Üsküdar Kron Köprü Protez Hizmetleri

Kron köprü protezleri, diş kaybı yaşayan hastalarımızda en sık uyguladığımız işlemlerden biridir. Diş protezleri, dişlerin işlevlerini yeniden kazanmalarını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan protez uygulamaları hastadan hastaya göre uygulamada değişiklik meydana gelebilir. Sabit ve hareketli şeklide yapılabilen protezler hastanın ağız ve diş yapısına bağlı olarak tasarlanır.

Kişiden kişiye göre değişen tedaviler köprü protezleri, metal ya da porselen destekli olarak yapılabiliyor. Kron köprü protezleri de bu tedavi yöntemleri arasında sıklıkla tercih ettiklerimizdendir. Az sayıda diş kaybı yaşayan hastalarımız için önerdiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Diğer kaplama ve protez uygulamalarına göre kısa sürede ve düşük maliyetli olarak yapılabiliyor. Sizler de tercihinizi köprü protezlerinden yana yaparak kısa sürede sağlıklı dişlerinize yeniden kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı dişler düzenli olarak bakılmadığında ve dış etkenlere maruz kaldıklarında kısa süre içinde çürüme gösterirler. Çürükler de zamanında tedavi edilmezse diş kayıplarına kadar yol açabilirler.

Diş kaybı yaşayan hastalarımız için uyguladığımız pek çok tedavi yöntemi vardır. Komşu dişlere şekil verilerek köprülerin yerine tam oturması sağlanır.

Porselen ve metal destekli olarak hastalara en uygun şekilde uygulanır. Birden fazla diş kayıplarında uygulanabildiği gibi tek diş kayıplarında da uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Kliniğimizde uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan köprü protezleri tedavisinden sizler de yararlanarak dilediğiniz diş görünümüne kavuşabilirsiniz.

Kron ve Köprü Nedir?

Kaplama diş olarak da bilinen kron köprü protezleri, günümüzde en konforlu kullanım sağlayan protezler arasında yer alıyor. Dişlerde meydana gelen aşınma ve kırılmalar doğru zamanda tedavi edilmediği taktirde diş kaybı yaşanmasına neden oluyor. Tek ya da birden fazla diş kaybı olan hastalarımız içim kron işlemini uygulayabiliyoruz.

Komşu dişler köprüleri taşıyabilecek şekle getirildikten sonra işlem uygulanabiliyor. Ortalama olarak 3-4 seansta gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi hastanın ağız ölçülerine özel olarak tasarlanıyor.

Diş kayıpları köprüler ile zamanında tedavi edilmezse, komşu dişlerde de hasar ve bozulma meydana gelebilir. İşlevini kaybetmiş olan dişlerinizi tedavi ettirmek için sizler de köprü protezi yaptırabilirsiniz. Doğal dişleriniz gibi duracağı için estetik açıdan kötü bir görünüm sunmaz.

Hastadan hastaya göre uygulamada değişiklikler meydana gelebilir. Bazı hastalarda metal destekli köprü uygulanırken bazı hastalarda ise porselen destekli köprüler uygulanıyor.

Her iki yöntem de uzun yıllar boyu kullanım ömrü sağlıyor. Diş kayıplarının hemen kontrol altına alınması ve diğer dişlere etki etmemesi için köprü uygulaması tercih ediliyor.

Hastalarımızın sağlıklı bir ağız ve bakımlı dişlere sahip olabilmeleri için uzman hekimlerimiz profesyonel bir şekilde uygulama yapıyor. Sizler de tedavinizi kliniğimizde yaptırabilir ve yüzünüz gülerek ayrılabilirsiniz. Kron köprü protezleri ile herhangi bir sorun yaşadığınızda hemen muayene olarak tedavi ettirebilirsiniz.

Metal Destekli Porselen Kron ve Köprü Protezleri

Günümüzde iki farklı şeklide uygulanabilen Üsküdar kron köprü protezleri hastadan hastaya göre değişkenlik gösterir. Estetik açıdan oldukça kötü görünen ve madde kaybı yaşamış olan dişlerde metal destekli kronları tercih ediyoruz.

Dayanak dişlere köprü protezleri uygulanarak estetik açıdan iyi bir duruş kazandırılıyor. Porselen destekli olarak uyguladığımız köprü protezleri daha doğal bir görünüm sağlıyor. Metale karşı alerjisi olan hastalarımızda daha sık uyguluyoruz.

Beyaz renkli zirkonyum madde kullanılarak yapılan köprü protezleri doğal dişlerle daha uyumludur. Dayanıklılığı da daha yüksek olan porselen köprü protezleri sayesinde uzun yıllar boyu rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kliniğimizde tedavi olarak hayatınız boyunca memnun bir şekilde dişlerinizi kullanabilirsiniz.

