Üsküdar İnley ve Onley Hizmetleri

İnley ve onley, estetik tedavi yöntemleri arasında yer alan inley ve onley dolgular, yeterli diş dokusu olmadığı zamanlarda uygulanır. Hastalarımıza estetik açıdan büyük avantaj sağlayan dolgular pratik ve kolay olarak yapılır. Kaplama yapılacak kadar zarar görmemiş dişlerde daha sık uygulanır.

Günümüzde estetik kaygı problemi yaşayan pek çok kişi vardır. Bu hastalarımız için uygulanan inley ve onley dolgu çeşitleri isteklerini en iyi şekilde karşılar. Kompozit materyal kullanılarak yapılan dolgu maddesi son derece dayanıklıdır.

Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Sizlerde dişlerinizdeki hafif çürük ve kırıklardan şikayet duyuyorsanız bu dolgular ile tedavi olabilirsiniz

İnley ve Onley Uygulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde diş tedavileri arasında sıklıkla uyguladığımız onley dolgular oldukça kolay yapılan bir işlemdir. Laboratuvar ortamında hazırlanan bir dolgu çeşidi olduğu için ortalama 2 ya da 3 seansta yapılır. İlk olarak hastamızın detaylı bir şekilde ağız içi muayenesi yapılır. Uygulanacak olan tedaviye uyum sağladığı takdirde işleme başlanır.

Hastamızın ilk işleminde dişindeki çürükler temizlenir. Bu işlem lokal anestezi altında uygulandığı için hastamız herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamaz. Çürük temizlendikten sonra ağız içi ölçüsü alınır ve kalıcı dolgu yapılana kadar geçici bir madde ile kaplanır. Kalıcı dolgular hazırlandıktan sonra diş üzerine uygulama yapılır.

İnley ve Onley Neden Tercih Edilir?

Sağlıklı ve doğal dişler dış etkenlere fazlasıyla maruz kaldıklarında hızla çürüme gösterir. Bu çürükler zamanında tedavi edilmezse diş kaybına kadar neden olur. Bu nedenle diş çürüklerinin zamanında tedavi edilmesi gerekir. Onley dolgu çeşidi de dişlerdeki çürükler derine inmediği zaman yapılan bir tedavi yöntemidir.

Tercih edilmesinin sebepleri arasında estetik açıdan güzel bir görünüm sağlaması ilk sıralarda yer alıyor. Porselen destekli olarak üretilen bu dolgu çeşidi uzun yıllar boyu dayanıklılık da sağlar.

Kliniğimizde uzman hekimlerimizin en fazla önerdiği tedavi yöntemlerinden biridir. Bu dolgular sayesinde diş kaybı yaşanmasının önüne geçiliyor. Sizler de ertelemeden tedavinizi olabilirsiniz.

İnley ve Onley Restorasyonların Faydaları Nelerdir?

İnley dolgular dişlerin çiğneme yüzeyine direkt olarak uygulanırken, onley dolgular tepeyi örtecek şekilde uygulanır. Dişler üzerine pek çok fayda sunan dolgular uzun yıllar boyu zarar görmeden kullanılabilir.

Estetik açıdan görünümü oldukça iyidir. Diş üzerinde herhangi bir fazlalık şeklinde gözükmez. Sağlam diş dokusunun korunmasını sağlayan dolgulardır. Diş dolgusu sonrasında meydana gelebilecek çürük oranı da oldukça düşüktür.

Diş ve restorasyon uyumu açısından oldukça hassastır. Üsküdar İnley ve onley dolgular alanında uzman hekimlerimiz tarafından en profesyonel şekilde uygulanır. Sizler de kendinizi güvende hissetmek ve kaliteli bir şekilde işlem yaptırmak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İnley ve Onley Dolgunun Ömrü Ne Kadardır?

Çoğunlukla ön dişlerde uygulama yapılan ve kaplama derecesine gelmeyen dişler üzerinde uygulanan inley dolguların kullanım ömrü yapıldığı malzemeye göre değişkenlik gösterebilir.

Genellikle uzun ömürlü olan bu dolgular hastalarımızın uyguladıkları bakıma göre de değişir. Hastalarımızın ağız ölçülerine ve yüz şekillerine en uyumlu biçimde uygulama yapıyoruz.

İşlem sonrasında ağız hijyenine kadar önem verilirse kullanım ömrü de o kadar uzun olur. Porselen destekli olarak yapılan dolguların kullanım ömrü metale oranla daha uzundur.

Uygulama yapan diş hekimine göre de kullanım ömrü süresi değişir. Kliniğimizde profesyonel bir şekilde uygulanan dolgu işlemi ile uzun yıllar boyu kullanım sağlayabilirsiniz.

Günlük Hayatta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Estetik ve sağlıklı dişler her bireyin istekleri arasında yer alıyor. Fakat düzenli ve doğru yapılmayan diş bakımları dişlerin kısa sürede çürümesine ve aşınmasına neden oluyor.

