Üsküdar Diş Restorasyonları Tedavisi Hizmetleri

Diş restorasyonları tedavisi, dişlerde meydana gelen çürük ya da diğer durumlarda yapılan tedavilerdir. Dişlerin eski sağlıklı haline kavuşabilmesi ve işlevini yeniden kazanması için uygulanan önemli bir işlemdir. Hem estetik hem de fonksiyon açısından diş kayıplarının önüne geçen bir işlemdir.

Dişin sert dokusunda çürük oluşumu meydana geldiyse ilerleme göstermeden tedavi edilir. Estetik açıdan güzel bir gülüş elde etmek için pek çok diş restorasyonları tedavisi işlemi vardır.

Dişlerde meydana gelen problemlere ve hastaya en uygun tedavi yöntemi belirlenerek uygulama yapılır. Sert ve yumuşak doku işlemleri restorasyon kapsamı içinde yer alır. Tüm diş sorunları en kaliteli şekilde tedavi edilir.

Diş kayıpları, hastalarımızda en sık meydana gelen problemlerdendir. Dişler düzenli olarak fırçalanmadığında ve bakım yapılmadığında hızlı çürüme meydana gelir.

Bu çürükler tedavi edilmediği taktirde diş kayıplarına yol açar. Restoratif tedaviler, diş kayıplarının önüne geçmek için uyguladığımız işlemlerdendir. Ağız sağlığı ve estetik açıdan önem taşıyan bir işlemdir.

Hastalarımızın yüz hatlarına ve diş bozukluklarına göre uygun bir tedavi planı hazırlayarak işlem yapıyoruz. Yüzey temizliğinden derinleme temizlik içeren tüm işlemler alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanır. Sizler de kendinizi güvenli ellere teslim etmek istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kısa süre içinde temiz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Restoratif Diş Tedavisi Nedir?

Restoratif diş tedavisi, günümüzde uygulanan en sık tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Estetik açıdan güzel bir gülüş sağlamak ve sağlıklı dişleri yeniden hastamıza kavuşturmak için uyguladığımız pek çok yöntem vardır. Özellikle estetik kaygı sorunu yaşayan hastalarımızda, lamina uygulamaları, estetik dolgu ve kaplama gibi işlemler uyguluyoruz.

Diş çürükleri olan hastalarımızda dolgu ve kanal tedavisi gibi yöntemler ile dişin fonksiyonel olarak işlevine yeniden kavuşmasını sağlıyoruz. Uygulanan tüm diş restorasyonları hastalarımızın beklentilerine göre uygulanır. Dişlere tedavi amaçlı uyguladığımız işlemlerin yanı sıra koruyucu olarak da pek çok tedavi uygulayabiliyoruz.

Pek çok kişi doğal dişlerinin bembeyaz olmasını ister. Fakat bazı durumlarda dişler sararma ve lekelenme gösterebilir. Bu durumda hastalarımıza uyguladığımız beyazlatıcı pek çok teknik vardır. Dişlerde meydana gelen tüm komplikasyonlara göre uyguladığımız tedavi yöntemleri hastalarımıza özel olarak yapılır.

Uygulama yapan uzman hekimlerimiz hastalarımızım beklentilerini de en iyi şekilde karşılamayı hedefler. Sizler de dişlerinizdeki sorunları en kaliteli şekilde tedavi ettirmek ve sağlıklı dişlere kısa sürede sahip olmak için kliniğimiz ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz. Hayalinizdeki dişlere uygun maliyetli tedaviler ile sahip olabilirsiniz.

Diş Restorasyonları Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Restoratif diş tedavisinde uyguladığımız pek çok yöntem vardır. Hastalarımıza hem estetik hem de fonksiyonel açıdan tedaviler uyguluyoruz. Kompozit dolgu uygulamalarından, diş beyazlatmaya kadar pek çok yöntem vardır. Dişlerde meydana gelen kırılma, çatlama ve çürüklerde direkt ya da indirekt olarak kompozit uygulamalar yapıyoruz.

Ön dişlerde var olan boşluk ve çarpıklıklarda lamina uygulamaları ile dişlerin simetrik ve bembeyaz olmasını sağlıyoruz. Dişlerde oluşan çürük ve kırıklar diş pulpasına kadar ilerleme gösterdiğinde kanal tedavisi uygulaması ile diş kaybının önüne geçmeyi sağlıyoruz. Uyguladığımız tüm tedaviler estetik açıdan avantaj sağlarken diş kayıplarını da engelleyen yöntemler oluyor.

Diş restorasyonları, hastalarımızın hayalindeki dişlere ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşabilmeleri için uygulanan tedavilerdendir. Diş beyazlatma uygulamaları günümüzde en sık uyguladığımız işlemler arasında yer alıyor. Dişlerde meydana gelen sararma ve lekeler estetik açıdan kötü görünüme neden olur.

