Üsküdar İmplant Diş Hizmetleri

İmplant diş tedavisi, hastalarımızın en sık tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Doğal dişlerini kaybetmiş olan hastalarımızın dişlerinin yerini doldurmak için uyguladığımız bir tedavidir.

Dişlere hem yapı hem de görünüş açısından en yakın olan implant tedavisi sayesinde hastalarımız doğal görünüme kısa süre içinde sahip olabiliyor. Genellikle eksik diş yerine uygulanan implant diş tedavisi özellikle arka dişlerin kayıpları ile ortaya çıkan köprü durumunda kullanılıyor.

Pek çok hasta tarafından korkuyla karşılanan bir tedavi olsa da kullanım açısından en konforlu yöntemlerdendir. Aynı zamanda diğer tedavilere göre daha uzun yıllar boyu kullanım sağlar.

Takıp çıkartılabilen diş kullanmak yerine sizler de implant tedavisini tercih edebilirsiniz. Doğal dişleriniz gibi kullanabileceğiniz implantlar konuşmanızda, yemek içmenizde herhangi bir güçlük yaratmaz.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Uzman hekimlerimizin güvenle önerdiği diş protezleri arasında implant tedavisi ilk sıralarda yer alıyor. Çene kemiği gelişimini tamamlayan hastalarımıza uygulayabileceğimiz bir tedavidir.

18 yaş ve üzerinde olan, herhangi bir hastalığı olmayan kişilere gönül rahatlığıyla işlem yapabiliyoruz. Bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan hastalarımıza önerdiğimiz bir tedavi yöntemidir. Şeker hastalığı olan kişilerde hastalık düzene koyulmadığı taktirde implant uygulayamıyoruz.

Hastalarımızda kemik erime sıkıntısı varsa tedavilerinden sonra uygulayabiliyoruz. Yüz gelişimini tamamlayan bireylere en uygun implant tedavisini yapıyoruz. Günümüzde en sık tercih edilen implant diş tedavi, bireylerin en rahat kullanabilecekleri tedavi türüdür.

Damak diş ve takma diş kullanamayan hastalar için en avantajlı yöntemlerdendir. Sizler de tedaviden en güvenli ve konforlu şekilde yararlanabilmek için kliniğimizi ile iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz uzman hekimimiz tarafından tedavinizi olabilirsiniz.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

En gelişmiş diş tedavisi yöntemlerinden olan implant dişlerin pek çok avantajı ve faydası vardır. İmplant dişler doğal dişlere en çok benzeyen protez dişlerdir. Mükemmel bir görünüm sunar. Ağız yapısına tam oturacak şekilde yapıldığı için akıcı bir konuşma sağlar.

Diş kökleri vidadan yapıldığı için sağlam bir kök olması sağlanır. Kayıp dişler zaman içinde çene kemiğinin de işlevini kaybetmesine neden olur. İmplant tedavisi ile çene kemiği yeniden harekete geçerek işlevini geri kazanır.

İmplant diş tedavi, ağız sağlığının korunmasında en etkili tedavi yöntemlerindendir. Yemek yeme kolaylığı ile acı hissi yaşamanıza neden olmaz.

İmplant dişlerim görünümü pırıl pırıl ve simetrik olduğu için özgüveninizi yeniden kazanmanızı sağlar. En sağlam maddeler kullanılarak yapıldığı için dayanıklıdır. Diş etlerinize ve ağız yapınıza uyum sağlayan bir tedavi yöntemidir.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

18 yaşını doldurmuş ve çene kemiği gelişimini tamamlamış olan hastalarımızda implant tedavisini rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Hastalarımız tedaviye gelmeden önce bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir.

Hastalarımız kendilerinin implant tedavisine uygun olup olmadıklarını öğrenebilmeleri için ilk olarak muayene olmaları gerekir. Uyum sağladıkları taktirde alanında uzman bir hekim tarafından tedavi yaptırmaları gereklidir.

Hijyen kurallarına dikkat ederek tedaviye gelmesi gerekir. Yaptıracağınız implantın patentli olmasına da özen göstermeniz gerekir. Tedavi olmadan önce hekiminize merak ettiğiniz tüm soruları sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tedavi öncesinde karar verme süreci en önemli süreçtir. Karar vermede zorlanıyorsanız çevrenizde Üsküdar implant diş tedavisi olan yakınlarınıza danışarak da karar verebilirsiniz.

