Üsküdar Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Hizmetleri

Ağız diş ve çene cerrahisi, tüm yaş grubunda diş, çene ve ağız bölgesindeki hastalıkların incelenmesi ile ilgilenmektedir. Yumuşak doku bozuklukları ve sert doku bozukluklarının tedavisi alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılıyor.

Hastaya özel olarak uygulanan tanı ve tüm tedavi yöntemleri kliniğimizde de en profesyonel şekilde uygulanıyor. Cerrahi tüm tedaviler lokal ve genel anestezi altında uygulanıyor.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Hizmetleri

Ağız içinde meydana gelen doku bozuklukları, diş ve diş eti hastalıkları, çene kemiği travmalarının tedavi ve tanısı için ağız diş ve çene cerrahisi hizmetleri mevcuttur.

Damağa gömülü kalmış dişlerin çekimi, çene kistleri ve tümörleri, implant uygulamaları, çene ekleminde ve kemiğinde meydana gelen kırılmalar cerrahi işlemler arasında yer alıyor. Çalışma kapsamı oldukça geniş olan cerrahi hizmetler sayesinde hastalarımız her açıdan rahatlıkla hizmet alabilir.

Genel Anestezi Nedir?

Genel anestezi, hastalarımızda uygulanacak olan işlemler cerrahi ve ağrılı işlemler olduğu durumlarda uyguladığımız anestezi çeşididir. Bilinç ve ağrı hisleri ortadan kaldırılarak operasyon bittiğinde yeniden kazandırılır.

Damar yolundan ya da solunum yolundan uygulayabildiğimiz bir işlemdir. Hastalara herhangi bir zarar vermeyen işlemdir. Genel anestezi sayesinde hastalar operasyon hakkında bir şey hatırlamazlar.

Operasyon Öncesi Anestezi Muayenesi

Operasyonlar esnasında hastalara anestezi uygulanabilmesi için muayeneden geçmeleri gerekir. Genel sağlık durumu iyi olan hastalara uygulanabilir. İşlem hakkında olası yan etkiler ve yapılacak aşamalar hastaya sırasıyla anlatılır.

Genel ya da lokal anestezi için hastanın rızası alınır. Cerrahi işlemlerde uygulanan anestezi işlemi hasta onayı alınmadan uygulanmaz. Operasyon öncesinde hastanın mutlaka anestezi için test olması gerekir.

Damağa Gömülü ve Komplike Dişlerin Çekimleri

Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız diş komplikasyonları arasında damağa gömülü olarak kalmış dişler yer alıyor. Üsküdar ağız diş ve çene cerrahisi işlemleri arasında en zorlu tedavilerden biri oluyor.

Bu dişlerin çekiminde lokal anestezi uygulandığı gibi genel anestezi de uygulanabiliyor. Özel aletler kullanılarak yapılan diş çekiminde uzman hekimin kuvveti önemlidir. Gömülü dişlerin çekimi normal diş çekimine oranla daha zordur.

Ağız, Çene ve Yüz Bölgesinin Her Türlü Enfeksiyonlarının Cerrahi Tedavileri,

Düzenli ve doğru temizlik yapılmayan dişlerde zamanla enfeksiyon görülmesi meydana gelebilir. Bunun yanı sıra ağız bölgesine alınan darbe ve travmalar da cerrahi operasyonların yapılmasına neden olur.

Tüm sert ve yumuşak doku tedavisinin yapıldığı cerrahi tedaviler alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygulanır. Oluşan hasar ve enfeksiyon durumuna göre en uygun tedavi planı belirlenerek uygulanır.

Çenelerde Oluşan Kistik ve Tümör Gibi Oluşumların Cerrahi Tedavileri

Çene kemiğinde meydana gelen kist ve tümörler genellikle diş köklerindeki enfeksiyonlardan dolayı meydana gelir. Oluşan kistlerin tedavisi ile ağız diş ve çene cerrahisi ilgilenir.

Çoğunlukla 20-60 yaş grubu arasında görülen kistler cerrahi müdahale ile çene bölgesinden çıkartılır. Kistler çok büyüme gösterdiyse işlem genel anestezi altında yapılabilir. En ufak parçaya kadar temizlenme işlemi yapılır.

Ağız Bölgesinin Yumuşak Doku Hastalıklarının Cerrahi Tedavileri

Ağız bölgesinde meydana gelen yumuşak doku bozuklukları ve hastalıklarının tedavisinde cerrahi müdahaleler uygulanabilir. Dudak ve damak yarıkları, ağız içinde görülen kist oluşumu, diş eti bozuklukları ve tüm hastalıkları cerrahi tedaviler ile düzeltilir.

Çocuk ve yetişkinler için uygulanan tedavi yöntemlerinde farklılıklar oluşabilir. Tüm operasyon ve tedaviler ağız diş ve çene cerrahisi uzmanlarımız tarafından yapılır.

Diş Kökenli Kemik İçi Lezyonların Tedavisi (Apikal Rezeksiyon)

Apikal rezidasyon, dişin kemik kökünde meydana gelen iltihaplanma hastalığıdır. Diş kökünde bulunan apse cerrahi olarak alınır. Enfekte olmuş doku parçası diş kökünden ayrılır.

