Üsküdar Diş İmplantı Hizmetleri

Diş implantı, günümüzde diş estetiği uygulamaları arasında en sık yaptığımız işlemlerden biridir. Diş eksikliklerinde en doğal ve uzun ömürlü olan bir yöntemdir.

İşlevini kaybeden dişlerin yeniden işleve kazandırılması için hastalarımıza uyguluyoruz. Çene kemiği üzerine uyguladığımız diş implantı, lokal anestezi altında yapılıyor.

Tek diş kayıplarında uygulayabildiğimiz gibi alt-üst komple çeneye de uygulayabiliyoruz. Diş eksikliğinde uygulanan diğer yöntemlere göre faydası ve avantajı da çoktur. Sizler de implant işlemi için uyum sağlıyorsanız tercihinizi yapabilirsiniz.

Diş İmplantının Köprü Yapımına Göre Avantajları Nelerdir?

Diş kayıplarında uyguladığımız pek çok yöntem vardır. Diş implantı ve köprü uygulaması yöntemleri tercih edilebilir. Fakat implant tedavisinin avantajı daha fazladır.

İmplant diş yapımı köprüye oranla daha maliyetli olsa da kullanım ömrü uzundur. Köprü yapımında komşu dişlerin de kesilmesi gerekirken implant yapımında komşu dişlere herhangi bir işlem yapılmaz. İmplant dişler, doğal dişe en yakın olan dişlerdir. Estetik bir görünüm açısından daha iyi duracaktır.

Köprü dişler zaman içinde çürüme gösterebilirken, implant dişler çürüme göstermez. Sizler de tercihinizi implanttan yana kullanarak uzun yıllar boyu hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş İmplantının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Günümüzde diş estetiği uygulamaları arasında hastalarımızın tercih ettiği ve hekimlerimizin güvenle önerdiği Üsküdar diş implantı pek çok yararı vardır. İmplant işlemi diş kayıplarının yerini doldurulmasını sağlarken, normal diş işlevini de yerine getirir.

Diş kayıplarından meydana çıkan kötü görüntünün sona ermesini sağlar ve estetik bir gülüş olmasını sağlar. Rahat ve sağlam bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı güvenle tercih edilebilir.

Yapay diş kökleri çene kemiğine uygulanır. Bu diş kökleri hem kemikler hem de diş etleri ile uyum sağlar. Herhangi bir zararı olmayan implant tedavisini sizler de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Diş İmplantı Ne Kadar Sürer?

Hastalarımızın korkarak yanaştığı bir tedavi yöntemi olan diş implant aslında korkulmaması gereken bir yöntemdir. Zorlu bir tedavi olarak bilinse de dikkatli bir şekilde yapıldığı taktirde zorluğu yoktur. İki aşamada yapılan implant işlemi ortalama olarak 60 dakikada yapılıyor.

Her bir vidanın takılması 3-4 dakika kadar sürüyor. İmplant yapılacak diş sayısına ve hastanın durumuna göre bu sürede değişkenlikler meydana gelebiliyor. Dişlerin yerine tam olarak oturması ise 3-6 ay arasında değişebilir.

Diş İmplantı Her Hastaya Uygulanabilir mi?

Hemen hemen her hasta ile uyum sağlayan implant tedavisi bazı durumlarda uygulanmıyor. Hastalarımızın implant tedavisine uygun olup olmadıklarını öğrenebilmeleri için detaylı muayene olmaları gerekir.

İmplant işlemi, 18 yaşını doldurmuş ve çene kemiği gelişimini tamamlamış olan sağlıklı her hastaya uygulanabilir. Kemik erimesi ya da şeker hastalığı olan hastalarımızda tedavilerinden sonra uygulama yapabiliyoruz.

Tek diş ya da birden fazla diş kaybı olan hastalarımızda herhangi bir engel olmaksızın uygulayabiliyoruz. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak uzman hekimlerimiz ile sizlere hizmet sunuyoruz.

Diş İmplantı Kayıp Edilen Her Diş için Gerekir mi?

Sağlıklı ve doğal dişler ağız bakımının kaliteli olması için önem taşıyan bir durumdur. Fakat dişlerde bazı etkenlere bağlı olarak gelişen çürükler tedavi edilmediği taktirde diş kayıplarına kadar ilerliyor. Bu durumda kayıp dişlere uyguladığımız pek çok yöntem yer alıyor.

Diş implant en kaliteli ve sağlıklı olarak uyguladığımız yöntemlerden biridir. Kaybedilen her dişin yerine rahatlıkla yaptırılabilir. Tek diş kayıplarında diş bölgesinin üzerine direkt olarak uygulanabilir. Birden fazla diş kaybınızda hekiminizin önereceği yöntemler olabilir.

