Üsküdar Estetik Ön Diş Dolgusu Hizmetleri

Estetik ön diş dolgusu, günümüzde ön dişlerinde estetik açıdan problem yaşayan hastalarımızda en sık uyguladığımız yöntemlerdir. Estetik dolgu yalnızca dişlerin doğal ve düzgün bir şekilde durmasını sağlayan dolgu çeşididir. Hastanın kendi diş rengine göre ayarlanarak işlem yapılır. Diş rengine göre ayarlanan estetik dolgu dışarıdan bakıldığında fark edilmez.

Tıpkı kişinin kendi dişiymiş gibi bir görünüm sunar. Doğal ve güzel gülüşlere sahip olmak için sizler de estetik dolgu yaptırabilirsiniz. Kullanımı da uzun yıllar boyu dayanıklılık sağladığı için rahatsızlık hissetmezsiniz. Diğer uygulamalar yerine ön diş dolgusu ile kısa sürede düzgün dişlere sahip olabilirsiniz.

Estetik Ön Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Oldukça basit dolgu işlemleri arasında yer alan estetik ön diş dolgusu herhangi bir anestezik işlem gerektirmeden yapılıyor. Fakat işlem yapılacak olan dişte çürük varsa lokal anestezi ile ilk olarak çürüğün temizlenme işlemi yapılıyor.

Dolgu maddesi diş boşluğuna yerleştirilerek şekil veriliyor. Dişe tutunması ve düşmemesi için bizotaj işlemi de uygulanıyor. Dişin iç ve dış yüzeyinde oluşan prüzler yok edilerek düz bir şekil veriliyor. Bonding uygulaması ile birlikte dolgunun dişe bağlanması sağlanır. Zorlayıcı ve acı veren bir işlem olmadığı için rahatlıkla uygulatılabilir.

Estetik Ön Diş Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Günümüzde sıklıkla uygulanmaya başlanan estetik dolgu genellikle ön dişler için uygulanıyor. Dişte meydana gelen çatlak ve kırıklar için uygulanabilir. Aşınmış dişlerin eski haline kavuşturulması için de uygulanabilir. Aynı zamanda ön dişinde çürüme meydana gelen hastalarda ilk olarak bu çürük temizlenerek işlem yapılır.

Diş arasında boşluk olan hastalarda bu boşluğun doldurulması için en sık uygulanan yöntemdir. Sizler de ön dişlerinizdeki boşluk, çürük ve kırık gibi durumlarda şikayet duyuyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede hayalinizdeki simetrik ve doğal dişlere sahip olabilirsiniz.

Estetik Ön Diş Estetik Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Günümüzde diş estetiği uygulamalarında sıklıkla tercih edilen ön diş dolgusu diğer yöntemlere oranla daha pratik ve kolay olarak yapılan bir işlemdir. Kompozit madde kullanılarak yapılan dolgu malzemesi uzun yıllar boyu dayanıklılık sağlar. Hastalarımızın temiz ve düzenli olarak yapacakları diş bakımına göre kullanımı daha uzun süre olabilir.

Ortalama olarak 7-10 yıl dayanıklılık sağlayan bir dolgu işlemidir. Dişlerin yalnızca estetik açıdan düzeltilmesini sağlar. Her yaş grubu hastalarımıza uygulayabildiğimiz bir işlem olduğu için tercih edilme oranında yüksek oluyor. Sizler de hem güvenli hem de kaliteli bir şekilde işlem yaptırmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Estetik Ön Diş Estetiği Ne Zaman Tercih Edilir?

Estetik dolgular, genellikle kaygı bozukluğu yaşayan hastalarda daha sık uyguladığımız işlemlerden biridir. Son zamanlarda daha sık tercih edilmeye başlanan estetik ön diş dolgu kullanım alanı oldukça geniş bir işlemdir.

Ön diş çürümelerinde, çatlaklarında, kırılmalarında uygulandığı gibi diş arasında boşluk olan hastalarda da uygulanabiliyor. Diş gelişimini tamamlayan her hasta estetik dolgu yaptırabilir.

Hastalarımızın diş rengine ve yapısına en uygun şekilde dolgu yapılır. Tüm işlemler alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılır. Bu sayede gönül rahatlığı ile sizlerde tedavinizi olabilirsiniz.

Ön Diş Estetik Dolgusu Belli Olur mu?

Ön dişlere yapılan diş dolgusu, estetik açıdan mükemmel bir görünüm sağlar. Dişlerin rengine uygun renk tonunda yapılan dolgu maddesi uzaktan bakıldığında anlaşılamayacak şekildedir. Diş boşluklarının tamamlanmasında daha sık uygulanan bir işlem olduğu için en doğal şekilde uygulanır.

