Üsküdar Bonding Uygulamaları Hizmetleri

Bonding uygulamaları, diş estetiği ve gülüş tasarımında en önemli işlemlerden olan ve kompozit dolgu malzemesinin dişe yapıştırılmasına verilen bir isimdir.

Dişin kendi yapısına zarar verilmeden yapılan bir işlem olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilir. Kliniğimizde diş cerrahisi için en fazla tercih ettiğimiz bir yöntemdir.

Bonding Uygulaması Nedir?

Bonding uygulamaları, diş estetiği ve gülüş tasarımında önemli bir rol alan işlemdir. Dişlerin üzerine yapıştırma olarak yapılan kompozit laminaların adına denir.

Estetik kaygı yaşayanlarda, diş çürükleri olanlarda, diş kırıkları ve boşlukları olan hastalar için uygulamaya uygundur. Sizler de sağlıklı ve orantılı dişlere sahip olmak için yaptırabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama esnasında herhangi bir lokal anestezi uygulamaya gerek yoktur. İlk olarak diş renginin seçilme işlemi yapılır. Bonding işleminin yapılabilmesi için dişin yüzeyine özel yapıştırıcı madde sürülür. Hazırlanan kompozit malzeme yapıştırıcı sürülen dişin üzerine yerleştirilir. Üsküdar bonding uygulamaları sayesinde bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ortalama olarak 30-60 dakikada uyguladığımız bonding işlemi, kullanım açısından oldukça konforlu ve uzun ömürlüdür. Kırık, çürük ve lekelenmiş dişler için yapılan bir işlemdir. Dişlerin onarılması yapılarak yeniden işlev kazandırılması sağlanır. En kaliteli hizmetten yararlanmak için sizler de kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastalarımıza bonding işlemini uygulamanın ardından bazı hususlara da dikkat etmelerini öneriyoruz. İşlemden sonra dişlerinizi travmalara karşı korumanız gerekir.

Belirli zaman içerisinde dişlerin cilalanması gerekebilir. Bu cilalamanın ertelenmeden yapılması gerekir. Sigara, çay, kahve gibi renk verecek içeceklerden sonra dişler mutlaka fırçalanmalıdır.

Bonding Yapılan Dişlerde Renk Değişimi Meydana Gelir mi?

Bonding işlemi dişlerde herhangi bir renk değişikliğine neden olmaz. Aksi taktirde diş rengi koyulaşmış ve lekelenmiş dişlerin estetik bir şekilde onarılmasını sağlayan bir işlemdir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. Diş yüzeyinin dokusuna herhangi bir zarar vermez. Hem diş çarpıklıkları hem de koyu lekeler yok edilebilir.

Bonding Uygulamaları Pahalı Bir Tedavi midir?

Dişlerinde estetik kaygı yaşayan ve çürükler meydana gelen hastalarımız için uyguladığımız bonding uygulamaları diğer estetik uygulamalara oranla daha uygun maliyetlidir.

Uygulanacak olan diş sayısına ve kullanılan malzemeye göre maliyeti artabilir. Genel olarak her hastaya uygun olan bir tedavidir. Kliniğimiz tarafından daha uygun fiyata tedavi olabilirsiniz.

Kompozit Laminaların Porselen Laminalara Göre Farklılıkları Nelerdir?

Kompozit laminalar, günümüzde sıklıkla tercih ettiğimiz tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Porselen laminalara göre kullanımı daha rahattır. Kırıldığında ya da çatladığında kolaylıkla tamir edilebilir.

Tamiri ve yapımı tek seansta yapılabilen bir işlemdir. Sizler de diş estetiğinde kompozit laminayı tercih ederek daha kolay kullanım sağlayabilirsiniz.

Kompozit Laminalar Nasıl Uygulanır?

Kompozit laminalar, direkt olarak diş üzerine yapıştırılarak yapılan bir işlemdir. Diş yapısında herhangi bir kesme ya da değişme meydana gelmez. Dişin üzeri ince bir şekilde törpülenerek hazırlanan laminalar diş üzerine yapıştırılır. Simertik ve doğal dişler ortaya çıkartmak için tercih ettiğimiz işlemdir. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kompozit Lamina Uygulamasından Sonra Nasıl Bir Bakım Uygulamalıyım?

Diş ve ağız bakımı hem kişisel hem de sosyal hayat açısından önemi en büyük olan bakımlardır. Kompozit lamina uygulamasından sonra da özel bir bakım yapmaya gerek kalmaz.

Kullanım ömrünün daha uzun olması açısından düzenli olarak fırçalanmalı ve ağız bakımının yapılması gerekir. Bakım yapılmayan laminalar zaman içinde bozulma gösterebilir.

Bonding Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bonding uygulamasının kullanım alanı oldukça geniştir. Tek bir nedene bağlı olarak uygulanma yapılmaz. Diş estetiğinde oldukça önem verilen bonding işlemi, çürük dişlerde uygulanabilir.