Diş kemiğinin enfeksiyondan temizlenmesi sayesinde hasta yeniden ağız ve diş sağlığına kavuşturulur. İşlem esnasında lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu sayede hasta herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamadan tedavi olur.

Çene ve Yüz Bölgesinde Oluşan Kırıkların Tedavileri

Çene ve yüz bölgesinde meydana gelen kırıklar, genellikle sert travma ve darbeler sonucunda meydana gelir. Kırıkların tedavisi için cerrahi müdahaleler uygulanır.

Kırıklar kısa süre içinde tedavi edilmediği taktirde kist ve tümör oluşumu da meydana gelebilir. Oluşan kırıkların eski haline döndürülebilmesi için kırık parçaları yerine getirilerek kaynaması için özel aletler ile uygulama yapılır.

Dental Protez Yapımı Öncesi Yumuşak ve Sert Dokuların Cerrahi Olarak Düzeltilmesi

Diş estetiği uygulamaları arasında yer alan dental protez uygulaması öncesinde yumuşak ve sert dokuların düzeltilmesi için cerrahi tedaviler uygulanır.

Protezin dişlerin üzerine tam olarak oturması için dokular kesilerek düzeltilebilir. Diş kayıpları sonrasında meydana gelen yumuşak doku bozuklukları ağız diş ve çene cerrahisi uzmanlarımız tarafından en iyi şekilde düzeltilir.

Çene, Yüz Bölgesi Ağrılarının Tıbbi ve Cerrahi Tedavileri

Çene ve yüz bölgesinde meydana gelen ağrıların pek çok nedeni olabilir. Çene kemiğinde oluşan tümör ve kistler, yüz bölgesine alınan darbe ve travmalar ağrılara yol açar.

Bu ağrıların tıbbi ve cerrahi olarak tedavi edilebilmesi mümkündür. Kırıklardan dolayı oluşan ağrılar kırıkların yerine oturtulması ve özel tedavi ile geçer. Tümör ve kistlerden meydana gelen ağrılarda da kistler alınarak tedavi uygulanır.

Çene Eklemi Hastalıklarının Tıbbi ve Cerrahi Tedavileri

Çene ekleminde görülebilecek olan pek çok hastalık vardır. Eklem kırılması, tümör oluşumu, eklem kaslarının gevşemesi, ağrı oluşumu gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Cerrahi tedaviler hastaya özel olarak planlanarak uzman hekimler tarafından uygulanır. Yapılan tüm cerrahi işlemler lokal anestezi altında uygulanır.

Dudak ve Damak Yarıklarının Tedavisi

Üsküdar ağız diş ve çene cerrahisi uzmanlarımız tarafından damak ve dudak yarıkları da tedavi edilir. Yumuşak doku hastalıkları arasında yer alan bu yarılmalar özel tedaviler ile düzeltilir.

Damak ve dudak yarıklarının nedeni belirlenerek bu yarıklar anestezi altında dikilir. Eski haline dönüştürülen doku parçaları zamanla iyileşerek yerine oturur. Ağız ve yüz bölgesinin sağlığı açısından önem taşıyan bir tedavidir.

Tükürük Bezi Hastalıklarının Tıbbi ve Cerrahi Tedavileri

Tükürük bezleri çene kemiğinin alt bölgesinde yer alan salgı bezlerindendir. Tükürük bezlerinde meydana gelen hastalıklar cerrahi olarak tedavi edilebilir. Taş oluşumu, kist ve tümör oluşumu, tükürük bezi enfeksiyonu gibi hastalıklar ağız çene ve diş cerrahisi alanında uzmanlaşmış hekimlerimiz tarafından tedavi edilir.

Ağız, Çene ve Yüz Bölgesinde Estetik ve Fonksiyonel Bozukluklara Neden Olan Deformitelerin Cerrahi Yöntemlerle Düzeltilmesi

Estetik kaygı yaşayan hastalarımızda ağız ve yüz bölgesinde oluşan deformiteler büyük sorun oluşturur. Bozuklukların giderilmesi ve estetik bir görünüm oluşturulması için cerrahi müdahaleler uyguluyoruz. Hastalarımıza en uygun tedavi yöntemlerini belirleyerek estetik kaygı sorunlarını kısa süre içinde atlatmalarını sağlıyoruz.

Kanser Tedavisi Kapsamında Uygulanan İlaç ve Radyoterapiye Bağlı Çenelerde Oluşan Kemik Nekrozlarının Tedavileri

Ağız diş ve çene cerrahisi uzmanlarımız tarafından çene kemiğinde meydana gelen nekrozların tedavi edilmesi de mümkün oluyor. Radyoterapiye bağlı olarak oluşmuş olan nekrozların boyutuna ve durumuna göre tedavi yöntemi belirlenir.

Nekrozların daha fazla ilerleme göstermeden tedavi edilmesi önem taşır. Sizler de ağız diş ve çene cerrahisi hizmetimiz sayesinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Üsküdar Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları 2023

Üsküdar ağız diş ve çene cerrahisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.