Üsküdar Porselen Lamina Diş Kaplama Hizmetleri

Porselen lamina diş kaplama, diş estetiğinde oldukça fazla tercih ve diş dokusunun en az hasarla yapıldığı bir tedavi yöntemidir. Dişlerde herhangi bir kesme işlemi yapılmadan yalnızca ön yüzleri inceltilerek yapılan bir işlemdir.

Ortodontik bir tedavi olarak da uygulanan lamina kaplama işlemini kliniğinizde sizler için hizmete sunuyoruz. İnceltilen diş üzerine yaprak laminaların yapıştırılma işlemi yapılarak bembeyaz ve simetrik dişlerinizin olmasını sağlıyoruz.

Porselen Diş Laminaları Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kadın ve erkek hastalarımızda sıklıkla uyguladığımız ve gün geçtikçe daha popüler hal alan porselen lamina diş kaplama pek çok durumda kullanılabiliyor. Yapısal açıdan şekli bozulmuş olan dişlerde, rengi beyazlatma işlemi ile açılamayan dişlerde, ayrık dişlerin birleştirilmesinde, kırık ve aşınmış dişlerin onarılmasında kullanılabiliyor.

Aynı zamanda çarpık olan dişlerin düzeltilmesinde bir tedavi yöntemi olarak uygulanabiliyor. Dişlerinizin görüntüsünden memnun değilseniz lamina işlemimiz ile dilediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Porselen Lamina Diş Kaplama Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş ve çene gelişimini tamamlamış olan kişiler lamina işlemi için uygundur. Dişleri lamina işlemi için uygun olan hastalarımıza uygulayabiliyoruz. İleri derecede çarpıklık ve simetri bozukluğu olan hastalarımız için lamina işlemini uygun görmüyoruz.

İlk olarak bu çarpıklığın ortodontik tedavisini yapıyoruz. Ardından hastamız lamina işlemi istiyorsa diş yüzeyinin üzerine uyguluyoruz. Genellikle dişlerinin arasında ayrıklık olan hastalarımıza uyguladığımız bir tedavi yöntemidir.

Porselen Lamina Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan yapılan bir işlem olduğu için avantajı çoktur. Porselen lamina işlemi sağlam ve rengi bozulmayan maddeden yapılır. Bu sayede uzun yıllar boyu kullanım sağlar. Dişlerinizin üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan uygulanır.

Sigara, kahve ve çay gibi içeceklerden dolayı renk değiştirmez. Prüzsüz bir yüzeye sahiptir ve leke tutmaz. Ortalama olarak 7-10 gün kadar süren lamina işlemi diğer tedavilere oranla daha hızlı yapılan ve avantaj taşıyan bir işlemdir.

Porselen Lamina Kaplama Uygulamasının Tedavi Aşamaları Nasıldır?

Günümüzde diğer kaplama yöntemlerine oranla daha sık uygulanan Üsküdar porselen lamina diş kaplama aşamalar halinde ilerler. İlk aşamada dişlerinizin aşındırılmadan ölçüsünün alınma işlemi yapılır. Bu yönden oldukça avantaj sağlar.

Dişlerinizden çıkan ölçü üzerine çalışmalar yapıldıktan sonra yeniden hassas ölçüm aletleri ile ölçülür. Dişlerinize tam oturacak şekilde yapılan laminalar diğer aşamada dişlerinize uygulanabilir. Uzman hekimlerimiz tüm aşamalarda oldukça hassas ve dikkatli hizmet sunar.

Porselen Lamina Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Üstün özelliklere sahip olan porselen lamina diş kaplama işleminde avantajlar oldukça fazladır. Diğer kaplamalara göre daha hafif bir yapıya sahiptir. Diş yüzeyine herhangi bir zarar verilmediğinden dolayı çıkartılması gerektiğinde eski diş şekline geri döner.

Hasar alma oranı en düşük tedavilerdendir. Görüntüsünden memnun olmadığınız dişleriniz için uygulama yaptırabilirsiniz. Leke tutmayan bir yüzeye sahiptir. Bu sayede dilediğiniz içecekleri tüketebilirsiniz. Hemen hemen herkese uygulanabilen bir işlem olduğu için avantajlıdır.

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Diş tedavisinde en hızlı yapılan işlemlerden biridir. Lamina kaplama işlemi öncesinde hastamızın diş ölçülerini alıyoruz. İşlem tek seansta yapılabiliyor. Fakat 7-10 gün kadar süren bu süreçte dişlerin yapılması bekleniyor.

Sağlam ve dayanıklı malzemeden yapılan laminalar dişin doğal yapısına uyumluluk sağlıyor. Genellikle tek seansta uyguladığımız lamina kaplama hastalarımızın ağız yapısına göre değişebiliyor. Lamina işlemi öncesinde yapılması gereken tedaviler varsa seanslarda uzama meydana gelebilir.

Porselen Diş Laminalarının Tedavisinin Uygulanamayacağı Durumlar Yok mudur?

