Üsküdar Ortodonti Hizmetleri

Ortodonti, günümüzde hem yetişkinler hem de gençlerde sıklıkla uygulanan, çarpık ve bozuk olan dişlerin düzeltilmesi için yapılan bir tedavidir. Alt ve üst çeneden uygulanabilen bu tedavi sayesinde dişler sağlıklı bir şekilde dizilim alır.

Bazı hastalarda uzun yıllar boyu uygulanması gerekirken bazı hastalarda ise kısa süreli bir tedavi oluyor. Ortodonti tedavisi, estetik kaygı yaşayan hastalarımız için daha sık uyguladığımız bir tedavidir. Sizler de uzman hekimlerimiz tarafından gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Ortodonti Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalarımıza özel olarak uyguladığımız ortodondik tedaviler, kişinin ağız yapısına en uygun şekilde yapılıyor. Hareketli apareyler, işlevsel apareyler, sabit apareyler ve şeffaf plak gibi pek çok yöntemde tedavi ediliyor.

Hastalarımızda ileri derecede bir bozukluk yoksa bu durumda takıp çıkartılabilen şeffaf plakları uyguluyoruz. Tedavi sonucunda hastalarımız hayal ettikleri dişlere sahip olabiliyor.

Tüm süreç boyunca alanında uzman hekimlerimiz sizler ile yakından ilgilenerek başka bir sıkıntı olup olmadığını da sizlere iletiyor. Güvenli ve konforlu bir tedavi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Ortodonti Tedavileri Her Yaşta Yapılabilir mi?

Diş asimetrikleri ve bozuklukları her yaş grubunda görülebilecek olan hastalıklardan biridir. Ortodondi tedavileri de her yaş grubuna uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Yalnızca uygulanan yöntemlerde değişiklikler meydana gelir.

Diş teli takılabilmesi için hastalarımızın çocukluk döneminden çıkmış 9-14 yaş aralığında ergenlik döneminde olmaları gerekir. Bu yaş aralığı tam diş gelişiminin tamamlandığı aralık olduğu için genellikle diş telini uyguluyoruz. Ergenlik döneminde diş teli tedavisine başlayan hastalarımızda daha hızlı bir tedavi süreci oluyor.

Ortodonti Tedavileri Ağrılı İşlemler midir?

Diş estetiğinde genellikle uyguladığımız Üsküdar ortodonti tedaviler, hastalarımızın bir tık daha korktuğu tedavi yöntemlerindendir. Dişlerinde çarpıklık olan hastalarımızda en güvenli yöntem olarak ortodondi uyguluyoruz.

İşlem sırasında herhangi bir lokal anestezi uygulama durumu söz konusu olmuyor. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalarımızın da içi bir nebze de olsa rahatlıyor. Teller takılıp çıkartılırken hastamız herhangi bir acı hissi yaşamayacaktır.

Diş etleri üzerine de herhangi bir etki etmediğinden dolayı gönül rahatlığı ile yaptırılabilecek bir tedavidir. Ortodonti tedavisi sayesinde acı ve ağrısız sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinde Şeffaf Plaklar Nedir?

Şeffaf plaklar günümüzde uyguladığımız ortodonti tedavisi içinde yer alan en gelişmiş tedavi yöntemlerinden biridir. Telsiz tedavi olarak bilinen bu işlem son yılların en fazla tercih edilen yöntemlerindendir.

Diş teli taktırmak istemeyen hastalarımız için uyguladığımız bir işlemdir. Hafif ve orta derece diş çarpıklıklarının tedavisinde etkili olan bir yöntemdir. Hastamızın ağız ölçüsüne göre üretimi yapılır. Dişlerin hareketinin sağlanması için belirli bir güç uygulayarak çarpıklıkların düzelmesini sağlar.

Ortodonti Tedavisinde Neden Şeffaf Plaklar Kullanılır?

Uzman hekimlerimizin önerdiği ve hastalarımızın severek kullandığı şeffaf plaklar pek çok avantaj sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor. Günlük hayatı herhangi bir şekilde etkilemeden kullanabilmenizi sağlar.

İstenildiği zaman takıp çıkartılabildiği için yemek yerken çıkartabilirsiniz. Her zaman daha konforlu bir kullanım sunar. Renksiz bir yapıya sahip olduğu için dışarıdan görülmez.

Aynı zamanda her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Sizler de şeffaf plak tedavisinden en kaliteli şekilde yararlanabilmek için kliniğimizle iletişim kurabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisinde Süreç Nasıl İlerler?

Diş estetiğinde diğer yöntemlere oranla daha uzun bir süreci kaplayan tedavi Üsküdar ortodonti tedavisi oluyor. Tedavide kullanılacak olan yönteme göre süreçte değişkenlikler meydana gelebilir.

İlk olarak uygulanacak olan tedavi planı belirlenir. Fazlalık olan dişler çekilerek dişlerin yerine oturması beklenir. Teller dişlere takılmadan önce hastanın istekleri de göz önünde bulundurulur.

