Üsküdar Zirkonyum Seramik Hizmetleri

Zirkonyum Seramik; Kayıp dişler için diş yapısının bozulmaması adına tedavi olanağı mevcut olup mutlaka aksatılmadan tedavi edilmelidir. Genel olarak diş tedavilerinde kayıp dişlerin yerine kaliteli ve sağlam bir malzeme olmasından dolayı zirkonyum seramik tercih edilir.

Diş kayıplarında günümüzde sıklıkla implant uygulamaları tercih edilse de her kişinin ağız ve çene yapısı uygun olmayabilir. Bu nedenle eksik olan dişlere tedavi gerekli olması durumunda kaplama ya da köprü tedavileri uygulanması uzman hekimler tarafından önerilir.

Zirkonyum malzemesinin kaplamalarda ve diş tedavilerinde kullanılmasının en önemli nedeni dayanıklı ve ışık geçiren bir yapıya sahip olmasıdır. Tek diş eksikliğinde bile uygulanabilmesinden ve pratik olmasından dolayı günümüzde yaygın bir şekilde kaplama tedavilerinde kullanılır.

Bu malzemenin ışık geçirgen bir yapısı olmasından dolayı diş rengine uyum sağlayan bir özelliği bulunur. Kaplama yapılan diş diğer dişlerden ayırt edilemez ve doğal bir görünüm sağlar.

Zirkonyum ile kaplanan dişler estetik açıdan güzel görünmenin yanı sıra doğal bir yapısı olmasından dolayı diş eti ya da dişlere herhangi bir zararı bulunmaz. Doğadan çıkarılan zirkonyum malzemesi diş tedavilerinde doğal bir yapısı ve beyaz alaşım olmasından dolayı sıklıkla uzman hekimler tarafından tercih edilen bir kaplama türüdür.

Zirkonyum Seramik Nasıl Yapılır?

Zirkonyum ve diğer kaplama tedavileri mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından ağız ve diş sağlığı merkezlerinde yapılmalıdır. Kaliteli ve gerçek malzeme kullanılmasından emin olduktan sonra muayene yaptırılarak en uygun kaplama tercih edilmelidir.

Dayanıklı ve kaliteli bir yapısı olmasının yanı sıra doğal diş görünümü vermesinden dolayı Üsküdar zirkonyum seramik tercih edilen bir diş kaplamasıdır. Hastanın hazırlık aşamasında acı oluşmaması için hastaya uygun görülen oranda anestezi uygulanır.

Bu sayede acı ve ağrı hissi oluşmadan tedavi süreci tamamlanabilir. Zirkonyum kaplama için ölçü alınması gerekli iken dişler bu sürede uygun miktarda küçültülür. Törpü yardımıyla küçültülen dişlerin yerine geçici dişler takılır ve hastanın rahat etmesi sağlanır.

Bu süreçte hastaya uygun olan diş renginin uzman hekimle birlikte seçimi yapılır. Tedavi süresi olarak 5 günün yeterli olduğu zirkonyum kaplama tedavilerinde geçici dişler çıkarılarak yerine kaplama olan dişler takılır.

Doktor kontrollerine aksatılmadan gidilerek dişlerin kaplama tedavisi süreci sona erer. Birçok avantajı bulunan zirkonyum kaplama son derece sağlam ve eksik olan dişlerin yerine doğal görünümlü dişlerin yerleştirilmesi süreci olup estetik bir güzellik sağlar.

Zirkonyum Seramik Diş Kimlere Uygulanır?

Gelişen teknoloji sayesinde ilerleyen diş tedavilerinde günümüzde en sık köprü, kaplama ve implant tedavileri uygulanır. Zirkonyum seramik tedavisi ise eksik olan dişlerin yerine yeni dişlerin yerleştirilmesini amaçlayarak doğal görünümün bozulmamasını sağlar.

Köprü ve protez gerektiren durumlarda ya da tek diş kaplaması için ihtiyaç duyulan bir kaplama çeşididir. Günümüzde sadece eksik dişlerde uygulanan bir tedavi olmayıp ortodonti tedavilerinde de kullanılan braketlerde sağlam olmasından dolayı zirkonyum malzemesi kullanılır.

Tedavilerde en önemli aşama uzman hekim muayenesidir. Çene ve diş yapısının uygun olup olmadığı bu muayenelerde belirlemesinden dolayı mutlaka muayene sonrası kaplama tercihi yapılmalıdır. Eksik dişi olup çene ve diş yapısı müsait olan her bireye zirkonyum kaplama yapılabilir.

Zirkonyum Seramik Öncesi!

Zirkonyum seramik kaplama tedavilerinde öncesinde hazırlık aşamaları önem taşır. Kaplama yapılmasına karar verildikten sonra diş ve ağız yapısının uygunluğu için muayene olunması önemlidir.

Muayene sonrasında eğer herhangi bir olumsuz durum söz konusu değilse tedavi süreci kısa sürede tamamlanarak sağlıklı dişlere kavuşmak mümkündür. Uzman hekimlerin tercihi yapılırken ve ağız diş sağlığı merkezinin deneyimli kişilerden oluştuğu bir yer olmasına özen gösterilmelidir.