Bu durumda iki şekilde beyazlatma yöntemi uyguluyoruz. Yapılan tedaviler sonrasında hastalarımızın düzenli ve doğru bir şekilde bakımlarına devam ettikleri taktirde beyaz ve sağlıklı dişlerin kullanımı daha uzun süre olacaktır. Diş restorasyonları tedavilerini uygulatmak için herhangi bir sıkıntınız olmasa bile düzenli olarak diş hekimine muayene olmanız gerekir.

Diş Restorasyonları Tedavisini Kimler Tercih Edebilir?

Doğal ve sağlıklı dişler zamanla dış etkenlere ve genetiğe bağlı olarak çürüme ve kırılma gibi sorunlar gösterebilir. Çürüyen, çatlayan ve aşınan dişler zamanında tedavi edilmediği taktirde diş kayıpları yaşanmasına kadar neden olur.

Dişlerin zamanında ve doğru bir şekilde tedavi edilebilmesi için diş restorasyonları işlemleri mevcuttur. Restoratif işlemler, her yaş grubuna uygulanabilen tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

Çocuklarda ve yetişkinlerde uygulanan tedavi yöntemleri farklılık gösterebilir. Yaşlılarda da uygulanabilen restoratif işlemler hem estetik hem de fonksiyonel açıdan avantaj sağlıyor.

Günümüzde estetik kaygı sorunu yaşayan pek çok kişi vardır. Dişlerinde meydana gelen çarpıklık, boşluk ve çürük gibi komplikasyonlarda en uygun tedavi yöntemleri belirlenerek hastalarımıza uygulanır. Diş restorasyonları, dişlere herhangi bir zarar vermeyen, aksine işlevlerini geri kazanmasını sağlayan tedavi yöntemlerindendir.

Dişlerinde bozukluk yaşayan her birey gönül rahatlığı ile işlem yaptırabilir. Tüm tedavi yöntemleri hastalarımızın diş yapısına ve yüz şekline uygun olarak uygulanır. Diş kayıplarında da uygulanabilen pek çok tedavi yöntemi vardır. Sizler de sağlıklı dişlere sahip olmak ve estetik açıdan hayalinizdeki görünüme kavuşmak için kliniğimiz tarafından hizmet alarak tedavi olabilirsiniz.

Diş Restorasyonları Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi restoratif diş tedavileri sonrasında da dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Çürük diş tedavisi sonrasında dişlerinize düzenli ve doğru bakım yapmaya devam etmelisiniz.

Estetik açıdan yapılan dolgu ve kaplamalar özenle bakılması gereken bir diğer işlemlerdendir. Dolgularınızın düşmemesi için sert gıdaları ısırmaktan ve çiğnemekten kaçınmalısınız. Aksi taktirde dolgularınızın kırılmasına ve yeniden işlem yaptırmaya maruz kalabilirsiniz.

Günümüzde uygulanan pek çok restoratif diş uygulaması vardır. Uygulanan işlemler anestezi altında yapılan işlemler arasında yer alıyorsa ağız bölgenizdeki uyuşukluk geçene kadar hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir.

Yapılan işlem cerrahi olarak yapılıyorsa 20 dakika boyunca kanama olan bölgede baskı uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Tüm tedavilerden sonra bakım ve sağlığınıza ne kadar özen gösterirseniz daha hızlı iyileşme sağlayabilirsiniz. Diş restorasyonları sayesinde en kısa sürede istediğiniz dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş Restorasyonları Genellikle Estetik Bir Gülüş İçin mi Tercih Ediliyor?

Estetik dişler, her bireyin sahip olmak istediği durumlardan biridir. Fakat bazı nedenlere bağlı olarak dişlerde zaman içinde çürüme ve bozulmalar meydana gelebilir. Bu bozukluklar zamanında tedavi edilmediği taktirde diş kayıplarına kadar yol açar.

Diş restorasyonları, estetik gülüş açısından önem taşıdığı gibi fonksiyonel açıdan da önem taşıyan tedavi yöntemlerinden biridir. Çoğunlukla estetik dişlere ve gülüşe sahip olmak isteyen hastalarımıza uyguluyoruz. Her yaş grubuna uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olduğu için kullanım alanı da oldukça geniş oluyor.

 Diş restorasyonları, dişin yapısına hiçbir şekilde zarar vermez. Tedavi esnasında kullanılan tüm malzeme ve aletler hastalara özel olarak uygulanır. Dişlerin estetik açıdan güzel görünmesi için kullanılan malzemeler diş dostu olarak üretilir.

Bu sayede gönül rahatlığı ile işlem yaptırılır. Sizler de dişleriniz ile sorunlar yaşayan bireylerden biriyseniz daha fazla ertelemeden tedavinizi olmanız gerekir. Aksi taktirde diş kayıpları ile karşı karşıya kalabilir ve daha ağır tedavilere maruz kalabilirsiniz.

Üsküdar Diş Restorasyonları Tedavisi Fiyatları 2023

Üsküdar diş restorasyonları tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.