.

İmplant tarafından destek sağlanan protezler, hastamızın çiğneme fonksiyonlarının gelişmesini ve iyileşmesini sağlar. Sizler de tedavinizi en güvenilir ve kaliteli bir şekilde olabilmek için kliniğimizi ile iletişim kurabilirsiniz.

İmplant üstü protez uygulamamız genellikle dişlerini tamamen kaybetmiş olan hastalarımız için uygulanıyor. Alt ve üst çenede olmayan dişlerin yerini implant üzerine yapılan protezler dolduruyor.

Kemik seviyesi yeterli olan hastalarımız için güvenle uyguladığımız bir estetik yöntemdir. Diğer estetik işlemlerine oranla daha maliyetlidir. Aynı zamanda daha uzun ömürlü olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

İmplant Üstü Protezler Nasıl Yapılır?

Ağzında hiç diş kalmamış hastalarımız için uyguladığımız implant üstü protez işlemi, sabit ya da hareketli olarak yapılabilir. Geleneksel olarak yapılan köprü ve protez dişlere oranla daha kolay kullanım sağlayan bir işlemdir.

Hastamızın ağız yapısına ve ölçüsüne özel olarak yaptığımız protez işlemi lokal anestezi altında uygulanır. Hastamızın istediği zaman çıkartabildiği gibi, yalnızca hekimlerimiz tarafından çıkartılabilen çeşitleri de mevcuttur.

Çene kemiği üzerine uygulanan implant protezler, doğal dişlere en yakın olan protezlerdendir. Her hastaya farklı olarak özel ölçülerde yapılır. Genellikle 2 ya da 4 vida üzerine taktığımız protez dişler, bağlantılı olarak köprü yapılır. İmplant üzerine takılan protezler estetik açıdan da oldukça iyi görünür.

Uzun vadeli kullanım sağlayan implant üstü protezler ile sizler de hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan tüm işlemler, hastalarımızın konforlu hissedeceği şekilde yapılır.

İmplant Üstü Protez Kimlere Uygulanır?

Günümüzde diş estetiği ve gülüş tasarımında önemli bir yere sahip olan implant üstü protezler, pek çok hastaya uygulanabiliyor. Kullanımı oldukça kolay ve konforlu olan protezler hem sabit hem de hareketli şekilde yapılabiliyor.

Kliniğimizde sizler için sunduğumuz tedaviler arasında implant üstü protezleri genellikle ileri yaş hastalarımızda uyguluyoruz. Ağzında diş kalmamış hastalarımızın sağlıklı dişlere sahip olabilmeleri için yaptırmaları gereken tedavi yöntemi arasında yer alıyor.

Hastamızın ağız ve kemik yapısına uygun olacağı taktirde implant üstü protezleri uyguluyoruz. Çene kemiği sağlam olan hastalarımız bu protezleri rahatlıkla taşıyabilir. Fakat çene kemiği zayıf olan hastalarımız için uygun görmediğimiz bir tedavidir.

Hastalarımıza uyguladığımız implant üstü protezler çiğneme kuvvetini ve konuşmayı güçlendiren bir işlemdir. Sizler de tedavinizi en güvenli hekimler tarafından olmak istiyorsanız kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Kemik ve diş ölçülerinize en uygun tedaviyi en kısa zamanda olabilirsiniz.

İmplant Destekli Protezlerin Faydaları

Ağzında diş kalmamış olan hastalarımız için uyguladığımız implant üstü protezlerin tedavisinin pek çok faydası ve avantajı vardır. Diş takmak istemeyen hastalarımız için uygulayabildiğimiz bir tedavidir. Takma diş kullanamayan hastalarımız için sabit protez yaparak kullanabilmelerini sağlıyoruz.

Protezler ağız içinde daha iyi bir şekilde stabilite oluyor. Bakım açısından ekstra bir işlem gerekmiyor. Uzun yıllar boyu kullanıma uyum sağlayan bir tedavi yöntemidir. Sizler de yeniden en doğal dişlere sahip olmak için implant destekli protez tedavisi olabilirsiniz.

İmplant destekli protezler, standart protezlere oranla daha doğal görünür. Dişlerini kaybetmiş olan hastalara yeniden özgüven kazandırılmasını sağlar.

Dişlerin hem işlevsel hem de görünüşsel olarak yenilenmesini sağlar. Konuşmada herhangi bir güçlük çıkmasına neden olmaz. Aksi taktirde konuşmanın daha ilerlemesini ve çene kemiğinin gelişmesine katkıda bulunur.