Kullanım alanı oldukça geniş olan porselen laminalar bazı durumlarda uygunluk sağlamaz. Diş eti çekilmesi yaşayan hastalarımız için uygulamadığımız bir işlemdir. Bununla birlikte hastalarımızda ileri derecede çarpıklık var ise lamina işlemi değil, ortodondik tedaviye uygun görüyoruz.

Bunların dışında isteyen hastalarımız gönül rahatlığı ile lamina işlemini yaptırabilir. Sizler de simetrik ve beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız kliniğimiz tarafından muayene olarak lamina işlemini yaptırabilirsiniz.

Porselen Lamina Dişlerin Düşme Riski Var mı?

Yapıştırma teknolojilerine uygun olarak uyguladığımız lamina uygulaması en sağlam tedavilerden biridir. Yapıştırma değeri oldukça güçlü olduğu için herhangi bir düşme yapmaz. Ağzınızda bir fazlalık hissetmeyeceğiniz laminaları kendi dişleriniz gibi kullanabilirsiniz.

Dişlerin uygulamasında yapılan teknik hassasiyet sayesinde herhangi bir düşme meydana gelmeyecektir. Sizler de gönül rahatlığı ile lamina uygulamasını yaptırabilirsiniz. Bakımına önem verdiğiniz taktirde uzun yıllar boyu sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Porselen Lamina Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Lamina kaplamanın kullanım ömrü uzundur. Doğru bakım ve kullanım sağlandığı taktirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Dirençli ve sağlam malzemeden yapıldığı için kullanımında herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Lekelenme ve aşınmaya karşı oldukça güçlüdür.

Yediğiniz yiyecek ve içecekleri kısıtlamadan tüketebilirsiniz. Laminalar dişlerin üzerinden düşmez. Bu sayede kendi dişleriniz gibi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ağız bakımınızı düzenli bir şekilde yapmaya özen verdiğiniz taktirde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Porselen Lamina Dişlerin Dezavantajları Nelerdir?

Dezavantajı yok denecek kadar az olan Üsküdar porselen lamina diş kaplama işlemi uygulanmadığı durumda bir dezavantaj sağlar. Lamina kaplama diğer tedavi yöntemlerine oranla daha maliyetlidir. Diş üzerinden düşme görülmese de bazı hastaların dikkatsizliğine bağlı olarak diş üzerinden çıkma meydana gelebilir.

Diş eti çekilmeleri ve çene bozukluğu olan hastalara uygulanmayan bir işlemdir. Bu hastalarımız için bi dezavantaj olarak yer alabilir. Sizler de dişlerinize lamina işlemi yaptırarak uzun yıllar boyu simetrik ve pırıl pırıl dişlere sahip olabilirsiniz.

Porselen Laminalar Yapılmadan Önce Oluşabilecek Değişiklikleri Görebilir miyiz?

Lamina işlemi yapılmadan önce hastalarımıza 3 boyutlu olarak tedavinin bitişini gösterebiliyoruz. Teknolojik cihazlar sayesinde hastalarımız oluşabilecek tüm değişiklikleri görebiliyor.

Hazırlık aşamasında dişlere herhangi bir işlem uygulamadan geçici materyaller ile tasarımın sonucunu gösterebiliyoruz. Uzman hekimlerimi tarafından yapılan tüm işlemler hastalarımızın memnuniyeti açısından önem taşır.

Porselen lamina diş kaplama ile hayalinizdeki diş görünümüne kısa sürede sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgiler için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Lamina Porselenlerin Ömrü Ne Kadardır?

Diş eksikliği bulunmayan ve dişlerinin simetrik bir yapısı olmasını isteyen hastalarımıza uyguladığımız porselen lamina kaplama işlemi uzun ömürlü bir tedavidir. Laminaların yapımında kullanılan malzemeler kendilerine has bir sağlamlığa sahiptir.

Doğru kullanım ve bakımlar sağlandığı taktirde herhangi bir sıkıntı meydana gelmeden uzun yıllar boyu kullanılabilir. Sert cisimler ısırılmamalı ve dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bu sayede dişlerinize zarar vermeden kullanabilirsiniz.

Lamina Sonrası Isırarak Yemek Yiyebilir miyim?

Porselen lamina kaplama işlemi sonrasında dişlerin yerine oturması için 2-3 gün kadar ısırarak yemek yenmemelidir. Dişlerin yerine oturmasından sonra çok sert yiyecekler haricinde ısırarak yemek yemek mümkün olacaktır. Fındık, ceviz gibi kabuklu yiyeceklerin ısırılması dişlerin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Dişlerim Hiç Kesilmeden Lamina Yapılabilir mi?

Lamina işleminde dişlerde herhangi bir kesi yapılmadan yapmak mümkündür. Dişlerin doğal yapısına herhangi bir zarar vermediği için gönül rahatlığıyla tercih edilen bir işlemdir. Yalnızca dişlerinizin yüzeyi inceltilerek yapıldığı porselen lamina kaplama tedavisi ile hayalinizdeki diş görünümüne herhangi bir hasar almadan kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Üsküdar Porselen Lamina Diş Kaplama Fiyatları 2023

Üsküdar porselen lamina diş kaplama fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.