İşleme gitmeden önce diş ve ağız hijyeninize de önem vermeniz gerekir. Tüm hususları göz önünde bulundurduğunuz taktirde herhangi bir sıkıntı yaşamadan süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Günümüzde en profesyonel şekilde uygulanması gereken implant diş tedavi genellikle 2 aşamadan oluşur. Alt ve üst yapı aşaması olarak uygulanan implantın en hassas davranılması gereken kısmı alt kısımdır.

İmplant işlemi aslında çok uzun süren bir işlem değildir. Fakat hastanın durumuna ve diş yapısına göre bu sürede değişiklikler meydana gelebilir. Hasta işleme ne kadar uyum sağlarsa tedavi süresi de o kadar kısa olacaktır.

İlk olarak implantın kemiğe yerleştirme işlemi yapılır. Ortalama 15 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde hasta herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamaz.

İmplantlar yerleştirildikten sonra protez diş kısmının takılma işlemi yapılır. Operasyon bittikten sonra hasta hemen eve gönderilebilir. Hastamızın ağzındaki uyuşukluk ortalama 3-4 saat içinde geçer ve yavaş yavaş yemek yemeye başlayabilir.

İmplant Neden Tercih Edilmeli?

Son zamanların en popüler diş estetiği işlemleri arasında yer alan implant tedavisi hem yetişkin hem de genç hastalar tarafından tercih edilebiliyor. Uzman hekimlerimizin de güvenle önerdiği implant işlemi kullanım ömrü en uzun olan diş tedavisidir.

Doğal görünüme en yakın olduğu için sizler de tercih edebilirsiniz. Konuşmada, yeme içmede ve çene hareketlerinde herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Bu nedenle rahatlıkla tercih edilebilir.

İmplant diş tedavisi, ağız yapısını koruyan bir tedavi olduğu için konforlu bir kullanım sunar. Kayıp dişlerin yerine en doğal şekilde geçeceği için sizler de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tek diş kayıplarınızda dilerseniz köprü olarak tedavi yaptırabilirsiniz.

Günümüz uygulamalarına oranla daha kaliteli bir işlemdir. Fiyat bakımından maliyetli olsa da uzun yıllar boyu kullanım sunar. Sizler de doğru bir karar verebilmek için uzman hekimlerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

İmplant’ta Ağrı Veya Acı Olur Mu?

Cerrahi bir işlem olarak uyguladığımız Üsküdar implant diş tedavisi lokal anestezi altında yapıyoruz. Lokal anestezi sayesinde hastalarımız işlem esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamıyor. Pek çok hastamızın korkulu rüyası olan implant tedavisi, aslında korkulacak bir tedavi değildir.

Diş eti içerisine uygulanan vidalar herhangi bir ağrı yapmaz. Fakat işlemden sonra anestezinin etkisi geçmesi ile birlikte hafif ağrı ve diş eti acıları meydana gelebilir. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar ile ağrılarınızı durdurabilirsiniz.

İmplant tedavisi, hem sizin hem de hekimiz tarafından konfor sunacak bir işlemdir. İki aşamada yapılan implant tedavisi, vida takımında korku yaşanabilir. Fakat herhangi bir sıkıntı yapmaya gerek yoktur.

Bu tedavide hekim seçimi en önem taşıyan durumlardandır. Güler yüzlü bir hekim sayesinde tedavi süreciniz daha rahat geçecektir. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından güvenle tedavinizi olabilirsiniz.

Üsküdar İmplant Diş Tedavisi Fiyatları 2023

Günümüzde diş estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen ve kullanımı uzun olan implant tedavisi fiyat bakımından diğer işlemlere oranla daha maliyetlidir.

İndirim ve kampanyalı fiyat sunan kliniğimiz tarafından tedavinizi olabilirsiniz. İmplant tedavisinde kullanılan malzemeler kaliteli ve hastalara özel olduğu için maliyetli bir işlemdir.

İmplant diş fiyatları, genel olarak her hastanın hizmet alabileceği şekilde sunulur. Kayıp diş sayısına, uygulama yapan hekime ve tercih edilen kliniğe göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir.

Sizler de hem güvenli bir hizmet almak hem de daha uygun fiyata diş sahibi olabilmek için kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Uzman diş hekimlerimiz sizlere en kaliteli hizmeti sunmak adına çalışıyor.

İmplant diş tedavisi sonrasında hekimlerimiz sayesinde yüzünüz gülerek kliniğimizden ayrılabilirsiniz. Üsküdar implant diş tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.