Üsküdar Yirmi Yaş Dişleri Hizmetleri

Yirmi yaş dişleri, bazı durumlarda yirmi yaş diş çekimi gerekebilir. Yirmi yaş dişleri, adından da anlaşılacağı ortalama olarak 16-20 yaşları arasında çıkan en son kalıcı dişlerdir.

Yirmi yaş dişleri, çenenin her iki tarafından yer alır. Azı dişleri olarak bilinen üçüncü büyük dişlerdir. Akıl dişi olarak da bilinen yirmi yaş dişleri pek çok kişide sorun yaratan dişler arasında yer alır.  Bu dişlerin çıkmaya başladığı andan itibaren uzman diş hekimleri tarafından muayene edilmesi gerekir.

Yirmi yaş dişçekimi, dişlerin etin altında gömül kaldığında ya da sağlıksız çıktığında yapılması gerekir. Dişler çekilmediği taktirde farklı hastalıklara yol açabilir.

Bu dişler hem çıkarken hem de çekilirken problem yaratabilecek diş grubu arasında yer alıyor. Bu nedenle mutlaka alanında uzman hekimleri tarafından işlem yapılması gerekir. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere sunduğumuz hizmetten güvenilir biz şekilde yararlanabilirsiniz.

Yirmi Yaş Dişleri Ne Zaman Oluşur?

Günümüzde pek çok kişinin korkulu rüyası olan yirmi yaş dişleri, 16-20 yaşları arasında oluşmaya başlar. Bazı kişilerde bu yaş daha geç olabilir. Geç oluşan yirmi yaş dişleri ağız yapısını bozabilir ve çeşitli komplikasyonlara neden olabilir.

Ağızda çıkan en son dişleri olduğu için yer kalamayabilir. Yer kalmayan dişlerde çıkamaz ve bu nedenle cerrahi müdahale ile çıkartılması gerekir. Yirmi yaş diş çekimi bu dişlerde en sık yaptığımız tedavi yöntemidir.

Diş çekme işlemi artık rutin bir işlem olarak uygulansa da yirmi yaş dişlerinde bir miktar sıkıntı yaratabilir. Hastanın yaşına ve dişin oluşma durumuna göre çekilip çekilmemesine karar verilir.

Çekilmesi gereken diş için hastaya genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanır. Zorlu ve uğraş gerektiren bir işlem olduğu için kuvvetli diş hekimleri tarafından çekilmesi gerekir.

Yirmi Yaş Dişleri Nelere Yol Açabilir?

Yirmi yaş dişler en son çıkan ve ağızda kalıcı olan dişlerdir. Bazı durumlarda bu dişler yatay, dikey ya da çarpık bir şekilde diş etinde gömülü kalabilir. Bu durumda yirmi yaş diş çekimi işlemi yapılması gerekir.

Dişler çekilmediği taktirde ciddi hastalıklara yol açabilir. Diş çürük olarak çıktığında komşu dişlerde de apse ve enfeksiyon görülme olasılığı yüksektir. Bu nedenle hemen çekilmesi gerekir.

Üsküdar yirmi yaş dişleri basınç ağrısı varsa komşu dişlerin aşınması da söz konusu olabilir. Bu dişler çekilmediği taktirde ağızda kist oluşumuna neden olabilir. Dişler oluşmaya başladığı andan itibaren düzenli olarak hekim tarafından muayene edilmesi gerekir.

Herhangi bir komplikasyon görüldüğü taktirde kısa süre içinde tedavi etmek mümkün olabilir. sizler de yirmi yaş dişlerinizden korkmak yerine güler yüzlü hekimlerimiz tarafından gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Yirmi Yaş Dişleri Nasıl Tedavi Edilir?

Yirmi yaş dişler, her bireyde farklı şekilde çıkabilir. Bazı kişilerde sağlıklı olarak oluşan bu dişler, bazılarında diş eti içinde gömülü kalabiliyor. Doğru tedavi edilmediği taktirde ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Tedavi için genellikle yirmi yaş diş çekimi işlemi uyguluyoruz. Dişler çekilmediği sürece çene kemiğine ve komşu dişlere baskı uygulayarak aşınmaya neden olur. Herhangi bir ağrı ya da bir sıkıntı yapmadığı süre boyunca da çekilmesine gerek yoktur.

25 yaşına kadar çıkabilen bu dişler alanında uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi gerekir. Kaliteli ve doğru bir şekilde tedavi olabilmek için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dişler tam gömülü ve ağrı yapıyorsa, çürüme ve apse oluşumu varsa, dişten dolayı kist oluşmuşsa çekilmesi gerekir. Özellikle çarpık ve yatay şekilde gömülü kalan dişler sorun yaratacaktır.