Her iki yöntemle uygulanabilen köprü protezleri, diğer kaplama ve protez uygulamalarına göre daha kısa sürede yapılıyor. Kırık, çatlak ya da çürük meydana gelen dişleriniz için sizler de tercihinizi bu yöntemden yana kullanabilirsiniz. Gelişmiş bir yöntem olduğu için her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabiliyor.

Dişlerinize ve ağız yapınıza en uyumlu olacak şekilde yapılan protez işlemleri hem estetik açıdan hem de ağız sağlığınız açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Kron köprü protezleri çoğunlukla porselen alt yapılı olarak uygulanıyor.

Estetik açıdan kaygı bozukluğu olan hastalarımız porselen köprü ile güvenle tedavi olabilirler. Yapılan tüm uygulamalar esnasında uzman hekimlerimiz sizler ile yakından ilgilenir. Herhangi bir sıkıntı ya da teknik sorun karşısında hemen onarım sağlanır.

Zirkonyum Kron ve Köprü Protezi

Zirkonyum kron köprü protezleri en gelişmiş olan ve sevilerek tercih edilen protezler arasında yer alıyor. Gün geçtikçe daha fazla popüler olmaya başlayan zirkonyum protezler, diş kaybı yaşayan hastalarımızda estetik açıdan mükemmel bir tamamlama sağlıyor. Gri renkli metal kapmalar yerine daha kaliteli ve doğal bir görünüm sağlıyor.

Diş etlerine gri bir yansıma yapmadan kullanım sağlıyor. Bakımı da oldukça rahat olan zirkonyum yapılı köprü protezlerini konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dayanıklılığı da yüksek olan bu protezler dışarıdan gelecek olan darbelere karşı herhangi bir sorun yaratmaz. Tedavi sonrasında ağız ve diş bakımlarınızı düzenli olarak yaptığınız taktirde uzun yıllar boyu sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Çürük, kırık ya da kırılma yaşayan dişlerinizde zaman kaybetmeden tedavinizi olmanız gerekir. Tedaviler doğru ve zamanında yapılmazsa diş kayıplarının daha fazla olmasına neden olur.

Diş kaybı fazla olmayan hastalarımızda kron köprü protezleri uygulayarak diş kayıplarının önüne geçiyoruz. Ağız sağlığının kaliteli olması için önem verilmesi gereken bir durumdur.

Sizler de sağlıklı dişlere en doğal şekilde sahip olmak istiyorsanız köprü protezleri ile tedavi olabilirsiniz. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak siz değerli hastalarımızın her zaman tedavi olabilmesi için çalışıyoruz.

Alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılan muayene ve tedaviler en uygun fiyatlarda sizlere sunuluyor. Kaliteli bir şekilde tedavinizi olabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İmplant Destekli Kron Köprüler

Diş kayıpları, hem estetik hem de ağız sağlığı açısından önem verilmesi gereken bir durumdur. Bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan pek çok hasta bulunuyor.

Bu hastalarımızda uyguladığımız tedavi yöntemleri arasında implant destekli kron köprü protezleri de yer alıyor. Diş olmayan bölge üzerine direkt olarak uygulanabilen bir yöntemdir. Metal ve porselen destekli olarak yapılabiliyor.

Tek diş kaybı olan hastalarda bölge üzerine direkt uygulanabilirken, birden fazla diş kaybı olan hastalarda ise komşu dişlerden destek alınarak uygulanıyor. Hastanın doğal diş rengine uyum sağlayan madde ile üretilerek uygulama yapılıyor. Estetik açıdan oldukça iyi duran köprü protezleri kendi dişiniz gibi bir görünüm sağlıyor.

Günümüzde diş estetiği işlemleri arasında pek çok tedavi yöntemi yer alıyor. Diş kaybı yaşayan hastalarımız için uyguladığımız köprü protezleri de estetik açıdan yaptığımız yöntemlerden biridir.

Köprü protezleri daha fazla diş çürümeleri ya da aşınmaları meydana gelmemesi için uyguladığımız en güvenilir tedavi yöntemlerindendir. Diğer uygulamalara oranla daha kısa sürede ve kolaylıkla yapılır. Lokal anestezi altında uygulanan bu işlemlerde hastalarımız herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamazlar.

Çürük olan kısım temizlendikten sonra protez işlemine geçilir. Üsküdar kron köprü protezleri sayesinde yeniden sağlıklı dişlerinize kavuşabilir ve estetik açıdan iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Üsküdar Kron Köprü Protezleri Fiyatları 2023

Üsküdar Kron köprü protezleri fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.