Üsküdar Kırık Diş Hizmetleri

Kırık diş tedavisi, günümüzde diş çürüklerinin yanı sıra en sık karşılaştığımız vakalar arasında yer almaktadır. Kırık diş tedavisi de önem verilmesi gereken tedaviler arasında yer alıyor.

Sağlıklı ve doğal dişler bazı durumlarda travmaya uğrayarak kırılabiliyor. Kırılan diş tedavi edilmediği taktirde ciddi diş hastalıklarına yol açabiliyor. Kırık dişin tedavisinde kırığın durumuna göre uygulama yapılır.

Eğer dişin sinir kısmına kadar uzanıyorsa kanal tedavisi ile uygulama yapılabilir. Uzman diş hekimlerimiz tarafından en uygun tedavi yöntemi belirlenerek hastalarımıza özel uygulama yapılır.

Kırık Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalarımızın diş çürüğü kadar önem vermediği fakat çürük kadar önem taşıyan kırık dişler tedavi edilmediğinde farklı vakalar yaratabilir. Kırık diş tedavisi dişin durumuna göre belirlenir. Tedavide genellikle dolgu ya da protez işlemi uygulanır.

Kırığın diş köküne kadar ilerlemediği zamanlarda kompozit dolgu ile doldurulabilir. Fakat ilerlediği taktirde kanal tedavisi ve diş çekimine kadar uzanabilir. Bu nedenle gecikmeden tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Sizler de güvenli ve sağlıklı tedavi olabilmek için kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Kırık Diş Nasıl Çekilir?

Dişte meydana gelen travma ve darbeler dişin kökten ya da ucundan kırılmasına neden olur. Kırık dişlerin çekilmesi normal dişlere oranla daha fazla dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Kırık diş tedavisi için uygulanan çekim işlemi sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önem taşır. Kırık dişlerde çürümeye kadar gelmediği taktirde çekim işlemi uygulanmaz.

Dolgu ve kaplama ile tedavisi yapılabilir. Fakat kırılmış ve çürümüş bir diş için çekim işlemi yapılması uygun görülür. Kırılan dişlerinizi çürüme yapmadan hekiminize tedavi ettirmeniz gerekir.

Kırık Diş Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık dişler, ağrı ve sızı şeklinde yan etkileri ile sizleri rahatsız edecek duruma gelebilir. Dişinizin kırılması ile birlikte ağız sağlığınızda bir nevi zarar görecektir. Sağlığınızın zarar görmemesi için kısa sürede tedavi olmanız gerekir. Kırık dişler çoğu hastada ağrı hissi oluşturmaz.

Fakat ağrı hissi oluşmadığı için sağlıksız olduğu anlamına da gelmez. Kırılan diş dolgu ile tedavi edilebilir durumdaysa diş rengine uygun dolgu maddesi uygulanabilir. Fakat diş kurtarılamayacak duruma geldiğinde çekilmesi gerekir. Kırılan dişler için çekim işlemi daha fazla dikkat ve hassasiyet gerektirir.

Kırık Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Çürük dişlerde ya da hava alan dişlerde meydana gelen ağrı ve sızılar kırık dişlerde de kendini gösterebilir. Kırık dişlerdeki ağrının hafifletilmesi için karbonat uygulanabilir. Karbonat ve suyu karıştırarak ağzınızda ortalama 30 saniye kadar tuttuğunuzda ağrınız hafifleyecektir.

Fakat bu ağrı tamamen geçmez. Tamamen geçmesi için Üsküdar kırık diş tedavisi uygulanması gerekir. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından en uygun tedavi planı belirlenerek uygulama yapılıyor. Sizler de gönül rahatlığıyla tedavinizi olabilirsiniz.

Kırık Dişe Dolgu Yapılır Mı?

Kırık diş tedavilerinde en sık uygulanan yöntemler arasında dolgu işlemi yer alıyor. Kırılan dişlerdeki hasar diş köküne kadar uzanmıyorsa rahatlıkla dolgu yapılabilir. Uygulanacak olan dolgu işlemi dişin konumuna göre değişir.

Dolgu ile kırılan kısım onarılarak eski haline dönüşmesi sağlanır. Kliniğimizde de kırık diş tedavisi olarak ilk dolgu işlemini öneriyoruz. Fakat diş köküne kadar hasar varsa kanal tedavisi ile onarılmasını sağlıyoruz. Kırılan dişler de önem verilmesi gereken diş grubu arasında yer alıyor.

Kırık Diş Dolgu Olur Mu?

Dişlere alınan darbe ve travmalar sonucunda en sık karşılaştığımız vakalar arasında diş kırılmaları yer alıyor. Diş kırıkları ilk zamanlarda ağrı ve acı hissi oluşturmasa da zaman geçtikçe yaratabilir. Kırıklar tedavi edilmediği taktirde enfeksiyon görülme olasılığı da yüksektir.