Onley dolgu çeşidi, dişlerde kaplamaya gerek duyulmadığı zamanlarda uygulanır. Günlük hayatta dolguların sorun yaratmadan kullanılabilmesi için diş bakımına düzenli olarak devam edilmesi gerekir.

Ağız hijyeninizi ne kadar temiz tutarsanız dolgularınızın kullanım ömrü de o kadar uzun olacaktır. Dolgularınız yapıldıktan sonra diş hekiminize düzenli olarak muayene olmayı da aksatmamalısınız.

Tedavi sonrasında dişinizdeki uyuşukluk geçene kadar hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir. Diş dolgusunun zarar görmemesi için ilk 24 saat boyunca çok sıcak içecekler tüketmemeniz gerekir.

İnley veya Onley Yapılmışsa Özel Bir Bakım Uygulamalı mıyım?

Son yıllarda daha fazla tercih edilen inley dolgular, renk uyumu sayesinde herhangi bir kötü görünüm sunmuyor. Dolgu işlemi sonrasında ağız ve diş bakımına düzenli olarak devam edilmesi gerekir. Ortalama olarak 10-30 yıl aralığında kullanım sunan dolgular bakım yapıldığı taktirde daha uzun yıllar boyu kullanılabilir.

Diş üzerine direkt olarak uygulanan bir işlem olduğu için diş üzerinden düşmesi oldukça zordur. Laboratuvar ortamında özel olarak üretilen dolgu malzemesi, diş üzerine yapıştırılırken de özel bir yapıştırıcı ile uygulanır.

İşlem sonrasında düzenli olarak diş fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya özen gösterildiği taktirde herhangi bir sorun meydana gelmez. Düzenli olarak diş hekimine gitmeyi de ihmal etmeyiniz.

İnley ve Onley Restorasyonlar Ne Zaman Tercih Edilir?

Diş restorasyonları işlemleri arasında sıklıkla uyguladığımız onley restorasyonlar, dişteki çürümeler ilerlemediği taktirde uygulanan işlemlerdendir.

Kaplama çözümü olarak bilinen bu işlem estetik tedavi olarak uygulanıyor. Diğer yöntemlere oranla daha fazla avantaj ve fayda sağlar. Çoğunlukla kanal tedavisi uygulanan dişlere boşlukların doldurulması için yapılır.

Sıradan dolgu maddelerine oranla aşınmalara karşı daha fazla dayanıklılık sağlar. Dişlerin rengine en iyi şekilde uyum sağladığı için daha fazla tercih edilir. Komşu dişlere herhangi bir zarar vermediği için gönül rahatlığı ile tercih edilir. Estetik tedaviye en uyumlu olan Üsküdar inley ve onley dolgular ile istediğiniz dişlere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

İnley ve Onley Restorasyonlar Normal Dolgulara Göre Daha Dayanıklı mıdır?

Dolgu tutmayacak olan, kaplama yapılmayacak kadar çürümeyen dişlerde uyguladığımız inley dolgu çeşitleri sıradan dolgulara oranla daha fazla dayanıklılık sağlar.

Seramik ve porselen dayanıklı olarak üretilen onley dolgular daha sağlamdır. Hem arka dişlere hem de ön dişlere uygulanabildiği için kullanım kolaylığı sağlar. Dişin büyük bir kısmı kaybedildiğinde ya da kanal tedavisi uygulandığı zaman porselen dolgular tercih edilir.

Dişler normal dolguyu tutamıyorsa onley ve inley dolgular ile işlem yapılarak dişler restore edilir. Son zamanlarda daha sık uygulanan bu işlem hastalarımızın doğru ve düzenli ağız bakımı yapmasına bağlı olarak uzun ömürlü kullanım sağlar.

İnley restorasyon ve Onley Restorasyonun Farkı Nedir?

Günümüzde diş çürükleri hastalarımızda en sık rastladığımız komplikasyonlar arasında yer alıyor. Diş çürükleri ilerlediğinde normal dolguları tutamayacak bir şekil alıyor. Bu durumda kanal tedavisi uygulanarak onley ve inley dolgular tercih ediliyor.

İnley dolgu çeşidi çiğneme yüzeyinin üzerine direkt olarak uygulanır. Tepecikleri kapatmayan bir dolgudur. Onley dolgu çeşidi ise tepeceği örtecek şekilde uygulanır.

Diş çürüğünün durumuna göre en uygun yöntem belirlenerek uygulamaya alınır. Kullanılan ham maddede herhangi bir değişiklik yoktur. Tüm işlemler en hassas şekilde uzman hekimlerimiz tarafından uygulanır. Sizler de inley dolgu işlemi için iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar İnley ve Onley Dolgu Fiyatları 2023

Üsküdar inley ve onley dolgu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.