Üsküdar 20’lik Diş Çekimi Hizmetleri

20’lik dişler çenenin en arkasında yer alan ve çeneyle uyumu olmamasından dolayı çekilmesi gereken yetişkin dişleridir. Tüm dişlerden en son çıkmakta olup yetişkin dişleri olarak bilinmektedir. Çene ile uyum sağlamamasından dolayı kolaylıkla apse ve farklı ağız sağlığı sorunlarına neden olmasından dolayı mutlaka çekilmesi ya da dişin durumuna göre ameliyatla alınması gerekir.

20’lik diş çekimi mutlaka önemsenmesi gereken bir konu olup sağlık sorunlarına neden olması halinde müdahale edilmesi önem taşır. Diş çekimleri konusunda Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı olarak hizmet vermekte ve uzman hekim kadromuzla dişlerinizin sağlığını korumaktayız.

20’lik Diş Ameliyatı Nasıl Yapılır?

20’lik dişler bazı kişilerde sağlık sorununa neden olmadan kolay bir şekilde çekimleri gerçekleşirken bazı kişilerde çene yapısına uyumlu olmayıp gömülü halde olmaktadır. Bu gibi durumlarda Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezimizde 20’lik diş çekimi işlemleri güvenli bir şekilde ameliyatla gerçekleştirilebilir. Ameliyat kararları uzman hekimlerimiz tarafından çekilen röntgenler doğrultusunda verilir.

Diş yapısına kesi atılarak birkaç parça halinde çıkarılma sağlanır ve bölge temizlendikten sonra dikişler atılarak işlem sonlandırılır. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezi olarak acısız ve ağrısız bir şekilde uzman hekimlerimiz tarafından ameliyatlar güvenli bir şekilde yapılarak herhangi bir sağlık sorununa neden olmadan işlemler sonlandırılmaktadır.

20’lik Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş çekimlerinden sonra mutlaka uzman hekimlerden bilgi alınmalı ve süreç hakkında tüm detaylar öğrenilmelidir. Ameliyat ve 20lik diş çekimi sonrasında kan sızıntısı görülmesi normal bir durumdur. Uzman hekimin belirlediği süre boyunca pıhtılaşma olması için yiyecek ve içecekten bir süre uzak durulmalıdır.

Ağrı oluşması da normal olup mutlaka uzman hekimlerimiz tarafından önerilen ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Herhangi bir şişliği önlemek için buz kompreslerinden faydalanılırken aynı zamanda kanama riskini arttıracağından dolayı ilk 24 saat sigara içilmemelidir.

20lik Diş Çekimi Sonrası Ağrı

Diş çekimlerinde ve özellikle 20lik diş çekimi sonrasında hastaların en çok merak ettiği konu ağrı ve kanamadır. Kanama sızıntı şeklinde olması normal kabul edilirken anestezinin etkisinin geçmeye başladığı zamanlarda ağrı oluşması da normal bir durumdur.

Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezimizde görevli uzman hekimlerimiz tarafından önerilen ağrı kesici kullanımları ağrıların hafiflemesine son derece yardımcıdır. Önemli olan nokta ağrıların ve kanamaların geçici olduğunu bilmektir. Geçmeyen ve uzun süreli devam eden ağrı, kanama ya da farklı diş sorunlarıyla ilgili mutlaka hekimlere bilgi verilmelidir.

20lik Diş Çekimi Ücreti

Üsküdar 20’lik diş çekimi için genel olarak belirli bir ücret söylenmesi mümkün değildir. Her kurumun kendine göre belirlediği ücretler varken bu durumun en önemli nedeni çekimin nasıl yapılacağıdır. Röntgen sonrasında ameliyat ya da normal çekim kararı verilmesi halinde ücretler ile ilgili mutlaka görüşme sağlanmalıdır. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı olarak merkezimizde hastalarımız için en uygun fiyatlarla hizmet vermekte olup uzman hekim kadrosuyla başarılı çekimler yapılarak hastaların ağız ve diş sağlığını korumaktayız.

Normal 20lik Diş Çekimi

20’lik dişlerde normal ya da cerrahi bir girişim yapılıp yapılmayacağı röntgen görüntülerinden sonra anlaşılmaktadır. Eğer dişlerde normal bir açı olup herhangi bir gömülü olma durumu söz konusu değilse diğer dişler gibi normal şekilde çekim yapılabilir. Fakat diş yapısı gömülü, çarpık gibi farklı açılarla yüzeye çıkmakta zorlanıyorsa mutlaka cerrahi müdahale gerekebilir.

20’lik diş çekimi normal ya da cerrahi bir şekilde yapılması fark etmeden merkezimizde kolaylıkla yapılmaktadır. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezi olarak uzman hekim kadromuz bu bağlamda hastaların sağlıklarını düşünerek işlemleri mağduriyet oluşturmadan tamamlayarak memnuniyet kazanmaktadır.

