Üsküdar Diş Cerrahisi Hizmetleri

Diş cerrahisi, çene ve dişlerin şeklinin düzenlenmesi olarak bilinmektedir. Doğal ve sağlıklı dişler, yemek yeme, çiğneme, ısırma ya da konuşmada herhangi bir zorluk yaratmaz.

Fakat hasar alan dişler zaman içinde tedavi edilmezse diş kayıplarına kadar yol açabilir. Bu durumda da konuşma bozuklukları ve çene kemiğinin işlevini kaybetmesi gibi durumlar meydana gelebilir.

Diş cerrahisi işleminde meydana gelen bozukluklar ve problemlerin tedavi edilmesi sağlanır. Kliniğimizde alanında uzman ve tecrübeli hekimlerimiz tarafından cerrahi tedaviler uygulanıyor. Sağlıklı dişlere sahip olmak için iletişim kurabilirsiniz.

Günümüzde pek çok hastanın korkulu rüyaları arasında diş cerrahisinin yer aldığı görülüyor. Fakat tüm işlem ve tedaviler lokal anestezi altında uygulandığı için herhangi bir ağrı ve acı hissi yaşanmıyor. Hatta bazı hastalarımız için genel anestezi altında işlemler uygulanıyor.

Ağız ve diş sağlığı bakımından önem taşıyan cerrahi işlemlerin ertelemeden yaptırılması gerekir. Aksi taktirde ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir.

Özellikle travmalar sonucunda meydana gelen çene kemiği kırıkları, diş kırıkları, dişlerde aşınma gibi hastalıkların kısa sürede tedavi ettirilmesi gerekir. Kendinizi güvenli ellere teslim etmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Hekimliği Cerrahisi Nedir? Ne iş Yapar?

Diş hekimliği uygulamaları arasında sıklıkla karşılaştığımız Üsküdar diş cerrahisi, ağız, çene ve dişteki hastalık ve yaralanmaların tedavi edilmesini sağlar. Tüm deformelerin tanı ve tedavisi için uzman hekimlerimiz sizlere cerrahi hizmeti de sunuyor.

Pek çok hastalığın tedavi edilmesi ile ciddi hastalıkların da önüne geçilebiliyor. Hastalarımız genellikle çene eklemi ağrıları ile kliniğimize başvuruyor. Çene eklemi ağrısı ile birlikte gelişen yutma ve çiğneme sıkıntıları hastalarımıza güçlük yaratan bir durumdur.

Diş cerrahisinin uygulanması ile birlikte ortaya çıkan komplikasyonlar tedavi edilerek hastamızın eski sağlığına kavuşmasını sağlanıyor. Diş hekimliği cerrahisi, adından da anlaşılacağı gibi cerrahi işlemleri uygular.

Damağa gömülü kalmış dişlerin çekimini, çenede meydana gelen tümör ve kist oluşumlarının tedavisini, ağız bölgesinde meydana gelen yumuşak doku hastalıklarının tedavi edilmesini sağlar.

Çene ve yüz bölgesinde meydana gelen tüm kırıkların tedavi edilmesinde de diş cerrahisi uygulanır. Geniş bir uygulama alanı olduğu için önemi yüksek olan bir tedavidir.

Tıbbi uygulama gerektiren tüm işlemleriniz için uzman hekimlerimiz en profesyonel şekilde hizmet sunuyor. Cerrahi işlem gerektiren tüm durumlarınızda kliniğimiz tarafından güvenle hizmet alabilirsiniz.

Cerrahi Çekim Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi diş çekimi, normal diş çekimi işlemlerine oranla daha hassas ve dikkatli davranılması gereken bir işlemdir. Uzman hekimlerimiz tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan cerrahi çekim işlemi sonrasında hastalarımızın dikkat etmeleri gereken durumlar vardır.

Diş cerrahisi uygulamalarından sonra kanama meydana gelebilir. Kanamanızı kontrol altına almak ve durdurmak için steril gazlı bezle 30 dakika boyunca baskı yapmanız gerekir.

2 saat boyunca aralıklarla değiştirerek tamamen durana kadar devam etmeniz gerekir. Cerrahi işlem sonrasında diş bölgesindeki uyuşukluk geçene kadar herhangi bir şey yiyip içmemek gerekir.

Cerrahi diş çekimi sonrasında hastalarımız istirahat etmeye özen göstermelidir. Çekim yapılan bölge tarafına 15 dakika boyunca buz kompresi uygulanabilir. Şişlik ve ödem yapmaması için önemli bir durumdur. Cerrahi çekimin iyileşme süreci iki hafta boyunca devam edebilir.

Bu süreç boyunca ağız içinin emilmemesi gerekir. Aksi taktirde pıhtı koparak yeniden kanama meydana gelebilir. İlk 36 saat boyunca sıcak içeceklerden uzak durmanız gerekir.

Anestezi etkisinin geçmesi ile birlikte ağrılar meydana gelebilir. Hekiminizin önerdiği ağrı kesicileri alarak hafifletebilirsiniz. Yaranıza ne kadar temiz bakarsanız iyileşme süreciniz de o kadar hızlı olacaktır.