Dişlerinizin her zaman daha doğal durması ve uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilmek için sizler de Üsküdar estetik ön diş dolgusu tercih edebilirsiniz. Doğal gülüşlere ve simetrik dişlere kısa sürede sahip olarak uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan işlemler sayesinde en kaliteli tedaviyi olabilirsiniz.

Ön Diş Estetik Dolgusu Düşer mi?

Son zamanların daha popüler işlemleri arasında yer alan estetik ön diş dolgu, kompozit materyal kullanılarak yapıldığı için dayanıklılık oranı da yüksektir. Dolgunun düşme olasılığı oldukça düşüktür. Diş üzerine en kaliteli şekilde yapıştırılan dolgu maddesi hastalarımızın dikkatine bağlı olarak düşmeden kullanım sağlar.

Fakat ön dişler ile sert maddeler ısırılır ve olduğundan fazla basınç uygulanırsa düşme olasılığı da yüksek olacaktır. Diş dolgunuza ne kadar özen göstererek bakarsanız düşme olasılığı da o  kadar düşük olacaktır. Dolgunuzda düşme ya da çatlama meydana gelirse yeniden onarılması mümkündür.

Estetik Dolguların Ömrü Ne Kadardır?

Estetik dolgular, diş protezlerine göre daha kolay ve pratik olarak yapılan işlemlerden biridir. Kullanım ömrü de uzun olan estetik dolgular, diğer yöntemlere oranla daha fazla tercih ediliyor. Dolguların kullanım alanı hastadan hastaya göre değişkenlik gösteriyor.

Ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapıldığı taktirde dolguların kullanımı da daha uzun olacaktır. Herhangi bir kırılma ya da düşme söz konusu olmasa da düzenli olarak diş hekiminize muayene olmanız gerekir. Eğer dolgunuzun sağlamlaştırılması gerekiyorsa diş hekiminiz tarafından bu işlem yapılır. Estetik ön diş dolgusu ne kadar özenli kullanılırsa  o kadar uzun ömürlü olacaktır.

Ön Diş Estetik Dolgusu Acıtır mı?

Günümüzde pek çok hastamıza uyguladığımız estetik ön diş dolgu yaparken herhangi bir anestezi uygulamıyoruz. Fakat dişte çürük varsa çürüğün temizlenmesi için anestezi altında işlem yapıyoruz. Bu sayede işlem herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşanmadan tamamlanıyor.

Doğal dişlerinize en yakın olacak estetik dolgu ile hayalinizdeki görünüme sahip olabilirsiniz. Dişler dış görünüşün en önem verilen kısımlarından olduğu için sizler de simetrik ve beyaz dişler ile dış görünüşünüzü daha iyi yansıtabilirsiniz.

Estetik Diş Dolguları Neden Gerekir?

Estetik diş dolguları, aşınmış dişlerde, kırık ve çürük dişlerde, aralıklı olan dişlerde uygulanan işlemlerden biridir. Günümüzde estetik açıdan kaygı yaşayan hastalarımızın daha sık tercih ettiği bu işlem kanal tedavisi sonrasında boşlukların kapatılması için de uygulanabiliyor.

Sizler de dişlerinizin simetrik ve gülüşlerinizin doğal olmasını istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçerek estetik dolgu yaptırabilirsiniz. Ön diş dolgusu ile gülüşlerinizi gizlemeden sergileyebilirsiniz.

Estetik Dolgular Dayanıklı Mıdır?

Günümüzde oldukça popüler olan estetik diş dolguları, kompozit materyaller kullanılarak yapılır. Kompozit materyaller oldukça dayanıklı ve güçlüdür. Hastaların düzenli ve temiz bakımına göre dayanıklılık süresi değişkenlik gösterebilir. Sizler de estetik dolgu yaptırmaya karar verdiyseniz bakımına da özen göstermelisiniz. Üsküdar Estetik ön diş dolgusu ile hayalinizdeki dişleri uzun yıllar boyu hasar almadan kullanabilirsiniz.

Üsküdar Estetik Diş Dolgusu Fiyatları 2023

Estetik diş dolgusu genellikle ön dişlerde uyguladığımız bir işlemdir. Diğer diş dolgularına göre fiyatlar daha maliyetlidir. Yalnızca estetik açıdan yapılan dolgu yöntemi hastalarımızın memnuniyetini en iyi şekilde karşılayan işlemlerdendir.

Yalnızca ön dişlerinizde boşluk, çürük ya da kırık varsa diğer yöntemler yerine estetik diş dolgusunu tercih edebilirsiniz. Uygulanacak olan diş sayısına ve hastanın durumuna göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir. Kliniğimizde her hastaya uygun olan fiyatlarımız sayesinde kolaylıkla tedavi olabilirsiniz.

Hastalarımıza özel olarak uyguladığımız indirimler sayesinde sizler de daha uyguna hizmet alabilirsiniz. Üsküdar estetik diş dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.