Genellikle 2-2.5 yıl kadar teller dişlere takılı kaldıktan sonra gözle görülür muhteşem değişimler kaydedilir. Tamamen düzelen dişlerden tellerin çıkartılması yapılır.

Ortodonti Tedavisinde Planlama Süreci Nedir?

Diş teli tedavisinde en önem taşıyan süreç planlama sürecidir. Bu süreçte hastanın ağız ve çene kemiği yapısına göre en uygun olan plan yapılır. Kullanılacak olan apareyler belirlenir. Planlama sürecinde hastanın tedavisinin bitmiş şekli de gösterilebilir.

Gelişmiş teknolojiler sayesinde 3D görüntüleri uygulamak mümkündür. Uygulanacak olan diş telinin maliyeti, diş üzerindeki etkisi ve tüm maddeler hastalara bildirilir. Hastanın rızası olmadan tedaviye başlanması mümkün değildir.

Ortodonti Tedavisinde Diş Teli Nasıl Takılır?

Zorlu ve korkulu bir süreç gibi görünse de aslında herhangi bir acı yaşamadan kolaylıkla yapılan bir işlemdir. Ortodonti tedavisi, günümüzde estetik kaygısı yüksek derece olan hastalarımız için uyguladığımız tedavilerdendir.

Diş teli takılması için ilk olarak ağızda fazla olan dişlerin çekimi yapılır. Çekimi yapılan dişler iyileşme gösterdikten sonra tel takma aşamasına geçilir. Teller hastanın ağız ve diş ölçüsüne göre kesilir.

Apareyler dişlerin üzerine yapıştırılır. Bu apareyler arasından telin geçirme işlemi yapılarak dişler sıkılır. Bu sayede dişler birbirleriyle hareket haline geçer.

Ortodonti Tedavisinin Riskleri Nelerdir?

Her hastalığın tedavisinde riskler olduğu gibi ortodonti tedavisinin de riskleri vardır. Diş teli dişlerin dizilimin simetrik olmasını sağlarken dişlere bir miktar zarar veren bir tedavidir.

Ortodonti tedavisi için uygulanan teller dişlerdeyken düzenli olarak fırçalanmadığı taktirde dişlerde lekeler meydana gelebilir. Diş telleri yanlış takılırsa ağız içi dokularında hasarlar meydana gelebilir. Bu nedenle alanında uzman hekimler tarafından yapılması gereken bir tedavi çeşididir.

Ortodonti Tedavisi Gerektiren Bozukluklar Nelerdir?

Dişler doğuştan ya da sonradan olarak bozukluklara uğrar. Bu bozukluklar için ortodontik tedaviler uygulanması gerelebilir. Aralıklı dişlerin birleştirilmesi için, dönük dişlerin düz olabilmesi için, çarpık dişlerin düzeltilmesi için sıklıkla uygulanan bir tedavidir.

Bunların yanı sıra gömülü dişlerde, eksik dişlerde, çene darlığı olan hastalarda ve çenesi önde olan hastalarda uyguladığımız bir tedavidir. Kliniğimizde en doğru şekilde tedavi olabilirsiniz.

Ortodontik Bozuklukların Nedeni Nedir?

Ortodontik bozuklukların pek çok nedeni olabiliyor. Hem genetik hem de çevresel faktörler nedenlerin arasında yer alıyor. Çocuk yaşlarda meydana gelen ağız ve çene travmaları da bozuklukların meydana gelmesinde büyük etki ediyor.

Küçük yaşlarda kazanılan kötü alışkanlıklar da dişlerin bozukluğuna yol açar. Süt dişlerinin normalden daha erken kaybedilmesinde de meydana çıkan bozukluklar ortodonti tedavisi gerektiren bozukluklar arasında yer alır.

Ortodonti Tedavisinde Hangi Araçlar Kullanılır?

Günümüzde uygulanan ortodonti tedavisi hastalara özel olarak uygulanır. kliniğimizde uyguladığımız tedavilerde de hastalarımıza özel araçlar kullanıyoruz. Ağız ve diş yapısına uygun materyaller ile dişlerin tedavisini sağlıyoruz.

Ağız içi apareyler, ağız dışı apareyler, damaklık, şeffaf plaklar gibi pek çok araç kullanıyoruz. Uzman hekimlerimiz tarafından hastalarımıza hangi araçlar kullanılacağı tedavi planında belirlenir. Sizler de en kaliteli tedaviden yararlanabilmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar Ortodonti Tedavisi Fiyatları 2023

Diş estetiğinde uyguladığımız ortodontik tedavilerde fiyatlar diğer yöntemlere oranla daha maliyetlidir. Hastalara özel olarak uygulanan teller ve diğer tüm malzemeler kalitesine göre fiyat değişikliği yaşanabilir. Uygulanacak olan diş teli klinikten kliniğe göre de değişir.

Fiyatlar genel olarak her hastaya uygun olacak şekilde sunulur. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere sunduğumuz ortodonti tedavisi fiyatlarından indirimli olarak yararlanabilir, rahatlıkla tedavi olabilirsiniz. Üsküdar ortodonti tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.