Kırık diş için en sık uyguladığımız yöntemler dolgu ve kanal tedavisidir. Diş çekimine kadar ilerleme göstermeyen durumlarda dolgu ile onarma işlemini gerçekleştiriyoruz. Kırılan diş için en uygun dolgu maddesini seçerek uyguluyoruz.

Kırık Diş Çekimi Zor Mu?

Diş kırıklıları estetik kaygı sorunu yaşayan hastalarımız tarafından daha fazla önemsenen vakalar arasında yer alıyor. Kırık diş tedavisi için yaptığımız işlemler arasında çekim de yer alıyor. Kırılan dişlerin çekilmesi için dişin kurtarılamayacak konumda olması gerekiyor.

Normal dişlere oranla kırık dişlerin çekimi daha zorlu olabiliyor. İşlem esnasında hastalarımızın herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamaması için lokal anestezi uyguluyoruz. Bu sayede hem hastalarımız daha rahat hissediyor, hem de hekimlerimizin işlem yapması kolaylaşıyor.

Dişim Kırılmalarında Neler Yapılması Gerekir?

Diş kırılmaları, genellikle şiddetli darbe sonucunda meydana gelen durumlardan biridir. Çürük dişler ve kayıp dişler kadar önem verilmesi gereken bir durumdur. Tedavi olmaya kadar verene kadar ağrılarınızı doğal yöntemler ile durdurabilirsiniz.

Fakat kısa süre içinde uzman diş hekimi tarafından muayene ve tedavi olmanız gerekir. Tedavinizi zamanında olmadığınız taktirde ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi ya da diş protezleri sayesinde kırık dişinizin tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz. Kırık diş tedavisi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yerinden Oynayan Dişlere Tedavi Uygulanıyor Mu?

Her yaş grubunda meydana gelebilen diş kırılmaları bazen kökten kaynaklı olabiliyor. Bu durumda dişler yerinde oynayabiliyor. Kırılan diş kökünüz yerinden oynama yaparak diş kemiğine de zarar verebilir. Bu durumlarda hemen muayene ve tedavi olunması gerekir.

Kırılmış olan dişinizi kendiniz çıkarmaya çalışmamanız gerekir. Steril bir şekilde ve lokal anestezi altında kırılmış olan dişiniz uzman hekimlerimiz tarafından çekilir. Alanında uzmanlaşmış hekimlerimize kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz. Üsküdar kırık diş tedavisi yerinden oynayan dişler için de uygulanır.

Kırık Dişlerde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Estetik bir gülüş için sağlıklı dişler önem taşır. Diş kırılmaları hem estetik açıdan hem de sağlık açısından önem verilmesi gereken durumlardandır. Dişiniz kırıldığı anda ilk 30 dakika içerisinde muayene olma şansınız varsa olmanız gerekir.

Kırılan dişinize temas etmekten kaçınmanız gerekir. Kırılan dişinize baskı yapmadan ya da daha fazla kırmaktan kaçınmalısınız. Dişiniz sallanıyorsa çekmemeniz gerekir.

Kısa süre içinde muayene olmaya özen göstermelisiniz. Kırık diş tedavisi olmadığınız taktirde ciddi sağlık sorunları ve diş bozuklukları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Diş Kırılmalarında Dişin Yerinden Oynaması

Diş kırılmalarında sık karşılanan bir durum olmasa da yerinden oynama yapabilir. Diş kırığı kökten meydana geldiğinde sallanma ve yerinde oynama yapar.

Bu durumda dişin çekilmesi gerekir. Kırılan diş hasta tarafından çekilirse diş kemiğine de zarar verebilir. Bu nedenle alanında uzman diş hekimleri tarafından çekilmesi gerekir. Acıbadem diş sağlığı kliniğimizde en güvenli şekilde hizmet alabilirsiniz. Kırık diş tedavisi için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar Kırık Diş Tedavi Fiyatları 2023

Günümüzde en sık rastladığımız vakalar arasında diş kırıkları da yer alıyor. Çürük diş tedavileri ve diş estetiği uygulamalarına oranla kırık dişlerin tedavi fiyatı daha uygundur. Dişe uygulanacak olan tedavi yöntemine göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir.

Dişe yalnızca dolgu uygulanacaksa daha uygun fiyatlı olur. Fakat kanal tedavisi ya da protez uygulaması yapılırsa daha maliyetli olacaktır. Kliniğimizde uygun fiyata kırık diş tedavisi yaptırabilirsiniz. Üsküdar kırık diş tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.