Üsküdar Tartar Temizleme Hizmetleri

Tartar temizleme, günümüzde diş taşı temizliği olarak da bilinmektedir ve hastalarımızda en sık uyguladığımız işlemler arasında yer alıyor. Dişler düzenli olarak temizlenmediği taktirde zamanla tartar oluşumu meydana gelir.

Dişlerin hem iç hem de dış yüzeyinde meydana gelebilen tartarlar, sarı ve kahverengi oluyor. Alanında uzman hekimler tarafından temizliği yapılması gereken bir durumdur.

Sizler de tartar temizleme işlemini profesyonel bir şekilde yaptırmak için kliniğimiz tarafından hizmet alabilirsiniz. Sağlıklı ve temiz dişlere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği ve Oluşumu

Diş taşı, hem estetik açıdan hem de ağız sağlığı açısından önem verilmesi gereken bir durumdur. Diş taşları oluştuğu zaman kısa sürede temizletilmesi gerekir.

Diş taşı genellikle düzenli bakım ve temizlik yapılmadığı taktirde meydana gelir. Bakteri ve yemek artıkları dişlerin üzerinde birikerek plak oluşturur.

Bu plaklar sertleşerek tartar oluşumuna neden olur. Evde yapılan bakım ve temizlik ile tedavi edilemeyen tartar oluşumu uzman hekimler tarafından profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Hastalarımızda uyguladığımız Üsküdar tartar temizleme işlemi herhangi bir anestezi uygulaması gerektirmeyen bir işlemdir. Diş üzerinde biriken tartarlar özel fırçalar ile temizlenir. Diş eti çizgisinin üzerine kadar gelen tartarların temizlenmesi daha hassas olur.

Oluşan plaklar ilk olarak yüzeysel temizlendikten sonra daha derinden fırçalanır. Diş taşları kazınarak diş üzerinden uzaklaşması sağlanır. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan bu işlem her hastamızın güvenle yaptırabileceği bir işlemdir. Ağız ve diş sağlığı açısından diş taşı temizliğine önem verilmesi gerekir.

Diş Taşı (tartar) Oluşumu Nasıl Engellenir?

Diş taşı oluşumunun engellenmesi için pek çok yöntem vardır. İlk olarak kişiler günde düzenli olarak dişlerini fırçalamaları gerekir. Düzenli diş ipi kullanımı tartar oluşumunu engelleyen bir işlemdir. Diş aralarına geçirilerek yukarıdan aşağıya doğru uygulanır.

Diş taşı oluşumunun önüne geçebilmek için düzenli olarak temizletilmesi gerekir. Önem verilmediği taktirde diş taşları daha kötü hal alabilir. Estetik açıdan kötü bir görünüm sağlarken, ağız içinde de farklı hastalıklara yol açabilir.

Tartar Oluşumunun Belirtileri Nelerdir?

Diş taşı olarak da bilinen tartar oluşumunun belirtileri arasında diş eti çizgisinde meydana gelen birikintiler yer alıyor. Tartar genellikle diş eti çizgisinde oluşum gösterir. Sarı ya da bronz renkte olabilen tartar diş üzerinden uzaklaştırılması gerekir.

Birikintilerin yanı sıra şişliklere de meydan olabilen bir durumdur. Tartar temizleme tedavisi sayesinde kötü görünümden kurtularak sağlıklı dişlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. Yoğum miktarda bakteri içeren tartar, zamanla ağızda enfeksiyona ve kötü kokuya neden olabilir.

Tartarın Ağız Sağlığına Etkisi Nedir?

Tartar oluşumu sağlıklı ve düzenli diş bakımı yapmayan hastalarımızın en çok şikayet duyduğu durumlar arasında yer alıyor. Dişlere bir zararı olmayan tartar oluşumu tedavi edilmediği taktirde ağızda farklı hastalıklara yol açıyor.

Özellikle diş eti iltihaplanması ve enfeksiyon görülmesi en yüksek olasılıklı olan hastalıklardandır. Diş etinde meydana gelen iltihaplanma da zamanla dişlere kadar inerek çürümeye neden olur. Bu nedenle diş kayıplarına kadar yol açabilir. Tartar oluşumu yaşayan hastalar kısa süre içinde temizletmesi gerekir.

Tartar Temizliği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kliniğimizde uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanan tartar temizliği sonrasında hastalarımızın dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra dişlerde hassasiyet meydana gelebilir.

Hassasiyetten dolayı ilk 24 saat boyunca sıcak hiçbir şey yenip içilmemelidir. İşlemden sonraki 2 saat ağız içinin kendini toplaması için bir şey yiyip içilmemelidir.