Yirmi Yaş Dişler Çekildikten Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yirmi yaş diş çekimi çoğu kişinin en korktuğu diş tedavisi işlemleri arasında yer alıyor. Dişler çekildikten sonra dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Hastalarımızın acı ve ağrı hissetmemeleri için lokal anestezi altında uyguluyoruz.

İşlemden sonra diş çekilen bölgede kanama meydana gelecektir. Bu kanamanın durdurulması için 30 dakika boyunca tamponun ısırılması gerekir. Diş çekiminden sonra 2 saat boyunca herhangi bir şey yiyip içilmemelidir.

Diş çekimi yapılan bölgede şişlikler meydana gelebilir. Bu durumda hekiminizin önerdiği şekilde buz uygulaması yapabilirsiniz. İlk 24 saat boyunca çok sıcak içecekler tüketilmemelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Yaranın daha hızlı iyileşmesi için bölge temiz tutulmalıdır.

Zor şekilde gerçekleşen diş çekiminde hastanın geve yüksek bir yastıkta yatması gerekir. Operasyondan sonra ağız çalkalanmamalı ve emilmemelidir. Aksi taktirde pıhtı toplayan bölge koparak ağrı ve kanamaya neden olur.

Yirmi Yaş Dişler Neden Çıkar?

Yirmi yaş dişler, herkeste çıkan ve son azı dişleri olarak bilinen dişlerdir. Bazı kişilerde diş etinin üzerine çıkamaz, bazılarında ise çürük ya da hasarlı olarak çıkabilir. Üsküdar yirmi yaş dişleri tedavisinde doğru bakım ve temizlik yapılmadığı taktirde çabuk çürüme meydana gelebilir.

Bu dişler öğütücü dişlere destek olarak oluşur. Fakat hasarlı çıktığı taktirde ciddi sorunlara yol açabilir. Sıkıntılı çıkan dişlerin hemen tedavi edilmesi ve kişinin sağlığına yeniden kavuşması gerekir.

Yirmi yaş dişler herhangi bir ağrı ya da komplikasyon göstermediğinde çekilmesine de gerek yoktur. Yirmi yaş diş çekimi pek çok kişinin korkulu rüyasıdır.

Fakat alanında uzman ve dikkatli hekimler tarafından yapıldığı taktirde herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu dişlerinizden kurtulabilirsiniz. Dişleriniz oluşmaya başladığı andan itibaren hekimlerimiz tarafından düzenli muayenelerinizi yaptırabilirsiniz.

Yirmi Yaş Dişler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde adından sıklıkla bahsedilen yirmi yaş dişler, önemi oldukça fazla olan diş grubunda yer alır. Bu dişler halk arasında çabuk çürüyen ve oluştuğu gibi hemen çektirilmesi gereken dişler olarak bilinir.

Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Dişler herhangi bir komplikasyon yaratmadığında ya da çürümediğinde çekilmesi gerekmez. Görevlerini yerine getiren ve düzenli bir şekilde bakımı yapılan dişler çürüme göstermez.

Bazı hastalarda genetik yapıya bağlı olarak yirmi yaş dişler çürük çıkabilir. Çürük ve ağrı, apse, enfeksiyon gibi durumlarda yirmi yaş diş çekimi işlemi gerekli görülür.

Dişin tam çıkamadığı gömülü kaldığı durumlarda ise ameliyat gerekebilir. Bu nedenle yirmi yaş dişlerinize oldukça fazla önem vermeniz gerekir. Temiz ve düzenli olarak bakımlarını yaptığınız taktirde herhangi bir tedavi yaptırmanıza gerek kalmaz.

Üsküdar Yirmi Yaş Diş Çekimi Fiyatları 2023

Diş çekimi günümüzde en fazla yapılan ve artık rutin bir işlem haline gelen tedavilerdendir. Yirmi yaş diş çekimi de bu dişlerin tedavisi için uygulanan en doğru yöntemdir.

Fiyat bakımından normal diş çekimine göre daha maliyetli bir işlemdir. Dişin gömülü kalma durumuna göre farklı ameliyatlar gerekebilir. Bu durumda ameliyat maliyeti de artış gösterebilir.

Her hastanın rahatlıkla tedavi olacağı fiyatlarda uygulama yaptığımız yirmi yaş dişlerinin çekim işlemi sayesinde pek çok hastamız sağlığına yeniden kavuşuyor. Uzman hekimlerimiz ve güler yüzlü asistanlarımız ile klinikten yüzünüz gülerek ayrılabilirsiniz.

İndirimli fiyatlarımız sayesinde normalinden daha uygun fiyata işlem yaptırabilirsiniz. Yirmi yaş diş çekimi hizmetinden gönül rahatlığı ve güvenle yararlanabilmek için kliniğimiz ile iletişim kurabilir ve hemen tedavi olabilirsiniz. Üsküdar yirmi yaş diş çekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.