Üsküdar Hareketli Protez Hizmetleri

Hareketli protez, eksik dişlerin yerini tamamlayan bir tedavidir. Hasta tarafından istenildiği zaman takılıp çıkartılabildiğinden dolayı hareketli olarak isimlendirilir.

Kullanım açısından oldukça avantajlı olan protezler bazı hastalar için kullanımı zorlaştırıyor. Hareketli protez kullanamayan hastalarımız için sabit protezler uyguluyoruz.

Eksik dişlerinizin yeniden tamamlanması ve sağlıklı dişlere sahip olmak için sizler de tedavi olabilirsiniz. Kliniğimiz tarafından konforlu bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Hareketli Protez Nasıl Yapılır?

Tek diş eksikliğinde ya da birden fazla diş eksikliğinde hastalarımıza uyguladığımız hareketli protez tedavisi, birden fazla yöntemle uygulanabiliyor. İlk olarak çene yapısının ve dişlerin ölçümü gerçekleştiriliyor.

Hareketli apareyler üzerine takılan diş protezleri hastalarımıza özel olarak uygulanıyor. Klasik, hassas bağlantılı protez, tam protez, immediat protez, implant ve diş üstü protez olarak uygulanabiliyor. Herhangi bir diş kesimine gerek kalmadan uygulayabildiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Hareketli Protez Kimlere Uygulanır?

Diş estetiğinde büyük önem taşıyan hareketli protezler pek çok durumda uygulanabiliyor. Kısmi diş eksikleri olan hastalara uygulanabildiği gibi hiç dişi olmayan hastalarda da uygulanabiliyor. Dişlerinde pozisyon bozukluğu olan hastalarda uygulanabilir.

Dişler zamanla dış etkenlere bağlı olarak aşınma gösterebilir. Aşınmış dişler için de uygulanabilen bir yöntemdir. Gülüş tasarımında da önerdiğimiz ve uyguladığımız bir yöntemdir. Uygulama kapasitesi oldukça geniş olduğu için sizler de protez yaptırabilirsiniz.

Protezlerimin Yapılması Ne Kadar Sürecek?

Genellikle 5 seans içinde yapılan Üsküdar hareketli protez tedavisi ilk muayene ile birlikte 6 seansa çıkar. Bazı hastalarda çene yapısı ve ağız yapısına göre seanslarda artış meydana gelebilir.

Ortalama 1-1.5 ay kadar süren bir tedavidir. Hastanın ağız ölçülerinin alınması ile birlikte protezlerin yapım süreci başlar. Hareketli protezlerin tam olarak bitmesi ve hastanın alışması 2 ayı bulabilir. Tüm süreçte hastalarımızın sabırlı ve rahat olmaları gerekir.

Protezlerime Alıştıktan Sonra Diş Hekimime Gitmem Gerekir mi?

Hastalarımız için konforlu bir diş tedavisi olan hareketli protez, zaman içinde ağıza alışma yapar. Hekimlerimiz tarafından hastalarımızın daha kolay alışabilmesi için uygun tedaviler yapılıyor. Protezlerinize alıştıktan sonraki süreçte rutin bir kontrol olarak diş hekiminiziz ziyaret edebilirsiniz.

Protezlerinize alışmanıza rağmen herhangi bir gevşeme ya da sıkma durumu varsa doktorunuz tarafından yeniden düzeltilebilir. Ağzınıza tam oturana kadar hekiminizi ziyaret etmeniz önem taşır.

Protezlerimle Normal Yemek Yiyebilecek miyim?

Sağlıklı ve düzgün dişler bazı nedenlere bağlı olarak çürür, kırılır ve zamanında tedavi edilmediği taktirde diş kayıplarına neden olur. Hem kısmi diş kayıplarında hem de tüm dişlerini kaybeden hastalarımızda hareketli protez tedavisini uygulayabiliyoruz.

Bu protezler ile normal yemek yemek mümkündür. Alışma süresinde bir takım zorluklar yaşansa da alıştıktan sonra kullanması oldukça kolay ve konforludur. Hareketli protezin takıldığı ilk haftalarda yiyecekleri yavaş yavaş yemeye başlayabilirsiniz.

Protezlerimle Normal Konuşabilecek miyim?

Diş kayıplarında ve gülüş tasarımında uygulanabilen hareketli protezler konuşmada ve çiğnemede herhangi bir zarar vermez. Protez dişlerinizle normal bir şekilde konuşmanız mümkün olacaktır. Diş kayıpları tedavi edilmediğinde çene kemiğinin işlevini kaybetmesine neden olur.

Tedavi olarak yapılan protezler ise çene kemiğinin yeniden işleve kazandırılmasını sağlar. Sizler de yeniden sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız kliniğimiz ile iletişim kurarak kısa süre içinde tedavinizi olabilirsiniz.

Protezlerimi 24 Saat Devamlı mı Kullanacağım?

Hastalarımızın yeniden ağız ve diş sağlığına kavuşabilmeleri için uyguladığımız hareketli protezler istenildiği zaman çıkartılıp takılabilir. Sizler de bu protezleri kullanıyorsanız 24 saat boyunca kullanmanız gerekmez.

