Üsküdar Kanal Tedavisi Hizmetleri

Kanal tedavisi, diş dolgusu ile kurtarılamayacak olan ve enfekte olan dişlerde uygulanan tedavi yöntemidir. Dişin kurtarılması için en önem taşıyan tedavi yöntemidir. Sağlıklı ve beyaz dişler bazı nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde çürüme gösterebilir.

Bu çürük ilerleyene kadar tedavi edilmediğinde kanal tedavisinin yapılması gerekli olur. Bu tedavide diş kaybı yaşanmadan yeniden kurtarılması sağlanır. Şiddetli ağrı ve acıya neden olan kanal tedavilik dişler tedavi edilmediğinde diş kaybı yaşanabilir.

Kanal tedavisi, dişin içinin temizlenerek sinirinin çıkartılması ve yeniden doldurulması işlemidir. Diş sinirinde meydana gelen iltihaplanma hastanın aşırı derecede ağrı çekmesine ve bazı zamanlarda ateşlenmeye meydan olabilir.

Kanal tedavisinin yapılması ile diş siniri alınarak hastanın rahatlatılması sağlanır. Çıkartılan sinir herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Enfekte olan diş siniri dışarı çıkartılmadığı taktirde daha büyük apselere ve çene hastalıklarına neden olabilir. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan tedaviden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Dişlerde meydana gelen derin çürükler ve kırılmalar dişte iltihaplanmaya neden olabilir. Bu iltihaplanma ilerleme gösterdiğinde dişin kurtarılması için kanal tedavisi işlemine gerek duyulur.

Dişin çevresinde yer alan sinir dokusu hasar gördüğünde ilerleme göstererek bakterilerin çoğalmasına ve şiddetli ağrı oluşmasına neden olur.

Diş dokusundaki sinirin çıkartılması için önem taşıyan bir tedavi yöntemidir. Dişinizde ağrı yaşamaya başladığınız taktirde kısa sürede tedavi olmanız gerekir. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek adına çalışıyoruz.

Apse kaplayan diş tedavi edilmezse baş, boyun ve yüz bölgesinde ağrılar meydana getirir. Apseli diş soğuk ve sıcağa karşı duyarlılık, şişme, keskin ağrı ve diş eti şişmesi gibi durumlar gösterebilir. Bu diş kanal tedavi yapılması gereken bir diştir.

Kanal tedavisinin yapılması ile diş rahatlar ve hastadaki ağrı ve şişmeler ortadan kalkar. Uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan tedavi işlemi sayesinde sağlıklı dişlerinize yeniden kavuşarak ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan kanal tedavi, lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Diş siniri üzerine yapılan bir işlem olduğu için anestezi uygulanmadığı taktirde hastanın şiddetli bir acı çekmesine neden olur.

İlk adım olarak kök kanallarının net bir şekilde görülebilmesi röntgen filmi çekilir. Röntgen filmi ile komşu dişlerde ve kemiklerde herhangi bir enfeksiyon olup olmadığına da bakılır. Hastanın rahatlaması açısından lokal anestezi yapılarak bölgenin uyuşması beklenir.

Uyuşma işlemi gerçekleşen diş üzerinde kök kanalına erişim için bir delik açılır. Açılan bu delik sayesinde bakteriler, çürümüş sinir dokusu ve pulpanın dişten çıkartılma işlemi yapılır. Temizlik en derin olacak şekilde yapılır.

Yeniden çürük meydana gelmemesi açısından önemli bir durumdur. Temizleme işleminin ardından açılan deliğin doldurulma işlemi yapılır. Özel maddeler ile doldurularak dolgu ile dişin kapatılma ve restore işlemi de tamamlanır. Bu sayede diş yeniden sağlıklı haline kavuşur. Yalnızca diş üzerinde herhangi bir his olmayacaktır.

Kanal Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Dişlerde meydana gelen derin çürükler, dişin işlevini tamamen kaybetmesine ve şiddetli komplikasyonlara neden olabilir. Kanal tedavi, bu durumlarda uygulanması gereken ve en önem taşıyan tedavi yöntemlerinden biridir.

Çürüklerin dolgu ile tedavi edilemeyecek kadar büyüdüğü durumlarda uygulanabilir. Önceden dolgu yapılmış bir dişte yeniden çürüme meydana geldiği taktirde yapılabilen bir işlemdir.

Dişte çatlama, kırılma ve kök kırılmalarında yapılan bir tedavi yöntemidir. Dişte meydana gelen apsenin temizlenmesi için de yapılması gereken bir tedavidir. Kliniğimizde sizler için sunduğumuz bu tedavi yöntemi ile diş kaybı yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

20 yaş dişi çekiminde hastamızın komşu dişlerinde bir iltihaplanma meydana geldiğinde de Üsküdar kanal tedavisi uygulanmasını uygun görüyoruz. Dişlerde en son çare olarak uyguladığımız bu tedavi yöntemini yapmadan önce dişin tedaviye yanıt verip vermeyeceğini de araştırıyoruz.