Bunların yanı sıra hastalarımız düzenli olarak diş fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya özen göstermelidir. Ne kadar sık ve düzenli diş fırçalanırsa diş etleri kendini daha hızlı toparlar.

Diş Taşlarının Zararları                   

Diş taşları zararsız bir durum gibi görünse de aslında pek çok hastalığın alt nedeni olarak bilinir. Diş taşları diş etlerinin şişmesine ve kızarmasına neden olur.

Diş fırçalama esnasında kanamaya yol açabilir. Dişin yüzeyinde lekelenme meydana gelir. Bu lekeler estetik açıdan oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Diş taşlarının yüzeyi prüzlü olduğu için diş ipi kullanımının da zorlaşmasına neden olur. Diş eti iltihaplanmalarına yol açarak ağızda kötü kokuya neden olur. Bu nedenle diş taşlarının ertelenmeden temizletilmesi gerekir.

Ne Sıklıkla Dişler Temizlenmeli?

Doğal ve sağlıklı dişlerin uzun yıllar boyu bakımlı olması için temizliğinin doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Dişler günde 2 ya da 3 kez fırçalanmalıdır. Ağız sağlığının korunması için ağız bakım suları ve diş ipleri de kullanılabilir.

Diş taşları olan hastalar ise diş arası fırçası kullanmaya özen göstermelidir. Tartar temizleme işlemi sonrasında dişler günde düzenli olarak en az iki kere fırçalanması gerekir. Dişlerinizin sağlıklı kalabilmesi için ağız bakımınızı aksatmamanız gerekir.

Diş Temizleme İşlemi Acıtır mı?

Diş taşı temizleme işlemimizde hastalarımıza herhangi bir anestezik uygulama yapmıyoruz. Üsküdar tartar temizleme cerrahi bir işlem olmadığı için işlem esnasında herhangi bir acı yaşanmaz. Fakat işlem sonrasında diş etlerinde hafif hassasiyet meydana gelebilir.

Hastalarımız işlem esnasında panik yapabilecek ve kötü hissedecek duruma geldiklerinde lokal anestezi altında uygulama yapabiliyoruz. Fakat herhangi bir ağrı olmayacağı için anestezi uygulamayı önermiyoruz.

Diş Taşı Temizliği Zararlı mı?

Diş taşı temizliği, günümüzde daha çok estetik kaygı problemi yaşayan hastalarımızın yaptırdığı işlemler arasında yer alıyor. Tartar temizleme işlemi dişlerde bir zarar meydana getirmez.

Yalnızca diş taşlarının tekrarlamasını ve bu nedenle sürekli olarak temizletilmesine neden olur. Dişlerin zaten düzenli olarak temizletilmesi gereklidir. Bu nedenle sizler de gönül rahatlığıyla diş taşı temizleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Diş Beyazlatma ve Diş Temizletme Arasındaki Fark?

Diş taşı temizletme işleminde dişin renk tonu bakımından açılması sağlanır. Tartar temizleme işleminde ise dişler üzerindeki taşlar ve lekeler giderilir.

Diş taşı temizliği dişte herhangi bir renk açılmasını sağlamaz. Bu nedenle beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler beyazlatma işlemi uygulatması gerekir. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere her iki hizmeti de sunuyoruz. Dişlerinizdeki probleme göre güvenle hizmet alabilirsiniz.

Tartar Oluşumunu Evde Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Dişlerde meydana gelebilecek olan tartar oluşumunu engellemek için pek çok yöntem vardır. Dişler düzenli ve doğru fırçalandığı taktirde herhangi bir birikinti meydana gelmez.

Diş ipi kullanımı da diş taşı oluşumu engelleyen etkenlerdendir. Özellikle yumuşak kıllı diş fırçası kullanılmalıdır. Düzenli olarak tartar temizleme tedavisi de yaptırılarak diş taşı oluşumunun önüne rahatlıkla geçilebilir.

Üsküdar Tartar Diş Temizliği Fiyatları 2023

Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız tartar oluşumu, hastalarımızın hem görünüş hem de sağlık açısından önem verdikleri bir konudur. Diş estetiği işlemleri arasında yer alan tartar temizleme fiyatları diğer işlemlere oranla daha uygundur.

Temizlenecek olan diş sayısı ve uygulanacak olan işlemin derinliğine göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir. Sizler de diş taşınız daha da ilerleme göstermeden temizlettiğiniz taktirde daha uygun fiyata işlem yaptırabilirsiniz.

Kliniğimizde daha uygun fiyata sunduğumuz diş taşı temizliği işlemi ile bütçenizi koruyarak sağlıklı dişlerinize kavuşabilirsiniz. Üsküdar diş taşı etmizliği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.