Üsküdar Endodonti Hizmetleri

Endodonti, diş hekimliğine ait olan bir anabilim dalı olarak bilinir. Dişin iç kısmındaki sinir ve damarlar ile yakından ilgilenen bu bilim dalı ağız ve diş sağlığı açısından en önem taşıyan durumlardandır.

Sindirim sistemimiz ilk olarak ağızda başlar. Ağzımızdaki dişler yediğimiz besinlerin öğütülmesini sağlayan organlardır. Dişlerin kök kısmında meydana gelen hastalıkların incelenmesi endodonti alanının görevidir.

Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan bu işlem sayesinde dişin sinir kısmında herhangi bir sıkıntı olup olmadığı anlaşılır. Aynı zamanda kanal tedavisinde işe yarayan bir daldır. Kanal tedavisi sayesinde dişin kurtarılması sağlanır. Bu tedavide enfeksiyona neden olan tüm bakteri ve artıklar derinlemesine temizlenir.

Uzun yıllar boyunca dişlerinizi sağlıklı olarak kullanabilmeniz için yapılan bir işlemdir. Sizler de dişlerinize tedavi yaptırmak için hem güvenilir hem de güler güzlü hekimlerimiz tarafından hizmet alabilirsiniz.

Endodonti Nasıl Yapılır?

Dişteki sinir tedavisi olarak da bilinen endodonti işlemi genellikle kanal tedavisi olarak uygulanır. Dişler, düzenli fırçalanmadığında ve dış etkenlere maruz kaldıklarında çürüme ve kırılma gösterebilir. Tedavi edilmediği taktirde diş köküne kadar çürüme devam edebilir.

Bu durumda kanal tedavisinin uygulanması ile dişin kurtarılması sağlanır. Endodontinin hissedilmemesi için hastalarımıza ilk olarak lokal anestezi uygulaması yapıyoruz. Sinirin ne kadar hasar gördüğünü tespit ettikten sonra temizleme işlemine başlıyoruz.

Çürüyen diş temizlendikten sonra, diş sinirindeki iltihaplı dokunun dışarı çıkartma işlemi gerçekleşir. Hastanın dişinden iltihaplı doku çıkartılmadığı taktirde hasta acı ve ağrı çekmeye devam edecektir.

Kök kanalında yer alan tüm artıklar ve dokular temizlenerek dişin içinin özel dolgu maddeleri ile doldurulması işlemi yapılır. Kanalların en dibinden başlayan doldurma işlemi, kök sonuna kadar devam eder. İşlem bitirilerek hastanın dişinin kurtarılması ve yeniden işleve kazandırılması sağlanmış olur.

Endodonti Tedavisi Ne İşe Yarar?

Dişlerin kök kısmı ile ilgilenen Üsküdar endodonti bilim dalı, dişlerin korunmasını sağlayan bir daldır. Pek çok konuda işe yarayan bir tedavi yöntemidir. Hastalarımızın ağzındaki dişler çürük ve hasarlıysa geri döndürülmesini de sağlıyoruz.

Dişin sinir kökü ile ilgilendiğimiz bu tedavide kırık, çürük, enfeksiyon ya da travma varsa dişin kurtarılmasını hedefliyoruz. Tüm işlemler alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılıyor.

Bu sayede kendinizi güvenle hekimlerimize teslim edebilirsiniz. Dişlerinizin sağlıklı kalmaları açısından önem vermeniz gereken bir tedavi yöntemidir. Doğal dişlerin ağız içinde kalması protez ve yapay dişlere oranla daha avantajlıdır.

Bu tedavi yöntemi sayesinde doğal dişlerinizin ağzınızın içinde uzun yıllar boyu korunmasını sağlıyoruz. Kanal tedavisi sayesinde diş kökü enfeksiyonunun temizlenmesini sağlıyoruz. Dişlerinizin canlılığını korumayı da sağlayan bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı dişler, doğal gülüşlere sahip olmak için bizleri tercih edebilirsiniz.

Endodonti Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisi olarak da bilinen endodonti, süre bakımından hastaya göre değişir. Genellikle 1-1.5 saat kadar süren bir tedavidir. Aşamalar halinde ilerleyen bir tedavi yöntemi olduğu için hastalarımızın tüm süreç boyunca sabırlı olmaları önem taşır.

Hastamızın kök kanalına, enfeksiyon yoğunluğuna, zorluk derecesine ve tedaviye uyumuna göre sürede uzama ya da kısalma meydana gelebilir. Tedaviye başlamadan önce çekilen röntgen ile enfeksiyonun derecesi belirlenebilir.

Hastalarımızın korkarak yanaştığı bir işlem olan kanal tedavisi aslında korkulmaması gereken bir işlemdir. Herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşanmaması adına uyguladığımız lokal anestezi hastalarımızı bir nebze de olsa rahatlatıyor.

Sizler de tedavi boyunca kendinizi konforlu hissetmek istiyorsanız kliniğimiz ile iletişim kurarak hizmet alabilirsiniz. Tedavinizin başlama süresinden bitişine kadar uzman hekimlerimiz sizler ile yakından ilgilenecektir. Ağız ve diş sağlığınız için ertelememeniz gereken bir tedavi yöntemidir.

