Üsküdar Ağız Kuruluğu Hizmetleri

Ağızda yer alan tükürük salgısının azalmasından kaynaklanan ağız içinin nemsiz kalması durumu ağız kuruluğu olarak tanımlanır. Bir rahatsızlık belirtisi olan kuruluğun birçok nedeni bulunmakla birlikte kişileri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezimizde ağız kuruluğu konusunda tanı konması uzman hekimlerimiz yardımıyla oldukça kolaydır.

Tanı konması aşamasında yiyeceklerin içecek bulunmadan yutulup yutulmadığına ya da hasta konuşurken zorlanmasına bakılır. Hastaya parafin verilerek çiğnenmesi istenir ve salgılanan tükürük miktarı ölçülerek ağız kuruluğu tanısı konmaya çalışılır. Hastaların tükürük miktarları ve hızı eğer belirlenen referans değerleri altında ise kuruluktan bahsedilebilir. Merkezimizde ağız kuruluk rahatsızlığında tedavi seçenekleri mevcuttur.

Ağız Kuruluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ağız kuruluğu tedavisinde öncelikle altta yatan nedenin bilinmesi önemlidir. Nedenlerin ne olduğunu merkezimizde yer alan uzman hekimler araştırarak tedavi yöntemi belirlerler. Tükürük bezlerinin çalışmasından kaynaklanan bir kuruluk mevcutsa hızlandıran ilaç tedavisi uygulanabilir.

Altta yatan nedene göre tedaviler genel olarak tükürük jelleri, nazal spreyler, yağ içeren damlalar tedavilerde kullanılabilen diğer seçeneklerdir. Çiğneme refleksi tükürük salgısını arttıracağından dolayı mutlaka bu refleksin gelişmesi için sakız çiğnenmesi de ayrı bir tedavi önerisi olarak yer alır. Merkezimizde kuruluk ve ağız sağlığıyla ilgili olan sorunların tedavileri mümkündür.

Sakız çiğneme alışkanlığı kuruluk tedavilerinde en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Sakız çiğnerken tükürük bezleri hızlı bir şekilde çalışacağından ağız içi nemlilik artarak kuruluk ortadan kalkacaktır. Bol bol su içilmesi ve sakız çiğnenmesi uygulanabilecek en etkili tedavi yöntemlerinden en basit olanlarıdır.

Ağız Kuruluğu Neden Oluşur?

Ağız içinin nemini kaybederek kuruluk meydana gelmesi rahatsızlıkları genellikle birçok nedene bağlı olarak gelişmektedir. Merkezimizde tedavisi kolaylıkla mümkün olan Üsküdar ağız kuruluğu nedenleri arasında en sık görülenleri ilaç kullanımı, Parkinson gibi rahatsızlıkların sonuçları, kanser hastalıklarında alınan kemoterapi ve radyasyon sonrası görülmektedir.

Bu nedenlerin arasında diyabet hastalıkları ve tükürük bezi rahatsızlıkları da ağız içi kuruluğa neden olabilmektedir. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmesi halinde vakit kaybedilmeden merkezimizden randevu alarak uzman hekimlerimizle görüşüp erken dönemde tedavi mümkün olur.

Ağızda meydana gelen kuruluk hissi birçok etkene bağlı olarak oluşurken en sık görülme nedenleri arasında az su tüketimi, sigara kullanımı, diyabet rahatsızlığı, ilaçların yan etkileri ve hormonal değişimlerdir. Bu etkenlerin bilinmesi ve tedavi şeklinin bu etkenlere göre değişkenlik göstermesi önemlidir. Kuruluk için altta yatan nedenler bilinerek erken dönemde müdahale edilmesi halinde kısa sürede iyileşebilen bir ağız rahatsızlığıdır. Ağız içi bakımı ihmal etmeden mutlaka nemli bir ortam sağlanmalıdır.

Ağız Kuruluğunun Belirtileri Nelerdir?

Ağız içinde azalan tükürük kuruluğa neden olurken en başında diş çürüklerine de etki eder. Bu nedenle mutlaka diş çürükleri önemsenmelidir. Ağız kuruluk nedenleri arasında en sık görülenler nefesin kötü kokması, boğazda kuruluk, susama ve ağızda yapışkanlık, metalik ve anormal bir tat, ağızda yanma ve dil ağrısıdır.

 Bu belirtilerin biri ya da birkaçı olması halinde mutlaka uzman bir hekime görülerek erken dönemde tedavi edilmesi için merkezimizden randevu alınmalıdır. Belirtiler görülmeye başladığında erken dönemde tedavi edilmemesi halinde diş çürükleri ve enfeksiyon riskinin artmasına neden olur.

Diş çürükleri ve ağızda oluşan kötü kokular kuruluk ya da diş rahatsızlıkları olarak birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Kuruluk hissinin ilerlemesi halinde bu belirtiler oluşurken aynı zamanda diş sorunları da aynı belirtilerin verilmesine neden olur. Bu nedenle mutlaka bir uzman hekime muayene olunması ve belirtilerin görülme nedeninin araştırılması sağlanmalıdır.

Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezimizde uzman hekimlerimiz alternatif tedavi seçenekleri sunarak kısa sürede sağlık problemlerinin nedenlerini bularak çözüm önerileri için hizmet sunar. Hasta memnuniyeti sağlanarak tedavilerin başarılı sonuçlar almasına yardımcı olan uzman bir hekim kadrosuyla hizmet verilir.

Ağız Kuruluğu Nasıl Geçer?

Ağızda meydana gelen nem kaybının neden olduğu kuruluğun önlenebilmesi ve tedavi edilmesi için mutlaka altta yatan nedenlerin bilinmesi önem taşır. Öncelikle ilaçtan kaynaklı bir kuruluk söz konusu ise uzman hekimle görüşülerek ilaçların dozları değiştirilmesi gibi bir uygulama yapılarak kuruluk önlenebilir.

Gargaralar ve tükürük salgısını arttıran ilaçların kullanımı da uygun olan tedavi yöntemleri arasında yer alır. Bol su içmek, şekersiz sakız ya da draje çiğnemek, burundan nefes almak, buhar cihazı kullanmak gibi farklı yöntemlerde ağızda tükürük oluşumunu arttırarak kuruluğun önüne geçebilen etkenlerdir.

Ağız Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Kişileri oldukça rahatsız eden ve ilerlemesi halinde enfeksiyon, diş çürükleri gibi ağız sağlığını bozan sağlık sorunlarına neden olan Üsküdar ağız kuruluğu için birçok alternatif tedaviler mümkündür. Öncelikle ağız bakımı ve hijyeni gerekli iken bol su içerek nemli olmasına yardımcı olabilirsiniz. Her gün düzenli diş fırçalanması ve ağız bakımı mutlaka yapılmalıdır.

Florür içeren diş macunları kullanılırken şekersiz sakızlar çiğnenerek tükürük salgısı arttırılmalıdır. Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulması önem taşır. Merkezimizde gerekli tüm bilgiler verilmekte olup Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezi olarak uzman hekim kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Ağız Kuruluğu Sebepleri Nelerdir?

Ağız kuruluğu nedenleri ve sebepleri arasında birçok etken bulunur. Bu etkenlerin bilinmesi ve neden olan etkenlere göre tedavi seçenekleri bulunması önem taşır. Erken dönemde tedavi edilmeyen ağız kuruluğu rahatsızlıkları ilerlemesi halinde ağız içi enfeksiyon ve diş çürüklerine neden olur.

Merkezimizde erken dönemde tedaviler için uzman hekimlerimiz hizmet vermekte olup mutlaka randevu almayı ihmal etmemelisiniz. Kendi kendinize de tedavi seçeneği olarak şekerli yiyeceklerden uzak durmak, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkları bırakmak, sakız çiğneme alışkanlığı kazanmak gibi yöntemler uygulayabilir, bu sayede tükürük salgınızı arttırabilirsiniz.

Ağız Kuruluğu Halsizlik

Her sağlık probleminde olduğu gibi ağız kuruluk gibi diş ve ağız sağlığı rahatsızlıklarında da altta yatan oluşum nedenleri farklılıklar gösterir. Birçok farklı sağlık sorunun habercisi olabileceğinden ihmal edilmemesi gereken önemli bir sağlık sorunu sınıfında yer alabilir. Tanı konması ve erken dönemde tedavi edilmemesi halinde ciddi farklı sağlık sorunları beraberinde gelebilir.

 Öncelikle görülen belirtilerde halsizlik ve ateş gelirken ilerlemesini önlemek için mutlaka erken dönemde tedavi olunması önem taşır. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı olarak merkezimizde tüm tedavi seçenekleri hakkında uzman hekimlerimiz hastaları detaylı bir şekilde bilgilendirir.

Tedavi seçenekleri ve hızlı müdahaleler sayesinde erken dönemde ilerleme görülmeden tanı konarak sağlık problemi giderilmektedir. Ağız kuruluğu hissi halsizlik yapar ama aynı zamanda açlık ve susuzlukta halsizlik yapabilir. Bu nedenle hastalıkların tedavisinde altta yatan etkenler önem taşır.

Üsküdar Ağız Kuruluğu Tedavi Fiyatları 2022

Tedavilerin fiyatları genel olarak uygulanan yöntemlere göre değişkenlik gösterir. Tüm detaylı bilgileri öğrenmek ve tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak, muayene olmak için merkezimizden randevu alabilirsiniz. Uygulanan tedavi yöntemlerine ve altta yatan nedenlere göre maliyetler de değişkenlik göstereceğinden mutlaka muayene olunması önem taşır.

Her kişiye farklı fiyat bilgilendirmesi yapılırken Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezimizde en uygun fiyatlarla hastalara hizmet veriyoruz. Uzman hekimlerimiz sağlığınızın riske girmeden ağız kuruluğu şikayetinin güvenli bir şekilde iyileşmesi için yardımcı olur. Üsküdar ağız kuruluğu tedavi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.