Malzemelerin kullanılırken kalitesi, steril şartlarda çalışılması ve hastaya en uygun diş rengi tercih edilerek tedavinin başlaması öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlardır. Kaplama yapılmadan önce dişlerde oluşan hasarların detaylı bir şekilde incelenmesi ve hasta bilgilendirmesi yapılmalıdır.

 Kayıp olan diş sayısına göre ölçü alınması gerekli olup yanlış bir uygulama yapılmamasına özen gösterilmelidir. Hazırlık aşamasında başarılı bir şekilde tüm işlemler tamamlanırsa kısa bir tedavi ardından doğal estetik görünümlü dişlerle hasta buluşabilir.

Zirkonyum Seramik Sonrası Bilinmesi Gerekenler!

Zirkonyum malzemesi kullanılarak yapılan diş kaplama tedavilerinde sonrası için belirlenen hususlara uyulması önem taşır. Üsküdar zirkonyum seramik kaplaması sırasında lokal bir şekilde anestezi uygulanmasından dolayı hasta acı ya da ağrı hissetmez.

İşlem sonrasında ise uzman hekimler ağrı hissi oluşmasını engellemek için ilaç önerisinde bulunarak reçete yazarlar. Diş tedavileri sonrasında uzman hekimlerin önerilerine uyulması gerekli iken yeme içme konusunda da dikkatli olmak gereklidir.

Kaplama işlemlerinden sonra yapıştırıcının etkisini iyi göstermesi için sıcak ya da çok soğuk yeme içmeden uzak durulması gereklidir. Sert ve kabuklu yiyecekler ise dişlerin oturmasını engelleyeceğinden dolayı bir süreliğine yenmesi önerilmeyen yiyecek gruplarındandır.

Diş fırçalama konusunda yumuşak ve nazik davranışlarla dişleri zedelemeden temizlemek gereklidir. Tüm hususlara uyulması halinde sorunsuz bir şekilde sağlıklı dişlere kavuşmak mümkündür. Kaplama işlemlerinden sonra dişlerin bakımları aksatılmadan uzman hekimlerin önerdiği zamanlarda kontrollere gidilmelidir.

Zirkonyum Seramik Diş Avantajları Nelerdir?

Doğal görünümlü ve dayanıklı olan zirkonyum seramik kaplama birçok avantaj sağlamasından dolayı sıklıkla tercih edilen bir kaplama haline gelir. Hastaların zirkonyum kaplama tercih etmesindeki en büyük fayda doğal görünümlü olup dişler için kolay şekil alabiliyor olmasıdır.

Metal içeriğe sahip olmayan bu kaplama çeşidi dişlere en çok benzeyen yapay diş olduğu için sıklıkla tercih edilir. Dayanıklı bir kaplama olmasından dolayı kullanım ömrü uzun ömürlü olup oldukça sağlam bir yapısı vardır. Diğer kaplamalar gibi sıcak ve soğuğa karşı duyarlı, hassas bir yapısı olmayıp oldukça dirençlidir.

Kırılma ve çatlaması oldukça zor olan zirkonyum kaplamalar ışığın geçirgenliği açısından da saydam bir yapıya sahiptir. Bu saydamlık sayesinde diş rengine en yakın kaplama olarak sıklıkla kullanılabilen bir tedavi şeklidir. Zirkonyum kaplama sonrasında dişlerde renk değişimi olması halinde tekrar beyazlatılabilme özelliği mevcuttur.

Faydaları yanında dezavantajları da merak edilen konular arasındadır. Güvenilir diş hekimleri ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılması halinde herhangi bir zararı bulunmaz.

Yalnızca uzun diş boşluklarında ve beraberinde eksik dişlerin yan yana çok sık olması halinde başka bir tedavi uygulanması önerilir. Zirkonyum seramik kaplama diğer hallerde oldukça güvenilir ve sağlıklı bir uygulamadır.

Üsküdar Zirkonyum Seramik Fiyatları 2023

Seramik kaplamalarda dayanıklı ve uzun ömürlü olmasından dolayı sıklıkla kullanılan zirkonyum kaplamalar diğer kaplama çeşitlerine göre maliyetli bir tedavi şeklidir.

Maliyetli olmasının en büyük sebebi metal içermeyen bir kaplama olmasıdır. Metal destekli olan kaplamalara göre yüksek ücretli olmasının yanı sıra diş hekimin uzmanlığı, kullanılan malzeme kalitesi ve hastanın diş durumu da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır.

Bu etkenlerin öğrenilmesi ve tedavi süreci hakkında bilgi alırken fiyat bilgisinin de netleşmesi için mutlaka muayene olunması gereklidir. Birçok avantajı bulunan zirkonyum kaplama tedavisi için muayene olunarak hastanın ağız ve diş yapısının uygunluğu belirlenir.

Bu şekilde hem tedavi uygunluğu belirlenirken hem de fiyat bilgisi, tedavi süreci hakkında hasta detaylı bilgilendirilir. Üsküdar zirkonyum seramik fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.