Diş İmplantını Vücudun Kabul Etmemesi Mümkün müdür?

İmplant diş tedavisi, doğal dişlere en yakın olan ve vücuda uyum sağlayan bir tedavi yöntemidir. Yüzey özellikleri doku dostu olduğu için vücutta herhangi bir tepkime yapmaz. Doku reddi oluşması mümkün olmayan bir tedavi yöntemidir.

Güvenle ve rahatla tercih edebileceğiniz bir tedavi olan implant diş sayesinde hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz. Uygulama alanı oldukça geniş olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tedavinizi güvenilir hekimler tarafından yaptırmak istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş İmplantı İlk Muayenesinde Ne Yapılır?

İmplant diş tedavisi, günümüzde en sık tercin edilen ve doğal dişlerin yerini tutan tedavi yöntemidir. İlk muayene ile hastanın bu tedaviye uygun olup olmadığı belirlenir.

Ağız için kontrolleri ile başlayan implant tedavisi, diş etleri ve diş kemiğinin durumunun incelenmesi ile beraber seyreder. Dişlerde sallanma, ya da enfeksiyon olup olmadığı da değerlendirilir.

Var olan dişlerde herhangi bir çürük varsa bu çürükler tedavi edilmeden implant uygulanması mümkün değildir. Hasta tamamen uygun ise ilk muayeneden sonra tedaviye başlanabilir.

Diş İmplantı Tedavi Süreci Nasıl İlerler?

İmplant tedavisi iki aşama şeklinde yapılan bir tedavi sürecidir. Hastamızın herhangi bir sağlık sorunu yoksa implant tedavisine muayeneden hemen sonra başlanabilir. Lokal anestezi altında uyguladığımız bu yöntem sayesinde hastalarımız işlem esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissi yaşamaz.

Diş implant tedavisinde ilk aşamada implantlar çene kemiğine yerleştirilir. İkinci aşamada protezlerin implantlar üzerine yerleştirilme işlemi yapılır. İmplant çene kemiğine kaynaşmadan protez dişlerin takılması mümkün değildir.

Diş İmplantı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi diş implant sonrasında da bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Tedaviden sonraki ilk 2 saat boyunca herhangi bir şey yiyip içilmemesi gerekir.

İşlemden sonraki 24 saat boyunca sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Soğuk içecekler içebilirsiniz. İşlemden sonraki ilk günlerde kanamalar görülebilir. Bu kanamaları hafif steril bezle durdurabilirsiniz. Ağzınızı çalkalamamaya ve tükürmemeye dikkat etmeniz gerekir.

Diş İmplantı Sonrasında Beslenme Nasıl Olur?

İmplant tedavisi sonrası beslenme durumu en dikkat edilmesi gereken konulardandır. Lokal anestezi altında cerrahi bir işlem olarak gerçekleştirdiğimiz diş implant sonrasında 2 saat hiçbir şey tüketilmemelidir.

Yiyip içmeye başlandığı zaman sıcak değil soğuk gıdaları tüketmeye başlamak gerekir. Sıcak gıdalar implant dişlerinize ve diş etlerinize yan etki yapabilir.

Yumuşak gıdalar ile beslenmeye başlamanız gerekir. Sert yiyecekleri tüketmemeniz önemlidir. Beslenmenize dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir zorluk yaşamadan süreci atlatabilirsiniz.

Diş İmplantı Sonrasında Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi alanında uzmanlaşmış diş hekimlerimiz tarafından yapılıyor. Tedaviden sonra ağız bakımına daha önem verilmesi gerekiyor. İşlem yapıldığı akşam dişlerinizi fırçalamamanız ve gargara yapmamanız gerekir. Yara yerleriniz daha yeni olduğu için ciddi hasarlar verebilirsiniz.

İlk 24 saat boyunca sigara ve alkolden uzak durmanız gerekir. İşlemden 36 saat sonra ağzınızı tuzlu su ya da gargara ile temizleyebilirsiniz. 1 dakika boyunca gargara yaptıktan sonra 30 dakika hiçbir şey yememeniz gerekir.

Üsküdar Diş İmplantı Fiyatları 2023

Günümüzde 18 yaş ve üzeri hastalarımıza uygulayabildiğiniz Üsküdar diş implantı fiyat bakımından diğer tedavi yöntemlerine oranla daha maliyetlidir. İmplantın yapıldığı malzemeler kaliteli ve özel olduğu için maliyeti de yüksektir.

Fiyatlar kayıp diş sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Tek diş için uygulanan tedaviler daha düşük fiyatlı oluyor. Acıbadem diş sağlığı kliniğimiz tarafından diş implantı tedavisini daha uygun fiyatlarda olabilirsiniz. Üsküdar diş implantı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.