Fakat alışabilmek ve hiç çıkartmadan kullanmak istiyorsanız 24 saat boyunca ağzınızda durabilir. Dilerseniz bir şeyler yiyip içerken takabilir, daha sonrasında çıkartabilirsiniz. 24 saat kullanım zorunluğu taşımayan hareketli protezler ile kendinizi konforlu hissedebilirsiniz. Uzman hekimlerimiz tarafından en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

Protez Yapıştırıcılarını Kullanmalı mıyım?

Hareketli protezler diş kaybı yaşayan hastalarımızın kullanabileceği tedavi yöntemler arasında yer alıyor. Bu protezler damak şeklinde olduğundan dolayı istenildiği zaman takıp çıkartılabiliyor. Herhangi bir yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmadan takılabilen protez dişler kullanım kolaylığı sağlar.

Düşme yapan kaplamalar için kullanılabilen protez yapıştırıcıları Üsküdar hareketli protez ihtiyaç sağlamaz. Fakat dişlerinizi çıkartmak istemiyorsanız yapıştırıcılar ile sabitleyebilirsiniz. Yapıştırıcı kullanıp kullanmamak için emin değilseniz hekiminize danışabilirsiniz.

Protezlerimi Hayat Boyunca Kullanabilecek miyim?

Tek diş eksikliği ve tüm diş eksikliği yaşayan hastalarımız için uyguladığımız tedaviler arasında hareketli protezler de yer alıyor. Dişlerin estetik görünümü ve gülüş tasarımı için önem taşıyan tedaviler arasındadır. Hareketli protezler kullanım ömrü uzun ve konforlu olan tedavi yöntemlerindendir.

Kullanmaya başladığınız andan itibaren hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Fakat temiz ve uzun ömürlü bir kullanım olması için dişlere düzenli bakımın yapılması gerekir. Sizler de hayatınız boyunca kullanabileceğiniz protezleri taktırmak için kliniğimizden hizmet alabilirsiniz.

Klasik Hareketli Protezlerin Alternatifi Var mıdır?

Klasik hareketli protez tedavisi, en çağdaş olan ve içeriğinde implant desteği olan protezlerdir. Alt çene kemiğine uygulanabilen klasik protezler tutuculuğu ve kullanım açısından yüksek kalite sağlar. İmplant işlemi ile yapılan klasik hareketli protezler konfor açısından da yüksektir.

Çene kemiğinizin seviyesi klasik protezler için uyum sağlıyorsa sizler de tedavinizi bu protezler ile olabilirsiniz. Uzun yıllar boyu hasar almadan kullanabilirsiniz. Herhangi bir gevşeme ya da düşme meydana geldiğinde hekiminizi ziyaret ederek yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Hareketli Protezlerimi Mutlaka Gece Çıkarmak Zorunda mıyım?

Tek diş kaybı yaşayan hastalarda ya da tüm dişlerini kaybeden hastalar için uygulanan hareketli protez tedavimiz alışma sürecinde ağızdan çıkartılmaması gerekir. Fakat dokuların dinlendirilmesi ve kullanımın kolaylaştırılması için gece yatarken çıkartılması gerekir.

Dilerseniz geceleri dilerseniz gün içinde 6-8 saat kadar dinlendirebilirsiniz. Gece yatarken çıkartmak hem estetik açıdan hem de konfor açısından daha avantaj sağlayacaktır.

Hareketli Protezlerime Yapıştırıcı Kullanabilir miyim?

Genellikle sabit protezler için kullanımı uygun olan protez yapıştırıcıları çok nadir de olsa hareketli protez tedavisinde de kullanılabiliyor. Hareketli protezlerinizi gün içinde ya da uyuyacağınız zaman çıkartarak kullanabilirsiniz.

Fakat dişlerinize daha hızlı bir şekilde alışmak istiyorsanız ilk zamanlarda protez yapıştırıcıları kullanabilirsiniz. Hekiminiz tarafından daha net ve doğru bir karar almak için danışarak kullanıp kullanmama kararı alabilirsiniz.

Hareketli Protez Kullanan Bir Hasta Olarak Ne Kadar Zamanda Bir Hekime Gitmem Gerekir?

Hareketli protez tedavisi, genç yaş hastalarımızın yanı sıra daha yetişkin hastalarımız için uyguladığımız bir tedavi yöntemi uyguluyor. Dişleriniz tamamlanma sürecindeyken hekiminiz tarafından haftada bir kontrole çağırılabilirsiniz.

Dişlerinize alışana kadar sık aralıklarla gidebileceğiniz muayenelere tamamen alıştıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmazsa 6 ayda bir gitmeniz yeterli olacaktır. Protezlerinizin genel kontrolü açısından önem taşıyan bir durumdur.

Üsküdar Hareketli Protez Fiyatları 2023

Günümüzde diş estetiğinde sıklıkla uygulanan bir işlem olan hareketli protezler fiyat bakımından her hastaya uygun olacak şekilde sunulur. Kayıp diş sayısına, tedavi yapan diş merkezine, kullanılan malzeme ve hekime göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir.

Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere sunduğumuz hareketli protez tedavisinden uygun fiyatlarda yararlanabilirsiniz. Üsküdar haraketli protez fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.