Üsküdar All-On 4 Tekniği Hizmetleri

All-On 4 tekniği, tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalarımızda uyguladığımız tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Dental implant tekniği olarak da bilinen bu yöntem doğal dişlere en çok benzeyen protez dişlerdir.

Kullanım açısından oldukça konfor sağlar ve uzun yıllar boyu kullanılabilir. Hastalarımızın ağız ölçülerine tam oturacak şekilde uygulanan bir işlemdir. Kemik yapısı sağlam olan tüm hastalara rahatlıkla uygulanabilir. Diğer diş protezlerine ve uygulamalarına göre daha fazla avantaj ve fayda sağlar.

All-on 4 tekniği sabit protez tedavisi ile sizler de kısa sürede hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz. İstenildiği zaman takıp çıkartılamayan bu dişleri alışana kadar biraz zorluk çekebilirsiniz. Alıştıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

All-On-4 Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Sabit protez olarak da bilinen all-on four tedavisi, diş kaybı oranı yüksek olan hastalarımızda uyguladığımız bir işlemdir. Hastalarımıza bu işlemi uygulayabilmek için ilk olarak muayeneye alıyoruz.

Klinik ve radyolojik muayene sonrasında ağız içi ölçümleri yapılır. Bilgisayarlı tomografi kullanılarak yapılan ölçümler ile uygun bir planlama yapılır. Tedavi planı belirlendikten sonra iki aşamada işlem yapılır. İlk aşamada cerrahi uygulama yapılır.

4 adet implant üzerine diş protezleri takılır. İmplantlar diş eti üzerine yerleştirilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı ve ağrı hissi meydana gelmez. İmplant yeri iyileştikten sonra üzerine diş yerleştirme işlemi de tamamlanır.

All-On-4 Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde diş estetiği işlemleri arasında yer alan Üsküdar all-on 4 tedavisi tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalarımızda daha sık uyguladığımız bir işlemdir. Diğer uygulamalardan daha fazla avantaj sağlar. Ağzında diş kalmayan hastalara aynı gün içinde uygulama yapılabiliyor.

Dental implant uygulaması daha kısa sürede yapılıyor. Temizlik ve bakım açısından daha rahattır. Hastaya özel olarak tasarlanan dişler mükemmel bir estetik görünüm sunar.

Damak kısmını kaplamadığından dolayı kullanımı daha kolaydır. Hareketli protez kullanamayan hastalar için daha rahat bir işlemdir. Özel bir bakım gerektirmediği için günlük bakımlar rahatlıkla yapılabilir. Maliyet açısından da klasik implant uygulamasına göre daha uygundur.

İmplant Tedavisinin Özellikleri Nelerdir?

Diş estetiğinde uyguladığımız kalıcı çözümlerden olan all-on 4 sabit protez işlemi hastalarımızın en sık tercih ettiği işlemler arasında yer alıyor. Tüm diş kaybı yaşayan hastalarımız için en iyi çözüm oluyor. Kalıcı bir tedavi olduğu için uzun yıllar boyu kullanım sunar. Tedavi edilen dişlerde herhangi bir sorun meydana gelmez.

Ağız ve çene yapısına en uygun şekilde yapılan sabit protezler estetik açıdan da mükemmel bir görünüm sağlar. Estetik kaygı yaşayan hastalar rahatlıkla işlem yaptırabilir.

Dişlerde çürüme meydana gelen hastalarımız işlevlerine yeniden kavuşabilmek için işlemi yaptırabilir. Aşamalar şeklinde yapılabilen implant uygulaması ağzında diş olmayan hastalarımızda aynı gün içinde uygulanabiliyor.

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

Doğal ve sağlıklı dişler zaman içinde dış etkenlerden dolayı çürüme ve aşınma gösterebilir. Zamanında tedavi edilmeyen dişler ilerleyerek diş kaybına neden olur.

Travma sonucunda dişlerini kaybeden ya da çektirmek zorunda kalan hastalarımız için önerdiğimiz tedavilerden biri de all-on 4 sabit protez tekniği oluyor. Kemik erimesi olmayan hastalarda, güçlü diş kemiğine sahip olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir.

Birden fazla diş kaybı olan hastalara uygulanabildiği gibi tam diş kaybı olan hastalarda da uygulanabiliyor. Kemik erimesi olan hastalarımızda ilk olarak bunun tedavi edilmesini sağlıyoruz. Kemik güçlenmesi sağlandıktan sonra dental implant uygulamasını gerçekleştirebiliyoruz. Kliniğimizde güvenli ve kaliteli bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

Tedavinin Aşamaları Nelerdir?