Diş Cerrahisi Hangi Tedavilerde Gerçekleştirir?

Diş cerrahisi, hastalarımızın en çok korktuğu işlemler arasında yer alıyor. Cerrahi müdahale şeklinde uyguladığımız tedavilerde genellikle genel anestezi uygulaması yapıyoruz.

Hastalarımızın kendilerine panik yapmamaları için tercih ediyoruz. Pek çok tedavi için yapılan cerrahi işlemler uzman hekimlerimiz tarafından yapılıyor. Genellikle gömülü diş tedavisi için cerrahi işlem uyguluyoruz. Sert ve yumuşak doku hastalıkları içinde cerrahi işlemler uyguluyoruz.

Çene eklemi ve kemiklerinde meydana gelen kırılmalarda da cerrahi tedavi gerçekleştiriyoruz. Yaralanma ve bozukluklarda en uygun tedavi planını düzenleyerek uyguluyoruz. Bütün yaş grubu hastalarımız için hizmet sunuyoruz.

Ağız içinde meydana gelen tümör ve kist oluşumunda da Üsküdar diş cerrahisi işlemlerimiz devreye giriyor. Tedavi alanı oldukça geniş olan cerrahi işlemler sayesinde pek çok hastamız eski diş sağlığına kavuşabiliyor. Çocuk hastalarımız için pedodontistlerimiz yer alıyor.

Her yaş grubuna sunduğumuz tedavi sayesinde kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz. Özel bakım gerektiren hastalarımız için de genel anestezi altında uygulama yapıyoruz. Hekim korkusu olan hastalarımızda ilk olarak bu korkuyu yendikten sonra tedaviye geçiyoruz. Kendinizi hekimlerimize güvenle teslim edebilirsiniz.

Diş Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakmaktadır?

Günümüzde uyguladığımız diş cerrahisi işlemleri geniş kapsamlıdır. Pek çok hastalığın tedavi edilebildiği cerrahi işlemler sayesinde hastalarımız ağız ve diş sağlıklarına yeniden kavuşabiliyor.

Diş ve diş köklerini etkileyen hastalıkların tedavi edilebildiği gibi çene ekleminde meydana gelen hastalıklar da tedavi edilebiliyor. Kliniğimizde en sık uyguladığımız işlemler arasında gömülü diş tedavisi yer alıyor.

Pek çok kişide özellikle yirmi yaş dişleri gömülü olarak kalıyor. Bu dişlerin çekimi için cerrahi işlemler uyguluyoruz. Diş ve diş kökünde meydana gelen apse ve enfeksiyonların tedavisinde de cerrahi bir şekilde tedavi gerçekleştiriyoruz. Tüm işlemler esnasında hastalarımız anestezi etkisiyle herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamıyor.

Bazı hastalarımızda diş sinirinde enfeksiyon görülebiliyor. Sinir hastalıkları dişe en fazla zarar veren hastalıklardandır. Bu durumda cerrahi diş çekimi ve sinirin alınması işlemlerini uyguluyoruz.

Diş estetiği için uyguladığımız protez ve implantlar da cerrahi işlemler arasında yer alıyor. Uyguladığımız tüm tedaviler sayesinde hastalarımız ağız ve diş sağlıklarına rahatlıkla kavuşabiliyor.

Diş cerrahisinde genellikle diş kökü ve dişler kapsama alanına giriyor. Çene eklemi ve kemiğinin tedavisinde daha çok çene cerrahisini uyguluyoruz.  Sizler de Acıbadem diş kliniği merkezimizden gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.

Üsküdar Diş Cerrahisi Fiyatları 2023

Hastalarımızın en korktuğu işlemler arasında yer alan diş cerrahisi, aslında korkulması gereken bir durum değildir. İşlem esnasında uyguladığımız anestezi sayesinde hastalarımız herhangi bir acı ve ağrı yaşamadan tedavilerini olabiliyor. Fiyat bakımından normal diş çekimine oranla daha maliyetli oluyor.

Hastalarımıza özel olarak uyguladığımız tüm işlemler fiyat kapsamının içinde yer alıyor. Uygulanacak olan işleme ve hastamızın durumuna göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir.

Daha fazla uğraş ve işlem gerektiren cerrahi müdahaleler daha maliyetli oluyor. İndirimli fiyatlarda yaptığımız işlemler sayesinde daha uygun fiyata tedavi olabilirsiniz.

Diş cerrahisinde normal çekimlere göre daha hassas işlemler gerekir. Bu nedenle diş hekiminin özenle seçilmesi önemlidir. Cerrahi işlem yapılacak olan diş sayısına ve problemine göre fiyatlar değişir.

Sizler de hem güvenli hizmet almak hem de uygun fiyata işlem yaptırmak için kliniğimiz tarafından hizmet alabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tüm tedavi süreciniz boyunca sizlerle yakından ilgilenir.

Diş cerrahisi hizmetimizden güvenli bir şekilde yararlanabilir ve kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz. Üsküdar diş cerrahisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.