Üsküdar Diş Sıkma Hizmetleri

Diş sıkma, günümüzde birçok nedene bağlı olarak görülen sorundur. Kişiler genelde uyku halindeyken meydana geldiğinden dolayı çoğu zaman uyaran olmadığı takdirde farkına varamazlar. Bruksizm botoks tedavilerinde çene hareketleri kısıtlanmadan çene kısmına botoks uygulanarak diş gıcırdatma ya da sıkma eylemi sona erebilir.

Diş Sıkma Botoks Nedir?

Diş sıkma sorunu psikolojik bir eylem ise enjeksiyon tekrarlanması gerekli görülmez. Sorunların devam etmesi halinde ise enjeksiyon yaptırılarak botoks tedavisi tekrarlanabilir. Bu tedavi tekniğinde kaslara zarar vermeden sinirlerin iletimi bir süreliğine engellenir.

Diş Sıkma Neden Olur? Diş Sıkmanın Yol Açtıkları

Bruksizm sorunlarının kişilerde görülmesi genellikle psikolojik, fiziksel ve genetik etkenlere dayalı olarak oluşabilir. Diş sıkmaya tıp dilinde bruksizm hastalığı denir ve birçok hastalığı beraberinde getirmeye neden olur.

Özellikle geceleri oluşan bu hastalık kişilerde çene ve kulak ağrısına neden olarak huzursuz uyanmalarına sebep olur. Bruksizm için başlıca stres, öfke gibi psikolojik etkenler neden olur. Ağır olan olgularda şakakların da ağrısı eklenebilir. Mutlaka tedavi edilmesi gereken diş sıkma hastalığı, bruksizm botoks tedavisi uygulanarak kısa sürede giderilebilir.

Diş sıkma hastalığı tedavi edilmediği ve önlem alınmadığı takdirde diş kaybı, dişlerde aşınma, çene eklemi rahatsızlıklarıyla birlikte soğuk hassasiyeti de beraberinde getirir. Nedenleri birçok farklı etkene dayanan rahatsızlık bu şekilde ciddi sağlık sorunları da oluşturur.

Diş Sıkma (Bruksizm) Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Bruksizm denilen bruksizm hastalığı gece uykudan görülüp birçok farklı nedene bağlı olarak gelişen ciddi sağlık sorunları arasında yer alır. Kişilerin dişlerini birbirine bastırdığı ve gıcırdattığı durumlardır. Bu problemi yaşayan kişilerde uyku apnesi sıklıkla görülerek çene, kulak gibi bölgelerde ağrıların oluşmasına neden olur.

Yorgun ve uykulu bir şekilde uyanma, aşınmış diş minesi, uykudan ağrılı uyanma, hafif baş ağrı ve uyku sorunları gibi belirtilerin oluşması halinde en kısa sürede vakit kaybetmeden mutlaka uzman bir hekime başvurulmasında fayda vardır.

Yetişkinler dışında çocuklarda da görülebilecek olan bruksizm hastalığı için mutlaka fark edildiği takdirde hekimleri en kısa sürede bilgilendirmek gereklidir. Uzman hekimlerin gelişmiş olan teknolojiye bağlı olarak Üsküdar diş sıkma botoks tedavisini önermesi önem taşır. Bu sayede kısa sürede hastalık ilerlemeden ve farklı sorunlara yol açmadan önlemi alınmış olur.

Diş Sıkma Nedenleri Nelerdir?

Diş sıkma ve gıcırdatma hastalığının birçok etkeni bulunur. Mutlaka fark edilmesi halinde bir uzman hekime görülmekte ve tedavi edilmesinde fayda vardır. Bruksizm başlıca nedenleri kişilik yapısı, genetik faktörler, ilaçlar, psikolojik etkenler ve uyku bozuklukları olarak sayılabilir.

Klinik araştırmalarda görülen bu nedenlerin yanı sıra hatalı protez takılması, eksik ya da çürük olan dişlerde diş sıkmaya neden olan etkenler arasında yer alır.

Diş Sıkma Nasıl Geçer? Diş Sıkma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişlerde gece meydana gelen sağlık sorunlarından olan bruksizm ya da diş gıcırdatma problemleri için mutlaka erken dönemde tedavi gereklidir. Öncelikle muayene olunması önemli olan diş sıkma rahatsızlığı için nedenlerin ortadan kaldırılması gereklidir.

Gelişen teknoloji sayesinde bruksizm botoks tedavisi uzman hekimler tarafından önerilen bir tedavi şeklidir. Diş sıkma tedavisinde çene kaslarına toksinlerin enjekte edilmesi sağlanarak çenenin dişleri gıcırdatmak için olan sinir sistemi engellenir. Kasların rahatlatılması sağlanarak dişlerin sıkılması rahatsızlıkları giderilir.

Diş Sıkma veya Gıcırdatma Nelere Neden Olur? Baş Ağrısı Yapar mı?

Diş sıkma ya da diş gıcırdatma birçok etkene bağlı olarak gelişiyor olup farklı hastalıklara da neden olur. Bu etkenlerin oluşturduğu hastalıklar için mutlaka tedavi edilmeli ve erken dönemde önlem alınmalıdır.

