Üsküdar Pedodonti Hizmetleri

Pedodonti, günümüzde 0-13 yaş grubunu kapsayan çocuklarda ağız ve diş sağlığının korunmasını sağlayan bilim dalıdır. Çocuklar, yetişkinlere oranla daha az diş bakımı yapar. Bu nedenle dişler daha çabuk çürüme ve kırılma gösterebilir.

Bebeğin ilk dişi çıktığı andan itibaren ebeveynlerin diş fırçalama ve temizliğine önem vermeleri gerekir. Ne kadar küçük yaşta bakım yapma alışkanlığı kazandırılırsa çocuk açısından daimi dişleri ve süt dişleri için o kadar avantajlı olacaktır.

Çocuk diş hekimliğinde pek çok tedavi yapılıyor. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz ile sizlere sunduğumuz hizmette çocuklarınız korku yaşamadan muayenelerini olabilirler. Bebek, ve çocuklarda kalıcı dişlerin sağlıklı gelmesi için tedavilerimizi önleyici şekilde gerçekleştiriyoruz.

Çocuk hastalarımızda çene ve yüz gelişimlerini takip ederek pedodonti yapıyoruz. Sizler de çocuğunuzun rahat ve güvenli bir şekilde tedavi olmasını istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Pedodontist Kimdir?

Çocuklarda diş sağlığının korunmasını ve tedavi edilmesini sağlayan pedodonti alanında çalışan ve 5 yıl diş hekimliği eğitimini alan kişiler pedodontist olarak biliniyor. Çocukların tedavisi yetişkinlere oranla daha ilgili ve eğitimli olması gerekir.

İğne ve diğer malzemelerden korkan çocukların sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle çocukların ilk olarak dişçi koltuğuna ve ortamına alışmasının sağlanması gerekir.

Hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan pedodontistlerin destek olması büyük önem taşır. Güler yüzlü ve işinde uzman hekimlerimiz tarafından çocuğunuz en konforlu şekilde muayenesini olabilir.

Çocuklarda süt dişleri kalıcı dişlere göre daha hassaslardır. Bu nedenle doğru bakım ve temizlik yapılmadığı taktirde hızla çürüme gösterebilir. Pedodontistlerimiz çocuğunuzun diş gelişimini takip ederek sağlıklı bir şekilde çıkmasına destek olurlar.

Pedodonti alanı oldukça önem verilmesi gereken alanlardandır. Yetişkinler kadar çocukların da özel bakım ve tedaviye ihtiyacı olur. Bu nedenle şikayet yaşayan çocuğunuzu ertelemeden uzman hekime götürmeniz gerekir.

Pedodontide Flor Uygulaması Nedir?

Flor uygulaması pedodonti alanında en sık uyguladığımız tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.  3 yaş altındaki çocuk hastalarımıza uyguladığımız bu işlemde diş minesinin güçlendirilmesi sağlanıyor. Hastamıza flor takviyesi yaparak dişin çürüklere karşı dirençli olmasını sağlıyoruz.

Ortalama 5 dakika kadar süren basit bir işlemdir. Diş ve ağız hijyeni her yaşta önem verilmesi gereken bir durumdur. Çocuğunuzun süt dişlerinin sağlıklı olarak işlevini yapabilmesi için uzman hekimlerimize danışabilir ve muayene ettirebilirsiniz.

Çocuk hastalarımızın herhangi bir diş sağlığı problemi yaşamadan hayatlarına devam edebilmeleri için flor uygulaması yapıyoruz. Bilinçli ebeveynlerimiz bu konuda çocuklarına destek çıkarken bazı ebeveynler işlemi gerekli duymuyor.

Fakat çocuklarınızın güçlü dişlere sahip olabilmeleri için sizler de uygulamayı dikkate almanız gerekir. Günümüzde çocuk hastalarımız için önerdiğimiz bir işlemdir. Herhangi bir acı ve ağrı yaşanmadan 5 dakika içinde yapıyoruz. 3 yaşına kadar flor uygulaması yaparak 3 yaşından sonra farklı periyotlar düzenliyoruz.

Pedodontide Süt Dişleri Neden Önemlidir?

Bebeklik döneminin 6. ayından itibaren çıkmaya başlayan süt dişleri daimi dişlerden daha fazla önem taşır. Toplamda 20 tane olan süt dişleri 3 yaşına kadar çıkar. 7 yaşından 12 yaşa kadar dökülerek yerine daimi dişler gelir.

Üsküdar pedodonti alanında en önem verdiğimiz süt dişleri çocuğun düzgün beslenmesini sağlar. Konuşmada, çene ve kas gelişiminde büyük önemi vardır. Süt dişlerinin çürümeden bakılması daimi dişler için avantaj sağlar.

Çocuğunuzun dengeli ve sağlıklı beslenmesine özen gösterdiğiniz ve diş temizliğine dikkat etmesi gerektiğini öğrettiğiniz taktirde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Süt dişleri çürüdüğünde tedavi edilmezse, daimi dişler bozuk olarak çıkabilir. Tedavi edilmeyen dişler, kalıcı dişlerin çarpık ve sağlıksız olarak gelmesine neden olur. Süt dişlerinin zamanında çekilmesi de önem taşıyan bir durumdur.

