Üsküdar Porselen Kron Kaplama Hizmetleri

Porselen kron kaplama; dişler, çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içinde çürüyebilir ve tedavi edilmediğinde diş kayıplarına kadar yol açabilir. Porselen kaplama aşırı madde kaybına uğramış olan dişlerde koruma sağlamak için yapılan bir kaplama işlemidir.

Diş şeklindeki materyaller kullanılarak yapılan bu kaplama ile diş kayıplarının durdurulması sağlanır. Kliniğimizde sizlere diş estetiği için sunduğumuz porselen kaplama ile sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Porselen Kaplama Neden Yapılır?

Dişlerde meydana gelen estetik bozukluklarda kişiler gülüşlerini saklamak durumunda kalabiliyor. Oluşan bu estetik kaygının önüne geçmek ve daha güzel gülüşlerin ortaya çıkmasını sağlamak için hastalarımıza porselen kaplama işlemi uygulayabiliyoruz.

Dişlerin üzerine direkt olarak yapıştırma yaparak dişin yapısına herhangi bir zarar verilmiyor. Kaliteli dişlere en kısa sürede sahip olmak için kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve tedavi olabilirsiniz.

Porselen Kaplama Nasıl Yapılır?

Estetik kaygı açısından problem yaşayan hastalarımız için uyguladığımız kaplama işlemi oldukça kolay yapılan ve uzun yıllar boyu kullanım sağlayan bir tedavidir. İlk olarak dişlerin yüzeyleri derinlemesine temizlenir. Herhangi bir anestezi gerektirmeden yapılan basit bir işlemdir.

Hastanın ağız ölçülerine göre istenen dişler ortalama 2 hafta içinde gelir ve dişlerin üzerine yapıştırılma işlemi yapılır. Kaplama yapılabilmesi için dişlerinizin dış tabakası alınır. Dişleriniz gelene kadar geçici bir kaplama kullanmanız gerekir.

Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen diş yaptırmak için kişilerin işleme uygun olmaları gerekir. Diş eksikliği yaşayan hastalarda, estetik kaygı yaşayan hastalarda, dişinde kırık yaşayan hastalarda, çarpık diş bozukluğu olanlarda ve dolgu ile diş boşlukları tamamlanmayan hastalarda kaplama işlemi uygulanması gerekir.

Fakat dişlerinde ileri derecede çürük ve diş eti hastalığı olan kişiler için uygulayamadığımız bir işlemdir. Gerekli tedaviler yapıldıktan sonra uygulama yapılabilir.

Porselen Kaplama Ne Kadar Sürer?

Diş kaplaması, genellikle 3 seansta yapılan bir işlemdir. Hastadan alınan ölçülere göre dişlerin yapılması beklenir. Bu süreçte geçen süre ortalama 2 hafta kadardır.

Özel bir porselen malzemeden yapılan dişler hastanın ağzı ile tam ölçüde olması için hassas bir şekilde yapılması gerekir. Dişlerin dış yüzeyleri ikinci seansta kesilir. Son seansta ise hazır olan dişlerin kaplanması ile tedavi sürecinin sona ermesi sağlanır.

Porselen Kaplama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her tedavide olduğu gibi porselen kaplama işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Gerçek dişler gelene kadar geçici kaplamaların diş üzerinden çıkartılmaması gerekir.

Bununla birlikte sakız gibi yapışkan yiyecekler tüketilmemelidir. Kaplamalar yerine tam olarak yapışana kadar sert gıdalardan kaçınılması gerekir. Geçici kaplama kullanılırken diş ipi kullanılması önerdiğimiz bir yöntem değildir.

Porselen Kaplama Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Estetik görünüm açısından daha sık tercih edilen porselen kaplama işlemi öncesinde doktorunuzun söylediği talimatlara uymanız gerekir. Kaplama yaptırmadan önce sonrasında yaşanacak durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Merak ettiğiniz tüm bilgileri uzman hekimlerimiz tarafından öğrenebilirsiniz. Kaplama yaptırmaya karar vermeden önce detaylı araştırmaları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Porselen Laminate Veneer

Yaprak porselen kaplaması olarak da bilinen porselen laminate veneer, en sık tercih edilen kaplama çeşitleri arasında yer alır. Dişlerde herhangi bir kesim yapmadan yapılan bu işlemde, yaprak laminalar diş yüzeyine özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır.

Laminaların diş üzerinden düşme olasılıkları oldukça düşüktür. Dişlerin doğal beyazlık ve simetrik olmasını sağlayan bir kaplama çeşididir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, metale karşı alerjisi olan hastalarımız için uyguladığımız bir kaplama yöntemidir. Dişlerde doğal ve estetik görünüm yaşanmasını sağlayan zirkonyum kaplama, lekelenmeleri de en aza indiren bir çeşittir.

Sıcak ve soğuğa karşı herhangi bir hassasiyet olmadan uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Diş eti sorunlarına ve ağız kokusuna da neden olmaz. Bu sayede kolay kullanım sağlar.

