Üsküdar Zirkonyum Kaplama Hizmetleri

Zirkonyum kaplama, günümüzde diş estetiği uygulamaları arasında sıklıkla tercih etmekteyiz her hasta rahatlıkla hizmet alabiliyor. Beyaz renkli ve ışık geçirgenliğine sahip olan zirkonyum kaplama hastaların doğal ve estetik dişlere sahip olmalarını sağlar.

Metale alerjisi olan hastalarımızın gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yöntemdir. Sıcağa karşı dayanıklılığı sayesinde kullanım açısından da oldukça konforludur. Zirkonyum kaplama fiyatları sayesinde bütçenizi aşmadan tedavinizi olabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Çürüyen ya da kırılan dişler için uyguladığımız zirkonyum kaplama işlemi son zamanların daha popüler işlemleri arasında yer alıyor. İşlem yapılacak olan dişler hafiften düzeltilir.

Kaplamalar dişlerin üzerine tam oturacak şekilde yapıldıktan sonra dişlere zarar vermeyen kaplamalar yerleştirilir. Hastanın ağız ölçüsüne özel olacak şekilde yapılır. Hastanın diş renklerine uyumlu olacak şekilde üretilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamasının diğer yöntemlere oranla daha fazla avantajı vardır. Doğal dişlere en yakın olan bu kaplama yöntemi estetik bir görünüm sunar.

Yapısında hiçbir şekilde metal uygulaması yoktur. Doğal dişlerin yapısıyla uyumu en yüksek kaplama çeşididir. Kaplama uygulandıktan sonra herhangi bir diş eti çekilmesi yaşanmaz. Her yaşta uygulanabilen bir kaplama çeşidi olduğu için kullanımı daha geniştir.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

Üsküdar Zirkonyum kaplama, son zamanların daha popüler işlemleri arasında yer alıyor. Estetik kaygı yaşayan hastalarımız için daha sık uygulama yapıyoruz. Çürüyen dişlerde, kırılmış ve çarpık dişlerde de uygulayabildiğimiz kaplama işlemi her yaş grubu için uygundur.

Acıbadem diş kliniği olarak sizlere sunduğumuz hizmetten en kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz. Güler yüzlü hekimlerimiz sayesinde hayalinizdeki dişlere mutlu bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Zirkonyum diş kaplaması, günümüzde memnuniyeti yüksek seviyede olan bir kaplama çeşididir. Doğal dişler ile en uyum sağlayan kaplama çeşidi olduğu için diş hekimlerimizin de en sık önerdiği işlemlerdendir.

Hastalarımızın ağız ölçülerine ve diş renklerine göre üretilen kaplamalar sayesinde hayallerindeki estetik dişlere kavuşmalarını sağlıyoruz. Sizler de zirkonyum kaplamanın fiyatları ve memnuniyeti sayesinde gönül rahatlığı ile işlem yaptırabilirsiniz.

Kaplama Sırasında Ağrı Olur mu?

Diş kaplama işlemi esnasında hastalarımıza herhangi bir lokal anestezi uygulaması yapmıyoruz. İşlem acı ve ağrısız olarak kolaylıkla yapılan bir işlemdir.

Fakat kaplama sonrasında diş etlerine baskı olacağından dolayı hafif ağzı ve sızlamalar meydana gelebilir. Bu durumda hekiminizin önerdiği ağrı kesicilerden alarak durdurabilirsiniz. Kaplama dişlerinize alışana kadar hafif ağrıların oluşması normaldir.

Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş estetiğinde sıklıkla uyguladığımız kaplama işlemi oldukça rahat yapılan bir işlemdir. Genellikle 3 seansta yapılan bu işlem bazı hastalarda 2 seansta da yapılabilir.

Hastamızın diş ölçülerine ve ağız yapılarına göre uyguladığımız kaplama işlemi acı ve ağrı yaşanmadan sonlanan bir işlemdir. Hastalarımız ne kadar uyum sağlarsa kaplama işlemi de o kadar hızlı oluyor. Kaplanacak olan diş sayısına göre sürede uzama ve kısalma meydana gelebilir.

Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Çürüyen, kırılan ve hasar gören dişler için uyguladığımız pek çok tedavi yöntemi vardır. Zirkonyum kaplamanın işlemi de bu tedaviler arasında en sık tercih ettiklerimizden biri oluyor.

Kaplamalarım ömrü 15-20 yıl arasında değişkenlik gösterebilir. Hastalarımız ne kadar bakımlı ve temiz kullanım sağlarlarsa kaplamaların ömrü de daha uzun olacaktır.

Kaplama Diş Beyazlatılabilir mi?

Doğal ve sağlıklı dişleri beyazlatmak için uygulanan pek çok yöntem mevcuttur. Kliniğimizde de profesyonel olarak uyguladığımız yöntemler vardır. Diş beyazlatma uygulamaları yalnızca doğal dişlere etki eder. Sararmış ya da renk tonu koyulaşmış olan kaplama dişlere etki etmeyen bir yöntemdir.