Eğer erken çekilirse, daimi dişin yeri daralır ve çıkamaz. Bu nedenle herhangi bir sıkıntı gördüğünüzde uzman bir hekime danışmanız gerekir. Pedodontistlerimiz tarafından en güvenli hizmeti alabilirsiniz.

Pedodontide Fissür Örtücüler Ne İşe Yarar?

Pedodonti alanında sıklıkla karşılaştığımız fissür örtücüler diş yüzeyinde meydana gelen girinti ve çıkıntıların kapatılmasında rol alan bir maddedir. Çocuk hastalarımızda diş gelişiminin sağlanması ve çürük oluşumunun önlenmesi için uyguluyoruz.

Diş aşısı olarak bilinen bir işlem olduğu için çocuklarda korku ve panik hali meydana gelebiliyor. Fakat bu işlem herhangi bir acı vermeyen kolaylıkla sonuçlanan bir işlemdir.

Pedodontistlerimiz  çocuk hastayı rahatlattıktan sonra işlemi uygular. Diş hekimi korkusu olan çocukların bu korkuyu yenebilecekleri bir tedavi yöntemidir.

Fissür uygulamasını genellikle 6 yaş azı dişlerine uyguluyoruz. Kalıcı olan azı dişlerinin çürümemesi için önlem olarak yapılan bir tedavi oluyor. Yalnızca azı dişlerine değil, süt dişlerine de uygulayabildiğimiz bir yöntemdir.

Tedavi sonrasında 6 ay boyunca fissürlerin takibini yapıyoruz. Dişleri 9-10 yaşına kadar koruyabilen bir tedavidir. Fissür uygulaması sayesinde dişlere gıda birikmez ve çürüme meydana gelmez.

Pedodontide Koruyucu Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde yetişkinlerde ağız ve diş sağlığına önem verildiği kadar çocuklarda da önem veriliyor. Pedodonti alanında koruyucu uygulama olarak pek çok işlem yer alıyor.

Çocukların hayatı boyunca dişlerine sağlıklı bakabilmeleri için ağız ve diş bakımı kazandırılıyor. Diş fırçalama bakterilerin dişlere tutunmamasını ve çürümemesini sağlar. Flor uygulaması ise diş yapısını güçlendiren ve kuvvet veren bir uygulamadır.

Diş yüzeyindeki girinti ve çıkıntıların doldurulması için fissür uygulaması da yapıyoruz. Çocuk hastalarımıza uyguladığımız tüm işlemler hem süt dişlerinin hem de daimi dişlerin sağlıklı olmasını sağlıyor.

Sizler de çocuğunuzun ağız ve diş sağlığını önemsiyorsanız kliniğimiz tarafından düzenli muayenelerini yaptırabilirsiniz. Güler yüzlü uzman hekimlerimiz sayesinde herhangi bir korku yaşamadan tedavi olabilirler.

Pedodontide Ağız-Diş Bakımı Ve Beslenme Önerileri        

Çocuklarda ağız ve diş bakımını inceleyen pedodonti alanı, sağlıklı bir geleceğin temellerinin atıldığı alandır. Ağız ve diş bakımına önem veren çocuklarda daimi dişler de daha sağlıklı oluyor.

Beslenme durumu dişlerin gelişimini en fazla etkileyen etkenlerdendir. Sağlıklı beslenmeyen çocuklarda diş çürümeleri ile daha sık karşı karşıya kalıyoruz. Abur cubur tüketiminin ardından dişlerin hemen fırçalanması önem taşıyan bir konudur.

Süt dişleri daha çabuk çürüme gösterebilir. Bu çürükler tedavi edilmediği taktirde daha büyük sağlık sorunlarına yol açar. Çürümenin önlenmesi gibi tedavi edilmesi de gerekir. Özel bakım gerektiren çocuk hastalarımızı korkmamaları için anestezi altında tedavi ediyoruz.

Üsküdar Pedodonti Fiyatları 2022

Günümüzde Üsküdar pedodonti alanı sıklıkla ziyaret edilen bir alan oluyor. Çocuklarda ağız ve diş sağlığı yetişkinler kadar önem taşıyan bir durumdur. Fiyat bakımından da daha uygundur.

Yapılacak olan uygulamaya, diş hekimine ve klinik tercihine göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebiliyor. Tedavi edilecek diş sayısı arttıkça fiyatlarda da buna bağlı olarak artış meydana gelecektir.

Çocuklarda süt dişlerine ne kadar temiz bakılırsa daimi dişler de daha sağlıklı olacaktır. çocuğunuzun dişlerinde bir sıkıntı gördüğünüz zaman ya da ağrı çekiyorsa vakit kaybetmeden bir hekime götürmeniz gerekir. Kliniğimizde sizler için pedodontistlerimiz hizmet sunuyor.

Piyasaya oranla daha uygun fiyata işlem yaptığımız pedodonti uygulamaları sayesinde çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde muayene ve tedavi olmasını sağlayabilirsiniz. Üsküdar pedodonti fiyatları 2022 için bizlere hemen ulaşın.