Metal Destekli Kaplama

Porselen diş estetiğinde kullanılan metal destekli kaplama, porselenin altına kullanılır. Hastalarımızda diş ve diş eti problemleri meydana gelmeden kullanım sağlar.

Diş rengi ile uyum sağlayan metal destekli kaplama sayesinde hayalinizdeki doğal ve bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Günümüzde en yaygın olarak kullandığımız kaplama çeşitlerinden biridir. Sizler de kliniğimizde metal destekli kaplama işlemini uygun fiyatlarda yaptırabilirsiniz.

Empress (full porselen) Kaplama

Empress kaplama, içerisinde metal içermeyen yalnızca cam destekli olarak yapılan kaplama çeşididir. Işık geçirgenliği yüksek seviyede olduğu için renginin oldukça doğal olarak görünmesini sağlar.

Bu kaplamaların üzerinde plak birikimi meydana gelmez. Uzun yıllar boyu kullanıma uygun olan empress kaplama ile hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz. Aşınmalara karşı son derece dayanıklılık sağlar. Bu sayede kullanımı en konforlu kaplamalardandır.

Porselen Kaplama Sonrası Ağrı Olur Mu?

Kaplama diş öncesinde dişlerin dış tabakasının alınması gerekir. Dişler kaplanırken herhangi bir acı ve ağrı hissi meydana gelmez. Fakat kaplamalar takıldıktan sonra diş etlerinde hassasiyetler meydana gelebilir. Bu durum hastanın ağrı yaşamasına neden olabilir.

Kendiliğinden en fazla 48 saat sonra geçecek olan bir durumdur. Dayanılmadığı taktirde hekiminizin önerdiği ağrı kesicileri alabilirsiniz. Kaplamalarınıza alışana kadar ağrılarınız için ilaç kullanabilirsiniz.

Porselen Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Kırılan, sararma ve lekelenme olan dişlerde, çürüyen dişlerde ve diş kayıplarında hastalarımız için uyguladığımız porselen kaplama günümüzde sıklıkla uygulanan bir işlemdir.

Oldukça uzun ömürlü bir yapıya sahip olan kaplama ile estetik görünüm en iyi şekilde sağlanır. Ortalama olarak 15-20 sene kadar herhangi bir hasar almadan kullanılabilen bir kaplama çeşididir. Düzenli bakım ile bu süre daha da uzatılabilir.

Porselen Kaplamaların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Farklı bir bakım yapmayı gerektirmeyen porselen kaplama işlemi sonrasında düzenli olarak ağız bakımı yapılması yeterli oluyor. Kaplamalar sararma göstermezler.

Fakat bakımları yapılmadığı taktirde hafif sararma ve lekelenmeler meydana gelebilir. Bu nedenle düzenli fırçalamaya, diş ipi ve ağız suyu kullanmaya önem verilmesi gerekir. Aksi taktirde kullanım ömrü kısalır.

Porselen Kaplamalarda Ne Gibi Problemler Yaşanır?

Hastalarımızda uyguladığımız porselen kaplama işleminde en sık karşılaştığımız problemler kaplamanın düşmesi ya da gevşemesi oluyor. Bazı durumlarda kaplamadaki yapışkan tükürüğün etkisi ile eriyebiliyor ve kaplamanın sağlamlığını bozabiliyor.

Hastalarımız sert gıdaları dişleri ile kırmaya çalıştıklarında ise kaplama çatlamaları meydana gelebiliyor. Bu durumlarda hastalarımız için en uygun şekilde onarım sağlıyoruz.

Porselen Kaplamanın Yapımı Kaç Seans Sürer?

Genellikle 3 seansta gerçekleşen porselen kaplama işlemi aşamalar şeklinde ilerler. İlk seansta hastamızın diş ve ağız ölçülerini alma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Alınan ölçülere göre yapılan dişlerin bekleme süreci oluyor. Yapılan dişler son seansta yapıştırılarak işlemin sona ermesi sağlanıyor. Tüm seanslar uzman hekimlerimizin yakın takibi içerisinde gerçekleşiyor.

Üsküdar Porselen Kaplama Fiyatları 2023

Diş estetiğinde büyük önem taşıyan kaplama tedavisi fiyat bakımından her hastanın hizmet alabileceği şekilde sunuluyor. Uygulanacak olan kaplama çeşidine, kliniğe ve uzman doktor seçimine göre fiyatlarda değişkenlikler meydana gelebilir. Kliniğimizde sizler için sunduğumuz kaplama işlemini uygun fiyatlarda yaptırabilirsiniz.

İndirimli fiyatlarımız sayesinde porselen kaplama işlemini bütçenizi aşmadan kolaylıkla yaptırabilir ve hayalinizdeki bembeyaz dişlere, doğal gülüşlere hemen sahip olabilirsiniz. Üsküdar porselen kaplama fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.