Diş Çekimi Sonrası İltihap Neden Olmaktadır?

Diş çekimleri sırasında özenli olmak ne kadar önemli ise diş çekimi sonrasında da bakım bir o kadar önem taşır. Diş çekimlerinden sonra görülen diş etlerinde beyazlaşma bir enfeksiyona nedendir. Bu iltihaplanma ya diş çekimi sırasında dişin iltihaplı olmasından kaynaklı yayılma göstermiştir ya da diş çekimi sonrasında ağız bakımı ihmal edilmiştir.

Bu gibi durumlarda enfeksiyon ya da iltihaplanma ilerlemeden diş çekimi yapılan merkeze randevu alınarak muayene olunmasında fayda bulunur. Antibiyotik kullanımı önerilerek iltihabın yok edilmesi için tedavi başlamalıdır.

Diş Çekimi Sonrası Kanama Neden Olur?

Diş çekimlerinden sonra görülen kanama normal kabul edilip sızıntı şeklinde olması beklenir. Aşırı ve geçmeyen kanamalar ise işlerin yolunda gitmediğini göstermekte olup mutlaka uzman bir hekime gidilmesinde fayda bulunur. Kanamayı arttıran ya da pıhtılaşma oluşumunu engelleyen zararlılardan uzak durularak kanama kontrol altında tutulmalıdır.

Diş Çekimi Sonrası Sigara İçilir mi?

Sigara pıhtılaşmayı yavaşlatarak iyileşme sürecinde kullanılmaması gereken zararlılardandır. Bu nedenle mutlaka sigara kullanımına diş çekimi öncesi ve sonrasında bir süreliğine ara verilmesi iyileşmenin hızlanması açısından fayda sağlayacaktır.

20’lik Diş Çekimi Sonrası Yemek Yenir mi?

Diş çekimlerinden sonra hasta için en uygun olan dişlerin zarar görmemesi açısından sıvı beslenmedir. 20lik diş çekimi sonrasında ilk 24 saat önemli olup uzman hekimlerin belirlediği süre boyunca katı ya da sıvı bir besin alınmamalıdır. Önerilen süre sonrasında beslenme onayı alındığında dişin çekildiği tarafın aksi tarafıyla yemekler yenmeli ve dişler zorlanmamalıdır.

20’lik Diş Çekimi Sonrası İltihap Şüphesi?

20’lik çekimleri sonrasında Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezi olarak tüm kontroller yapılarak hasta taburcu edilmektedir. Herhangi bir iltihap şüphesi oluşması haline hastanın vakit kaybetmeden merkezi ziyaret etmesi tavsiye edilir. Diş etlerinde beyazlaşmalar, geçmeyen ağrı ya da kanama olması halinde mutlaka uzman hekimlerin bilgilendirmesi yapılmalıdır.

20’lik Diş Çekimi Sonrası Ne Yenmeli?

Diş çekimlerinden sonra diş etleri oldukça hassastır. Bu nedenle ilk 24 saat yenilen gıdalara dikkat edilmeli ve mümkünse diş etlerine zararı olacak katı beslenmeden kaçınılmalıdır. Diş çekimi yapılan tarafla değil de diğer kısımla yemekler bir süreliğine yenmelidir.

20’lik Diş Çekimi Sonrası Şişlik Kaç Gün Sürer?

Şişlik diş çekimlerinde uygulanan müdahale sonrasında normal kabul edilen bir durum olup kısa sürelidir. 20’lik çekimlerinden sonra oluşan ağrı ve şişlik için buz kompresleri yapılması önerilir. Genellikle 5-10 dakika aralıklarla buz uygulaması yapılarak bölgenin rahatlaması sağlanır. Uzun süreli oluşan şişlik ve ağrılar için mutlaka uzman hekimlerle görüşülmesi yaşanabilecek ağız ve diş sağlığı sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Erken dönemde müdahale edilmesi bu bağlamda oldukça önem taşır.

Üsküdar 20’lik Diş Çekimi Fiyatları 2022

20’lik çekimlerde ve normal diş çekimlerinde fiyatlar genellikle merkezler tarafından belirlenmektedir. Diş çekimlerinde röntgen uygulanarak çekimlerin normal ya da cerrahi olup olmadığı konusunda öncelikle fikir alınıp maliyetler belirlenir. Diş çekimi nasıl olduğu, ek ilacın gerekli olup olmadığı, operasyon ihtiyacı gibi durumlar maliyetleri etkileyen faktörlerdendir.

 Bu nedenle mutlaka iyi bir araştırma yapılması ve ön görüşme için muayene olunması önemlidir. Özel Klinik Acıbadem Diş Sağlığı merkezi olarak merkezimizde en uygun fiyatlarla hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Diş çekimlerinde cerrahi ya da normal işlemler uzman hekim kadromuzla yapılarak hastalarımızın sağlıkları bizler için önem taşır.

Üsküdar 20’lik Diş Çekimi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.