Derin bir dikkat gerektiren kanal tedavisinin büyük önemi vardır. Kaliteli ve güvenli bir hizmet almak istiyorsanız sizler de bizimle irtibata geçerek kısa sürede tedavinizi olabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tüm tedavilerden önce bilinmesi gereken durumlar olduğu gibi kanal tedavi öncesinde de pek çok nokta mevcuttur. Tedaviye gitmeden önceki süreci daha fazla ertelememeniz gerekir. Tedavinizi en erken süreçte olmadığınız taktirde diş kayıpları yaşayabilirsiniz.

Kanal tedavisinden önce dişteki apsenin temizlenmesi gerekir. Bu nedenle hekiminizin sizin için verdiği ilaçları eksiksiz kullanmanız önem taşır. Apsenin temizlenmediği diş için tedavi uygulamak mümkün olmayacaktır.

Doktorunuzun verdiği antibiyotik ilaçların kullanımı 3-4 hafta kadar sürebilir. Bu süreçte ağrılarınızın da hafiflediğini hissedeceksiniz. Tedaviye gideceğiniz gün kendinizi rahat hissetmeniz önem taşır. Kastığınız taktirde acı hissetme oranınız da daha yüksek olacaktır.

Tedaviye erken süreçte gitmediğiniz taktirde enfeksiyon diğer iç organlarınıza kadar yayılma gösterebilir. Kanal tedavisinin sizler için  ne kadar önem taşıdığını unutmamanız gerekir.

Hem genel sağlığınız hem de diş estetiği açısından oldukça önemli bir işlemdir. Tüm süreç boyunca sabırlı olmanız gerekir. Kliniğimiz tarafından tedavinizi en rahat şekilde olabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Sonrası Ne Yapılmalı?

Dişteki sinir tedavisi olarak da bilinen kanal tedavisi öncesinde bilinmesi gerekenler olduğu gibi tedavi sonrasında da bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. İlk olarak hekiminizin sizlere verdiği tüm talimatlara eksiksiz olarak uymanız gerekir.

Bununla birlikte sigara, alkol ve tütün ürünlerinden uzak durmanız gerekir. Dişinizin sağlığını iyileşme sürecinde daha iyi takip etmeniz gerekir. Tedaviden sonra dişinizde hafif ağrılar oluşabilir. Doktorunuza danışarak ağrı kesici alabilirsiniz.

Kanal tedavisinden sonraki süreç tedavinin oturması açısından büyük önem taşır. Tedavi yapılan dişinizin üzerine şiddetli şekilde baskılar yapmamanız gerekir. Genellikle tek seansta yapılan bu tedavi hastalara göre iki seansta yapılabilir.

Bu durumda seanslarınızın aralığında herhangi yanlış bir hareket yapmamanız gerekir. Kliniğimizde sizler için uzman hekimlerimiz Üsküdar kanal tedavisi uyguluyor. Dişlerinizin tedaviye ihtiyaç duyduğunuz anladığınız durumda iletişim kurabilirsiniz.

Üsküdar Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Günümüzde diş estetiği işlemleri arasında büyük önem taşıyan kanal tedavisi, çürük ve enfekte olmuş dişlerin yeniden sağlıklı bir hale gelmesi için uygulanır. Hem ağız sağlığı hem de estetik bir görünüş tarafından önem taşıyan bu tedavi yöntemi geciktirilmeden yapılması gerekir.

Fiyat bakımından dolgu ve temizleme işlemine göre daha yüksek maliyetlidir. Tedavi yapılacak olan diş sayısına göre fiyatlarda değişkenlikler meydana gelebilir. Diş sayısı arttıkça fiyatlar da buna bağlı olarak artacaktır. Kliniğimiz tarafından en uygun fiyatlarda kanal tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Kanal tedavisinin yapılacağı dişte farklı işlemler de uygulanacak ise fiyatlarda artış meydana gelebilir. Eğer apseli diş üzerine yapılacak bir işlemse, hastanın antibiyotik kullanması gerekir. Bu durumda daha maliyetli bir işlem olacaktır. Diş üzerine kanal tedavisinin geç kalmadan yapılması gerekir.

Aksi taktirde dişin çekilerek protez diş yapılması gerekebilir. Protez diş daha maliyetli bir tedavi olabilir. Acıbadem diş sağlığı kliniği olarak sizlere sunduğumuz kanal tedavisi sayesinde dişinizdeki ağrı ve apseden kurtularak sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilirsiniz. Üsküdar kanal tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.