Bu nedenle kaplama dişlerin sararmaması için bakım ve temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekir. Sizler de kaplama diş kullanıyorsanız ağız ve diş bakımınıza önem vermeniz gerekir.

Kaplama Dışında Hangi Kaplama Modelleri Var?

Diş kaplamaları, estetik bir gülüş ve sağlıklı dişler için tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde hastalarımıza uyguladığımız birden fazla kaplama modeli vardır.

Porselen diş kaplama, zirkonyum diş kaplama, metal destekli diş kaplama, empress diş kaplama gibi modelleri vardır. En sık tercih edilen ve daha doğal duran kaplama çeşidi zirkonyumdur. Zirkonyum kaplamanın fiyatları da diğer yöntemlere oranla daha uygun maliyetlidir.

Kaplama Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Diş kaplama işlemi uzman hekimlerimiz tarafından aşamalar şeklinde ilerler. İlk olarak hastamızın muayenesi yapılarak kaplama için uygun olup olmadığı belirlenir.

Uygun olan kaplama çeşidi için ağız ve diş ölçülerinin alımı yapılır. Kaplama işlemi ortalama 2-4 seansta yapılır. Kaplamaların dişlerin üzerine tam olarak yerleştirilebilmesi için dişlerin küçültülmesi işlemi yapılır. Hastanın ağzına tam olarak yerleşene kadar muayenelerden geçmesi gerekir.

Kaplama Zararları Nelerdir?

Çürük, kırık ve çarpık diş hastalarımız için uyguladığımız diş kaplamasının az da olsa zararları olabiliyor. Hastanın kullanımına göre bu zararların görülme olasılığı daha fazla oluyor.

Kaplama dişler, yiyecekleri çiğneme ve ısırma esnasında ağrı hissi yaratabilir. Kaplamalar yanlış yerleştirildiği taktirde düşmelere sebep olabilir. Özellikle metal kaplama uygulaması sonrasında şişme ve morarmaların görülmesi mümkün olabiliyor.

Kaplama Sonrasında Ne Zaman Kontrole Gitmek Gerekir?

Diş kaplama işlemi, estetik bir gülüş ve işlevini kaybeden dişler için uyguladığımız tedavi yöntemlerinden biridir. Kaplama fiyatları diğer işlemlere oranla daha uygun olduğu için en fazla tercih edilen kaplama çeşididir.

Bu kaplama yönteminde hastamızın kaplamalarına alışana kadar hekimlerimiz tarafından muayene olmaları gerektiğini belirtiyoruz. Kaplama işlemi sonrasında da düzenli olarak 6 ayda bir kontrollerinin yapılması gerekir.

Rengi İlerde Değişir mi?

Prüzsüz ve beyaz bir yapıya sahip olan kaplamalar, doğal dişler ile en uyumlu olan kaplama çeşididir. Kaygan bir yapısı olduğu için üzerinde plak birikimi gözükmez.

Fakat düzenli olarak fırçalanmadığında ve bakım yapılmadığı taktirde zaman içinde leke oluşabilir. Üsküdar zirkonyum kaplama fiyatları her hastaya uygun olacak şekilde sunulan bir tedavi yöntemidir.

Diş Eti Hastalığı Olanlarda Uygulanabilir mi?

Zirkonyum diş kaplama her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir. Diş çürüklerinde, kırıklarında ve çarpıklıklarında hastalarımıza önerdiğimiz bir tedavi yöntemidir. Fakat diş eti hastalığı olan kişilerde kaplama tedavisini uygulamamız mümkün değildir.

Böyle hastalarımızda ilk olarak diş eti tedavilerini yapıyoruz. Daha sonra kaplama işlemini uyguluyoruz. Zirkonyum kaplama fiyatları sayesinde hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Dişe Nasıl Tutulur?

Zirkonyum kaplama fiyatları her hastaya uygun olacak şekilde sunuluyor. Bu sayede tedavi olmak isteyen her hasta rahatlıkla işlem yaptırabiliyor. Kaplamaların dişlere tam olarak tutturulabilmesi için dişlerin küçültülme işlemi yapılır. Küçültülen dişlerin üzerine kaplamalar yerleştirilerek yapıştırma işlemi yapılır.

Üsküdar Zirkonyum Kaplama Diş Fiyatları 2022

Pek çok diş sorununda rahatlıkla uygulayabildiğimiz kaplama fiyatları genel olarak oldukça uygundur. Uygulanacak olan diş sayısına ve hastanın durumuna göre fiyatlarda artış ve azalmalar meydana gelebilir. Kliniğimizde sizler için uyguladığımız tüm kaplama işlemleri 2022 yılına özel kampanyalar dahilinde uygulanıyor.

Sizler de zirkonyum kaplama fiyatları daha uygun bir klinik arıyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Üsküdar zirkonyum kaplama diş fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.