İmplant Destekli Protezin Avantajları

Ağız içinde diş kalmayan hastalarımız için uygun gördüğümüz implant üstü protezlerin tedavisinin pek çok avantajı mevcuttur. İmplantlar dişlerin eksikliği ile meydana gelebilecek kemik kayıplarının önlenmesini sağlar. Diş ve diş eti dokusunun yerini tutabilecek olan bir tedavidir.

Dişler kaybedildiğinden çene kemiği de zamanla işlevini kaybeder. İmplant destekli protezler ise çene kemiğinin yeniden işleve kazandırılmasını sağlar. Çiğneme ve konuşmada herhangi bir sıkıntı yaşamadan uzun yıllar boyu kullanım sunar.

Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere sunduğumuz implant destekli protez tedavisinden en kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz. Ek olarak yapılabilen protezler ise dişlerin herhangi bir kayma yapmasına neden olmaz.

Çene ekleminizin korunmasını sağlayan implant destekli protezler sayesinde dişlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. Yüz hatlarınıza en uygun olacak şekilde tasarım yapılır. Bu sayede dişleriniz herhangi bir kötü görünüm sunmaz. Tedavinizi kliniğimizde gönül rahatlığı ile olabilirsiniz.

İmplant Üstü Protezler Kaç Bölümden Oluşur?

Çene kemiği güçlü olan fakat dişi olmayan hastalarımız için tedavi yöntemi olarak uyguladığımız implant üstü protezler sıklıkla önerdiğimiz bir tedavidir. Genellikle yetişkin hastalarımızda uyguluyoruz.

Hem sabit hem de hareketli olarak uygulayabildiğimiz impant destekli protezler bölümlerden oluşur. Alt ve üst yapı olarak iki kısımdan oluşan bir protezdir. İmplant kısmı alt kısım olup çene kemiğine yerleştirilir. Cerrahi yöntem kullanılarak yerleştirilen implantlar lokal anestezi altında yerleştirilir.

Üst bölümde protez diş kısmı yer alır. Toplamda üç bölümde incelediğimiz bir tedavi yöntemidir. Tedavinin ara kısmı da protez ile implantın birbirine oturmasını sağlar.

Çene kemiğine özel olarak uyguladığımız implant destekli protezler hastalarımızın uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilecekleri bir tedavidir. Dişler doğal bir görünüm sağladığı için estetik bir gülüş ortaya çıkar. Sizler de kliniğimiz tarafından en güvenli hizmeti alabilirsiniz.

İmplant Üstü Protez Süreci Neler İçerir?

Dişlerini kaybetmiş ve yeniden doğal dişlere kavuşmak isteyen hastalarımıza önerdiğimiz implant üstü protezlerin tedavisi ortalama olarak 6 hafta ile 3 ayı kapsaya bir tedavidir.

Tedavi sürecinde ilk olarak hastamızın çene kemiğinin değerlendirilmesi yapılır. Çene kemiği sağlam olduğu taktirde tedavi uygulanabilir. Hastadan alınan ölçülere göre dişlerin yapılması beklenir. Bu süreçte hastaya geçici protez takılabilir.

Dişleri gelen hastaya ilk olarak lokal anestezi ile implant yerleştirme işlemi yapılır. Cerrahi bir işlem olduğundan dolayı hastanın rahatlatılması gerekir. Bu vidaların üzerine yapılan protez dişler oturtulur.

Dişlerin tamamen yerine oturması ve çene kemiğinin iyileşme göstermesi 4 hafta kadar sürer. Bu süreçte hastanın kendini kasmaması ve tedaviyi akışına bırakması önemlidir. Hekim önerisi ile tedavi sürecinde ağrı kesici ilaçlar alınabilir.

Üsküdar İmplant Üstü Protez Tedavisi Fiyatları 2023

Günümüzde en teknolojik diş tedavileri arasında yer alan implant üstü protez tedavisi hastaların memnuniyetini üst seviyede karşılayan bir tedavidir. Kullanımı en uzun ömürlü olan protezler doğal dişlere daha yakındır.

Hem üst hem de alt çene kemiğine uygulanabildiğinden dolayı herhangi bir aksilik meydana gelmez. Fiyat bakımından diğer tedavilere oranla yüksek maliyetlidir. Kullanılan implantlar ve protezler hastalara özel olarak yapıldığı için fiyatlar maliyetli olacaktır.

Kliniğimizde siz değerli hastalarımız için sağladığımız implant tedavisinden bütçeniz ile doğru orantılı bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz tedavinizin ücretini peşin olarak, dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Eğer diş kaybınız yüksek derecede ise implant destekli protez tercih etmeniz avantajlı olacaktır. İmplant üstü protez tedavisi ile doğal gülüşlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. Üsküdar implant üstü protez tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.