Dişlerde oluşan sıkma ve gıcırdatma sorunları ilerlemesi aşamasında şakaklarda da ağrı oluşumu görüle bilir. Baş ağrısı, boyun ve çene ağrısı dışında migren atakları da diş gıcırdatma ya da sıkma sorunlarına eşlik edebilir. Herhangi bir semptom görülmesi ya da şüphelenilmesi halinde mutlaka uzman hekimlere başvuru yapılarak tedavi edilmesinde fayda bulunur.

Diş Sıkma Sonucu Neden Ağrı Oluşur?

Bruksizm ağrıların oluşmasının en önemli nedeni çene ve eklem kaslarının zorlanmasıdır. Gece görülen bu sağlık sorunu sonrasında çene eklemi ağrısı oluşarak diğer sağlık sorunlarını da beraberinde getirmesi söz konusu olur. Dişlerde zorlama ve sürtünmeye bağlı olarak çene eklemleri ağrısı baş, boyun gibi vücut bölümlerine de yansıyarak kişiyi rahatsız eder. Bu semptomlar en sık görülen belirtiler olup mutlaka önlem alınması gereklidir.

Çocuklarda Diş Gıcırdatma Nedenleri Nelerdir?

Yetişkinlerde görülebilen bruksizm ve diş gıcırdatma rahatsızlıkları çocuklarda da görülebilir. Çocuklarda görülen bruksizm rahatsızlıkları genellikle strese bağlı olarak sinir sistemini de etkileyen nedenlere bağlı oluşur.

Sinir sistemi rahatsızlıkları dışında eve kardeş gelmesi, uyku sorunları, bağırsak parazitleri gibi etkenlerde de diş sıkma ya da gıcırdatma görülebilir. Ebeveynlerin fark etmesi halinde vakit kaybedilmeden tedavi seçenekleri için uzman hekime görülmesinde fayda bulunur.

Diş Sıkma Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kişilerin uyaranlar olması halinde fark ettiği Üsküdar diş sıkma sorunları hakkında bilgi sahibi olunması gereklidir. Bruksizm botoks tedavileri günümüzde sıklıkla kullanılarak uzman hekimlerin önerdiği tedaviler arasında yer alır.

Çene Eklemi Hastalığının Sebebi Dişlerimi Gıcırdatmam mıdır?

Çene eklemi hastalığı kemik yapısında bozulmalara ve kişinin bu durumdan rahatsızlık duymasına neden olur. Çene eklemi bozukluklarının nedenleri kesin bilinmemekle birlikte diş gıcırdatma da çene eklemi hastalığının oluşmasına neden olabilir.

Esnediğimde ya da Bazen Yemek Yediğimde Çenemden Neden Ses Geliyor, Çenem Çıkmış Olabilir mi?

Arka dişlerden net bir şekilde duyulan seslerin esneme sırasında daha net duyulması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda disklerde bir kayma ya da herhangi bir problem olması göz önünde bulundurulabilir. Çene çıkması gerekmeyip disklerde bir sorun olmasından dolayı mutlaka uzman hekimlerle görüşülmesi gereklidir.

Her Esnediğimde Çenem Açık Kalıyor, Kapatmakta Zorlanıyorum. Tedavisi Var mıdır?

Çenenin açık kalıp kapatılamaması ya da kitlenmesi gibi durumlar genellikle çene eklemi rahatsızlıklarının meydana gelmesinden kaynaklıdır. Bu rahatsızlık için uzman hekimlerin muayene etmesi ardından nedenlere bağlı olarak ihtiyaca yönelik tedavi edilmesi gereklidir. Tedavisi mümkün olan çene eklemi rahatsızlıkları günümüzde sıklıkla görülen sorunlar arasında yer alır.

Çenemi Açamıyorum ve Çenemi Hareket Ettirdiğimde Ağrım Oluyor? Çenem Çıkmış Olabilir mi?

Çenenin çıkması ya da disklerin kayması sağlık problemleri genellikle ağrıya neden olup son derece önemli sağlık sorunları arasında yer alır. Mutlaka bir uzman hekimle görüşülmesinde fayda bulunur ki tedavileri mümkün olan sağlık problemidir. Disklerde kayma olması halinde ses gelmesi, ağrı olması ya da esneme sırasında çenenin kapanması görülebilir.

Çene Eklemi Hastalığım İçin Ne Tür Tedaviler Uygulanacaktır?

Çene eklemi hastalıklarında nedenlere bağlı olarak ihtiyaca yönelik tedaviler uygulanır. Bu tedavilerin doğru bir şekilde belirlenmesi için uzman hekimler eşliğinde tomografi çekilmesi önerilir. Sonrasında gerekli görülen tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Üsküdar Diş Sıkma Botoks Fiyatları 2023

Bruksizm tedavilerinde kişilere özel olarak ihtiyaca yönelik seçenekler hastalara göre değerlendirilir. Özellikle bruksizm hastalığı için botoks tavsiye edilirken kalıcı bir şekilde rahatsızlığın giderilmesi sağlanır.

Diş sıkma botoks maliyetleri için mutlaka muayene olunması ve güvenilir olan merkezlerden, uzman hekimlerden hizmet alınması gereklidir. Üsküdar diş sıkma botoks fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.