Diş aralarında boşluk ve orantısızlık olan hastalarda uygulanabilir. Aynı zamanda dişlerinde kırık olan hastalar içinde yapılması uygun bir işlemdir.

Hangi Durumlarda Bonding Uygulaması Önerilmez?

Hemen hemen her durumda uygulanabilen bonding işlemi bazı durumlarda uygulamaya uyum sağlamayan bir işlemdir. Diş eti sorunları yaşayan hastalarımız için önermediğimiz bir tedavidir.

Aynı zamanda diş çürükleri aşırı derece ilerleme göstermiş olan hastalarımızda da uygulamıyoruz. Diş sıkma sorunu yaşayan hastalarımız içinde uygulamayı önermiyoruz.

Bonding Uygulaması Nasıl Bir İşlemdir?

Kompozit lamina işlemine verilen bir işlem olan Üsküdar bonding uygulamaları, kullanım açısından oldukça kolaylık sağlayan ve uzun ömürlü olan bir işlemdir. Dişlerin estetik yapısına yeniden kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda dişler daha düzenli ve en doğal renkleri ile göz alıcı olacaktır. Kliniğimiz tarafından kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bonding uygulama sonrasında bazı hususlara dikkat etmek önem taşır. Sert gıdaların ısırmaktan uzak durmak gerekir. Laminaların diş üzerine tam oturacağı süreç boyunca travmalardan kaçınılması gerekir. Sigara, kahve ve çay gibi leke bırakacak içecekler sonrasında hemen fırçalanması gerekir. Bunlarla birlikte diş ipi de kullanılabilir.

Porselen Lamine ile Kıyaslandığında Bonding Uygulamasının Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Bonding uygulaması porselen laminelere oranla daha avantajlı bir işlemdir. Tek seansta yapılabildiği gibi kırıldığında ya da çatladığında da tek seansta onarılabilir. Fakat porselen laminelerin kullanım ömrü daha uzundur ve uygun maliyetlidir.

Bonding Uygulaması Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Diş estetiğinde en sık uyguladığımız bonding işlemi kısa süre içinde yapılıyor. Tek seansta yapılan bu işlem ortalama olarak 30-60 dakika kadar sürer. Laminaların diş üzerine tam anlamı ile oturması ise 7-10 gün kadar sürer. En kısa sürede yapılan diş estetiği işlemlerinden biridir. Kliniğimiz tarafından her zaman en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

Estetik Uyumuna Nasıl Karar Verilir?

Diş estetiği yapılması için dişlerin çarpık, çürük ve kırılmış olmasına bakılır. Bonding uygulamaları da estetik kaygı yaşayan hastalarımızda daha sık uyguladığımız bir işlemdir. Yapılan estetik işlemi sonrasında hastalarımızın isteklerini en iyi şekilde karşılıyoruz.

İşlem Sonrasında Renk Değişimi Gözlenir mi?

Rengi koyulaşmış ve lekelenmiş dişlerde yaptığımız bonding uygulamaları sonrasında dişlerde renk tonu daha beyaz ve parlak olacaktır. Dişin kendi yapısına herhangi bir zarar vermeyen bonding işlemi gönül rahatlığı ile yapılabilir. Uzman hekimlerimiz tarafından yapılan tüm işlemler hastalarımızın isteklerini karşılayacak türden oluyor.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dişlerin üzerine direkt olarak yapılan bonding uygulamaları sonrasında dişler ile sert gıdaları ısırmamak gerekir. Dişlerde leke yapacak yiyecek ve içeceklerden ilk 10 gün içinde uzak durmak gerekir. Dişlerinizi düzenli fırçalamanız ve ağız bakımına önem vermeniz gereklidir. En kaliteli olarak işlem yaptırmak için kliniğimizi ile işletişim kurabilirsiniz.

Bonding İşlemini Destekleyici Estetik Uygulamalar Nelerdir?

Diş estetiğinde önem taşıyan bonding uygulamaları ile birlikte farklı tedavi yöntemleri de uygulanabiliyor. Destekleyici olarak kompozit dolgu işlemi yapılabiliyor. Kliniğimizde hastalarımız için uyguladığımız bu yöntem sağlıklı ve beyaz dişlerin ortaya çıkmasında en etkili tedavidir.

Üsküdar Bonding Uygulama Tedavi Fiyatları 2023

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bonding işlemi fiyat bakımından da her hasta ile uyum sağlayacak şekilde sunuluyor. Kliniğimizde hastalarımız için indirimli fiyatlarda işlem uyguluyoruz.

Bonding uygulamaları hizmetimiz sayesinde bütçenizi aşmadan kısa süre içinde dilediğiniz dişlere kavuşmanız mümkündür. Üsküdar bonding uygulama tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.