Günümüzde en teknolojik tedaviler arasında yer alan Üsküdar all-on 4  tedavisi aşamalar şeklinde ilerler. 2 aşama şeklinde yapılan dental implant uygulamasının zorlu kısmı implantın yerleştirilmesidir.

Hastalarımızın korkulu anlarından olan bu aşama aslında korkulmaması gereken bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı ve ağrı hissi meydana gelmez.

4 adet implant üzerine yapılan bu işlemde iki adet üst damağa, iki adet ise alt damağa uygulanır. Her biri 4-5 dakikada yapılan implant işlemi ortalama yarım saatte tamamlanır. İmplant yerleri iyileştiğinde ise ikinci aşama olan protezleri takma işlemi yapılır. Hastalarımız tüm tedavi süreci boyunca kendini güvenli ve konforlu hissedecektir.

Tedavi Sonrası Ağrım Olacak mı?

Son zamanların daha popüler diş estetiği işlemleri arasında yerini alan all-on 4 sabit protez uygulaması lokal anestezi altında uygulandığı için herhangi bir acı ve ağrı hissi meydana gelmez.

Hastalarımızın korktuğu bir tedavi yöntemi olsa da aslında korkulmaması gereken bir işlemdir. Özel tedavi gerektiren hastalarımızda genel anestezi de uygulayabiliyoruz. İşlem esnasında hiçbir acı hissedilmez.

Fakat anestezinin etkisinin geçmesi ile birlikte hafif ağrı ve sızılar meydana gelebilir. Ortaya çıkan ağrılarınızı hekiminizin önerdiği ağrı kesiciler ile durdurabilirsiniz.

Ağrılarınız şiddetlendiği taktirde hekiminize muayene olmayı ihmal etmeyiniz. Tedavi sonrasında yaralarınıza temiz bir şekilde baktığınız taktirde daha hızlı bir iyileşme sürecinden geçeceksiniz.

Tedavi Süreci

Tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalarımızda uyguladığımız all-on 4 sabit protez uygulaması tedavi süreci oldukça kolay ve rahat olan bir işlemdir.

Cerrahi bir şekilde uygulanan dental protez uygulaması standart implant tedavilerine oranla daha rahat yapılıyor. Tam diş kaybı olan hastalarımızda aynı gün içinde ölçüm ve protez uygulamasını gerçekleştirebiliyoruz.

Tedavi sürecinde ne kadar hassas ve düzenli bir ağız bakımı sağlarsanız o kadar kolay bir süreç geçirebilirsiniz. Ameliyat süresi oldukça kısa bir işlemdir. Hastalarımız işlem sonrasına hemen evlerine gidebilirler.

Cerrahi bir işlem olduğu için bol bol istirahat etmek tedavi süreci boyunca önem taşıyan bir durumdur. Kliniğimizde uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanan sabit protez işlemi ile kısa sürede hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz.

All-On 4 İşlemi Sonrası Beslenmem Nasıl Olacak?

Her tedavi sonrasında beslenmeye dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi, all-on 4 sabit protez tedavisi sonrasında da beslenmeye önem verilmesi gerekir.

Günlük beslenmede tüketilen abur cuburların kesilmesi gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenmek hem tedavi sürecinin daha hızlı iyileşme göstermesini hem de kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

İşlem sonrasında sigara, alkol ve tütün gibi zararlı maddelerden uzak durulması gerekir. Protezler yerine takılana kadar yumuşak yiyecekler ve sıvılar ile beslenmeye özen göstermelisiniz. İlk 24 saat boyunca sıcak içeceklerden uzak durmanız gerekir. Yara yerlerinin zarar görmemesi ve daha hızlı iyileşmesi için önemli bir durumdur.

All-On 4  İşlemi Başarılı Bir Prosedür müdür?

Günümüzde en başarılı olarak uygulanan işlemler arasında yer alan dental sabit protez uygulaması, tüm diş kaybı yaşayan hastalarda daha fazla başarı sağlıyor. Adından da anlaşıldığı gibi 4 adet implant üzerine yapılan diş protezleri kolay kullanım sağlıyor.

Ameliyat süresi ve iyileşme süreci standart implant uygulamasına göre daha kısadır. Maliyeti da daha uygun olan bu yöntem sayesinde hayalinizdeki dişlere sahip olabilirsiniz. All-on 4 sabit protez işlemi alanında uzman hekimlerimiz tarafından en profesyonel şekilde işleme alınır.

Üsküdar All-On-4 Tedavisi Fiyatları 2023

Üsküdar all-On-4 tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.