Endodonti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kanal tedavisi, dişin pulpa kısmına uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. genellikle 2 seansta uyguladığımız tedavi sonrasında hastalarımız dikkat etmesi gereken pek çok nokta vardır. Tedaviden sonra hastalarımız normal hayatlarına hemen dönebilirler.

Fakat diş bölgesindeki uyuşukluk geçmeden herhangi bir şey yiyip içilmemelidir. 2 seans halinde tamamladığımız bir tedavi olduğu için üst kısmı tamamlanmadan sert besinlerin yenilmemesi gerekir. Endodonti tedavisi sonrasında ağrı hisseden hastalarımız ağrı kesici kullanabilirler.

Kanal tedavisi sonrasında sigara, alkol gibi diş sağlığına zarar verecek maddelerden uzak durulması önem taşır. Tedavinin iyileşme süreci boyunca diş üzerine baskı kuvveti uygulanmaması gerekir.

Tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca dişe zarar verecek maddeler kullanıldığı taktirde yeniden enfeksiyon kapma riski vardır. Bu nedenle tedaviden sonraki süreçte oldukça hassas davranmanız gerekir. Süreç boyunca farklı komplikasyonlar ile karşılaştığınız taktirde hekiminiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Endodonti Sonrasında Ağrı

Hastalarımızın diş köklerinde meydana gelen enfeksiyon şiddetli ağrı ve şişliğe meydana olabilir. Bu durumda uyguladığımız endodonti işlemi sayesinde komplikasyonlardan kurtulmalarını sağlıyoruz. Kanal tedavisi esnasında hastalarımız herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamazlar.

Uyguladığımız lokal anestezi bu bakımdan önem taşır. Tedavi sonrasında anestezinin geçmesi ile birlikte hafif ağrılar meydana gelebilir. Bu süreçte hekiminizin önerdiği ağrı kesicileri alarak ağrınızın durmasını sağlayabilirsiniz.

Genellikle tedavi sonrasında da hastalarımızda herhangi bir ağrı şikayeti almıyoruz. Eğer enfeksiyon tamamen temizlenmemiş ve dolgu sağlam yapılmamış ise ağrı meydana gelmesi mümkündür. Kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan tüm aşamalar kaliteli ve eksiksiz bir şekilde yapılır.

Dolgularınız için kullanılan malzemeler en kaliteli malzemelerdir. Tedavi süreciniz boyunca konforlu hissetmek ve ağrılarınızdan kurtulmak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kanal tedaviniz ile sağlıklı dişlerinize yeniden kavuşabilirsiniz.

Endodonti Başarısız Olabilir Mi?

Dişin sinir kısmında uygulanan Üsküdar endodonti tedavisi dişlerin korunmasını ve yeniden işleve kazandırılmasını sağlayan bir tedavidir. Bazı durumlarda kanal tedavisi başarısızlık ile sonuçlanabilir.

Hekimin dikkatsizliği, dişteki enfeksiyonun daha da ilerlemiş olması ya da farklı nedenlere bağlı olarak değişir. Tedavinin başarısızlık nedeni belirlenerek işleme alınması gerekir.

Aksi taktirde diş kayıplarına kadar neden olunabilir. Hekimlerimiz tarafından en uzman şekilde yapılan kanal tedavisi sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan dişlerinize sağlıklı bir şekilde kavuşmanız mümkün olacaktır.

Dişinizde meydana gelen ağrı sizleri daha da rahatsız etmeden mutlaka bir hekime muayene olmanız gerekir. Diş kökünüzdeki enfeksiyon ilerlediği taktirde endodontinin başarısız olma olasılığı da artış gösterecektir. Tedavi olacağınız uzman hekimi en doğru şekilde seçmeniz gerekir. Alanında uzman hekim tarafından işlem yaptırmazsanız tedavi başarısızlık ile sonuçlanabilir.

Üsküdar Endodonti Tedavi Fiyatları 2023

Günümüzde kanal tedavisi olarak bilinen endodonti tedavisinde fiyatlar her hastanın tedavi olacağı şekilde sunuluyor. Dişin kök kısmına uygulanan bir tedavi olduğundan dolayı dolguya oranla daha yüksek maliyetli bir işlemdir.

Dişteki çürüğün büyüklüğüne, enfeksiyon oranına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlarda artış ve azalma meydana gelebilir. Kliniğimizde sizler için hizmete sunduğumuz kanal tedavisinden indirimli fiyatlardan yararlanarak tedavi olabilirsiniz.

Uzman hekimlerimiz tarafından en hassas şekilde uygulanan kanal tedavisinden en kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz. Dişlerinize yeniden sağlıklı bir şekilde kavuşabilmek için kanal tedavisini ertelememeniz gerekir.

Ertelediğiniz taktirde diş kayıpları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Endodonti tedavisi fiyatları dişlere uygulanan dolgu işlemine oranla daha maliyetli olacaktır. Üsküdar endodonti tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.